Business is booming.

نحوه دریافت گرین کارت لاتاری آمریکا

گرین کارت لاتاری آمریکا
3,293

اقدام برای دریافت گرین کارت

اگر اسم شما در لاتاری برگزیده شد، شما باید به سرعت برای دریافت گرین کارت لاتاری آمریکا خود اقدام کنید.
شما می توانید فرم ثبت نام خود را با توجه به شماره نوبتتان در زمان تعیین شده تحویل دهید. پس شماره نوبت هر چه پایین تر باشد بهتر است.

نمونه اطلاعات مورد نیاز برای ثبت نام لاتاری

 • نام کامل: نام-نام خانوادگی
 • تاریخ تولد: روز، ماه، سال
 • جنسیت: مذکر، مونث
 • شهر زادگاه
 • کشور زادگاه:نام کشور باید همان باشد که اخیرآ نامگذاری شده و استفاده می شود.
 • کشور قابل انتخاب یا قابل پذیرش برای دریافت ویزای لاتاری: (گاهی از کشور همسر یا پدر و مادر برای گرفتن ویزا استفاده نمی شود)
 • عکس ها:با توجه به شرایط مشخص شده برای عکس ها، به اضافه عکس همسر و فرزندان همراه.
 • آدرس پستی:آدرس، شهر، منطقه، کشور، محدوده، ایالت، کد پستی.
 • کشور محل سکونت فعلی
 • شماره تلفن (اختیاری)
 • آدرس ایمیل (اختیاری)
 • آخرین مدرک تحصیلی تا امروز
 • وضعیت تآهل:مجرد، متآهل، مطلقه، فوت همسر، جدایی قانونی
 • تعداد فرزندان: نام، تاریخ و محل تولد، فرزندان اصلی، بچه هایی که به صورت قانونی به فرزندی پذیرفته شده اند، فرزندان مجرد زیر ۲۱ سال، فرقی ندارد فرزندان اصلی شما باشند یا با شما مهاجرت کنند
لازم نیست نام فرزندانی که اقامت ایالات متحده را دارند را ذکر کنید
 • مشخصات همسر: نام، تاریخ تولد، جنسیت، محل تولد، عکس .
عدم ذکر کردن مشخصات همسر موجب ایجاد مشکل در مصاحبه های دریافت ویزا خواهد شد
 • مشخصات فرزندان: نام، تاریخ تولد، جنسیت، عکس

جلوگیری از عدم صلاحیت به علت هزینه های دولتی

باید فرمی پر شود که نشان دهد شما نیازی به حمایت دولتی برای تامیین رفاه خود ندارید. اگر برای گرفتن ویزا همراهانی دارید دقت کنید که نام آنها در لیست همراهان از قلم نیوفتد.

فرم I-864 برای گرفتن اقامت موقت و فرم I-134 برای درخواست گرین کارت به وسیله ویزای لاتاری مورد استفاده قرار میگیرند.

فرم I-134 باید توسط کسی که پر شود که به صورت قانونی اقامت آمریکا را دارد و آنقدر به شما نزدیک باشد که دوست مطمئن شود به مدت ۳ سال که شما اقامت دائم می گیرید هزینه های شما را تقبل کرده و برعهده دولت نیستید.
با این حال در صورتی که خودتان سرمایه کافی داشته باشید میتوانید فرم I-134 را پر کنید.

این کار در صورتی است که دارایی شما کافی باشد و شما اقامت قانونی در آمریکا و شغل و درآمد قابل قبولی داشته باشید

دارایی شما به شرطی کافی است که در آمد شما ۱۲۵٪ خط فقر تعیین شده باشد. برای چک کردن حد جدید میتوانید سایت www.uscis.gov  و لینک فرم های مهاجرت و فرم I-864p را چک کنید.

گرین کارت لاتاری آمریکا
گرین کارت لاتاری آمریکا

نحوه نوشتن فرم I-134

شما یا هرکس دیگری که فرم I-134 را پر کند باید مدارکی را ضمیمه کند که نشان دهد تمام اطلاعات صحیح اند. این مدارک باید شامل یک کپی از تمام مدارک درآمدی شما باشد. به طوری که نشان دهنده وضعیت حساب بانکی و پس انداز در سال گذشته را نشان دهد. و یک نامه از طرف کارفرما که شاغل بودن، در آمد و عنوان شغلی شخص را تایید کند و پایدار بودن آنرا تضمین دهد. و یک کپی از مدارکی که مهاجرت قانونی شخصی غیر از شما که فرم I-134 را پر کرده است.

فرم I-134  یکی از معدود فرمهایی ست که باید به تایید دفتر ثبت برسد یا اگر خارج از آمریکا هستید در کنسولگری آمریکا تایید شود.
زمانی که از دوست یا آشنایی می خواهید که اظهارنامه پشتیبانی شما را به عهده بگیرد باید مقدار قابل توجهی سرمایه داشته باشد.
امضا کننده قول نمی دهد که شما را ساپورت کند کاری که او انجام میدهد این است که باز پرداخت هزینه هایی که شما با به وسیله حیله بدست میاورید. و با توجه به حقوق و وضعیت مهاجرت شما مشخص می شود.اظهار نامه حمایتی ۳ سال اعتبار دارد .بعد از دیگر وظیفه ای به عهده امضا کننده نیست.

ویزا ها در هر سال از او اکتبر در دسترس هستند. برای اینکه نوبت شماره خود را چک کنید میتوانید به سایت www.travel.state.gov  مراجعه کنید و ماه و سال ویزا را سرچ کنید.

نکته

DOS گاهآ شماره ویزا ها را تا ۳ ماه آتی نشان می دهد و uscis تا ۹۰ روز پذیرش ویزا های لاتاری را دارد. اگر همسر و فرزندانتان قرار است همراهان شما باشند آنها باید هر یک برای خودشان فرمهای درخواست گرین کارت را پر کنند‌. اصلی ترین قسمت فرم های گرین کارت آن است که اثبات کنید شما برای ورود به آمریکا غیر مجاز نیستید.
یکی از مشکل ساز ترین موضوعات برای درخواست کنندگان ویزای لاتاری این است که نشان دهند قرار نیست تحت حمایت دولت قرار بگیرند.

فرم ها کجا باید تحویل داده شوند؟

اگر شما الان خارج از آمریکا زندگی می کنید پاسخ برای شما بسیار آسان است. باید فایل های خود را به کنسولگری خارج از آمریکا تحویل می دهید و در مصاحبه ای قبل از ورود به آمریکا حضور می یابید. به این روش، روند کنسولی می گویند.
اگر شما الان در آمریکا زندگی می کنید روند ثبت نام اندکی برایتان پیچیده است. معمولآ راحت ترین روش در صورت عدم ترک آمریکا این است که مدارک خود را برای نزدیک ترین دفتر uscis ارسال کنید و در مصاحبه ای شرکت کنید. زمانی که مدارک شما بدستشان برسد اقامت شما در آمریکا قانونی می شود و می توانید درخواست اجازه کار دهید. ممکن است مشکلاتی در کارتان پیش آید و شما باید منتظر نتیجه درخواست های پذیرش گرین کارت بمانید. اگر نتیجه درخواست شما منفی بود شما بیشتر مزلم به انجام روند در داخل آمریکا هستید.

نکته

شما در صورتی قادر به ثبت در خواست در آمریکا هستید که اقامتتان آنجا قانونی باشد یعنی با ویزای دائم و معتبر یا با اجازه نامه دیگر. ممکن است اقامت شما با ویزای موقت باشد مثلآ ویزای تحصیلی F1  پس اقامت شما در آمریکا وضعیت قانونی ندارد و شما بدون اجازه اقدام به کار کرده اید، شما برای اقدام برای دریافت گرین کارت از داخل آمریکا صلاحیت ندارید فصل ۳ اطلاعاتی در باره استثنا های این روند در اختیارتان قرار می دهد. اگر نه شما باید مسئله را مشاور حقوقی مهاجرت مطرح کنید.

محدودیت زمانی اقدام برای کنسولگری و uscis

حتی اگر شما صلاحیت انجام ثبت نام در آمریکا را داشته باشید ممکن است تصمیم به ترک آنجا بگیرید و کار های گرین کارت خود را در کنسولگری خارج از آمریکا انجام دهید. اگر کنسولگری ها روند کار های شما را سریع تر از دفاتر uscis انجام می دهند بهتر است آمریکا را ترک کنید. دقت کنید که در درخواست برای گرین کارت ویزای لاتاری زمان مهم ترین دارایی است. اما اگر شما تا کنون ۱۸۰ روز به بالا را به صورت غیر قانونی در آمریکا سپری کرده اید یا بدون بازرسی از مرز ها عبور کرده اید با یک وکیل مشورت کنید که به شما اطمینان دهد دچار ممنوعیت ورود برای ۳ سال تا ۱۰ سال شده اید یا خیر. در غیر این صورت باید سه تا ده سال بیرون از آمریکا بمانید.

نکته

شما باید سریع عمل کنید. باید کار های گرین کارت خود را در دفتری انجام دهید که از سرعت بالایی برخوردار است. اگر تا قبل از پایان سال مشخص شده روند گرفتن گرین کارت خود را تمام نکنید، ویزای شما باطل خواهد شد و شما شانس گرفتن گرین کارت را از دست خواهید داد. یک سال به عنوان سال مالی مهلت هست برای برگزیده ها. سال از طرف دولت اول اکتبر تا ۳۰ سپتامبر تعیین می شود. به این معنی که اگر شما ثبت نام انجام دادید و انتخاب شما قطعی شد اگر بیرون از آمریکا هستید برای گرفتن ویزای مهاجرتی و اگر داخل آمریکا هستید برای تایید اقامت تا ۳۰ سپتامبر وقت دارید.

شما برای ثبت نام و مصاحبه و گرفتن تاییدیه ها یکسال مهلت داری که بسیار کمتر از چیزی ست که بنظر میرسد. کنسول گری ها و دفاتر uscis  زمان مشخصی نیاز دارند برای انجام کار ها و اگر اشتباهی رخ دهد شما از روند خارج می شوید. شما باید مدارک را طوری تحویل دهید که مطمئن باشید در زمان تعیین شده این روند کامل شود.

گرین کارت لاتاری آمریکا
گرین کارت لاتاری آمریکا

عجله کنید !

علت دیگر برای سریع پیشرفتن کار این است که دولت آمریکا دوبار اعلام می کند که گرین کارت درخواست دهندگان حاضر است.
با فرض اینکه تعدادی از افرار رد صلاحیت شدند یا از مهاجرت صرف نظر کرده اند. اما اگر فرض غلط باشد و همه افراد منتخب مدارک خود را ارائه دهند به ترتیب ارائه مدارک کارت ها حاضر می شود. ممکن است شما لاتاری را برنده شده باشید و تاریخ دریافت گرین کارت قبل از تاریخ مصاحبه شما اعلام شود شما نمی توانید گرین کارت دریافت کنید.

اگر فرزندانی دارید که ب زودی ۲۱ ساله میشوند شما دلیل دیگری دارید برای سریع تر پیش بردن روند. زمانی که فرزندانتان ۲۱ ساله شوند شانس مهاجرت با ویزای لاتاری شما را از دست خواهند داد. خوشبختانه رای بچه ها قانونی وجود دارد به نام قانون مراقبت از کودکان که طبق این قانون روزهای بین تاریخ ثبت نام شما تا تاریخ انتخاب شما برای فرزندان به حساب نمی آید. برای جزئیات دقیق تر از وکیل کمک بخواهید.

توجه
فقط کنسولگری ها و سفارتهای آمریکا در محل زندگی شما می توانند مدارک را دریافت و برای گرین کارت شما اقدام کنند. شما می توانید مدارکتان را ب کنسولگری جای دیگری تحویل دهید اما آنها می توانند از شما قبول نکنند.

زمانی که داخل آمریکا روند گرین کارت انجام می شود چه رخ می دهد؟

روند دریافت اقامت دائم مستلزم پرکردن فرمهایی است(دسته ای برای خودتان،دسته ای برای همسرتان و دسته ای برای فرزندان همراهتان). مدارک را برای دفتر uscis پست کرده و به مدت چند هفته یا چندماه منتظر بمانید تا برای انگشت نگاری به شما خبر دهند و سپس چند هفته یا چند ماه شما برای مصاحبه نهایی گرین کارت به دفترuscis  فرا خوانده می شوید (الزامآ نه همان دفتری که مدارکتان را فرستاده اید) گرین کارت شما در اولین فرصت بعد از مصاحبه آماده خواهد شد.
به عنوان بخشی از مدارک شما و خانواده تان ممکن است در خواست اجازه کار داشته باشید. همچنین ممکن است شما برای اجازه مسافرت نیز درخواست بدهید تا زمانی که فرایند اقامت دائمتان طی می شود.

توجه

محافظت های امنیتی بیشترین علل تاخیرند. در مراحل درخواست ویزای دائم fbi در مرحله انگشت نگاری و شناسایی هویت نقش دارد و cia در قسمت هویت نگاری نقش دارد. این هویت نگاری ها ممکن است ماه ها یا گاهآ سال ها ( در موارد نادر ) طول بکشد بخصوص که بسیاری از مراجعه کنندگان نام مشابه دارند. اگر احساس کردید که مراحل شما در این مرحله از حرکت ایستاده است از طریق اداره uscis منطقه پیگیری کنید یا از یک وکیل کمک بگیرید.

زمانی که مدارک خود را برای اقامت دائم ارائه می کنی به صورت واضح و پررنگ نوشته شود. “ویزا از طریق لاتاری لطفآ فرم I-485 تا ۳۰ سپتامبر تکمیل شود” پیشنهاد ما این است که این علامت را روی پاکت مدارکتان نیز نشانه گذاری کنید. این کار uscis را راهنمایی می کند تا قبل از پایان سال مهلت وقت مصاحبه شمارا تعیین کند.

کار های اداری برای اخذ اقامت دائم

فرم اصلی گه برای گرفتن اقامت آمریکا اهمیت دارد فرمI-485  است. اگر چه تعداد زیادی فرم هستند که باید همراه این فرم اصلی تحویل شوند.
آسان ترین راه برای دریافت تمام این فرم ها این است که با ادارهuscis  تماس گرفته و بخواهید که پکیج اقامت دائم را برایتان بفرستند. همچنین می توانید در سایتUscis  قسمت فرم های فرمهای مهاجرت، فرم هارا به صورت آنلاین بدست آورید.
فرم های مقابل راهنمای کاملی برای تکمیل مدارک شماست و تمام این فرمها باید برای همسر و فرزندان همراهتان نیز پر شوند.

نکته هایی برای تکمیل فرم l-485

آخر بخش دوم از صفحه اول فرم با قسمت اپلای برای گرین کارت مواجه می شوید. بخشa  را علامت بزنید اگر شما مهاجر اصلی هستید. بخش b  را علامت بزنید اگر جزو همراهان یا همسر هستید. همچنین بخش h را علامت بزنید ک نشان دهد شما از طریق ویزای لاتاری اقدام می کنید. بقیه بخش ها در قسمت دوم را بدون علامت باقی بگذارید. در فرم I-485 از شما یک شماره خواسته می شود. ‌شما درصورتی ک قبلآ گرین کارت داشته اید یا روند درخواستتان نصفه کار بوده است این شماره را دارا هستید و باید با وکیل مشورت کنید. همچنین از شما شماره I-94 خواسته خواهد شد این شما روی کارت سبز یا سفیدی که در پاسپورت شما هست در صورت ورود به آمریکا نوشته شده است. سبز بودن آن به معنی ورود غیر قانونی است و اجازه اخذ اقامت به شما داده نخواهد شد.

بعد از تکمیل فرم I-485 چه می شود

بعد از پر کردن درخواست I-485 شما یک رسید دریافت خواهید کرد که زمان تقریبی انجام روند کار های شما را نشان می دهد. زمان دقیق تر را میتوانید در سایت uscis  چک کنید. همچنین می توانید از رسید خود برای بررسی روند انجام کار ها نیز استفاده کنید و می توانید به وسیله ثبت نام آنلاین از طریق ایمیل از وضعیت خود آگاه شوید.

اگر uscic به مدارک بیشتری نیاز داشته باشد درخواست خود را برای شما ارسال خواهد کرد. همچین شما پس از چند هفته یا چند ماه پیامی دریافت خواهی کرد که از شما می خواهد برای انگشت نگاری مراجعه کنید. این کار برای چک کردن سابقه دستگیری شما انجام می شود.

مصاحبه برای گرفتن اقامت دائم
مصاحبه برای گرفتن اقامت دائم

مصاحبه برای گرفتن اقامت دائم

شما به یک مصاحبه تک نفری دعوت خواهید شد که در دفتر uscis نزدیک شما برگذار می شود. uscis برای شما و همراهاتان زمان دقیق مصاحبه را تقریبآ دوهفته زود تر ارسال خواهد کرد. اگر برای کارهایتان وکیل گرفته اید او می تواند با شما در مصاحبه حضور پیدا کند.
چک لیست فرم ها برای اقامت دائم گرفتن

فرمها

فرم I-485

هزینه که برای افراد ۱۴ تا ۷۹ سال ۱۰۷۰ دلار و برای افراد زیر ۱۴ سال که همراه والدین اند. برای افراد زیر ۱۴ سال بدون والدین و بالای ۷۹ سال ۹۸۵ دلار است. این هزینه ها بر اجازه کار، روند انگشت نگاری و اسناد مسافرت تآثیر دارد. uscis برای زمانبدی انگشت نگاری شما برایتان یادآور می فرستد. به علاوه اگر غیر قانونی در آمریکا اقامت داشتید اما مجاز به اقدام برای اقامت هستید باید ۱۰۰۰ دلار جریمه بپردازید که در فصل ۳ توضیح داده شده است. پول ها را با پست نفرستید. سایت uscis را چک کنید.

فرم I-485A  فقط در صورتی که جریمه ۱۰۰۰ دلاری را پرداخت کنید

فرم G325A

فرم I-765 اختیاری ست در صورتی که در خواست اجازه کار دارید.
فرم I-131 برای کسانی که اجازه سفر میخواهند برای مدتی که روند اقامتشان در حال پیگیری است.

مدارک

 • کپی مدرکی که نشان دهد شما در لاتاری برگزیده شده اید.
 • شرکت در لاتاری مستزلم داشتن حداقل مدرک دیپلم یا معادل دو سال سابقه کاری است. شما باید مدارک نشان دهنده را ارائه دهید یا کپی مدرک دیپلم یا معرفی نامه برای دوسال سابقه کاری.
 • کپی گواهی تولد برای خود و تمام همراهانتان. اگر این گواهی به هر زبانی است باید به همراه ترجمه انگلیسی ارائه شود.
 • گواهی ازدواج در صورتی که متآهل هستید و همسرتان همراهتان است.
 • اگر خودتان یا همسرتان قبلآ ازدواج کرده اید گواهی طلاق یا فوت همسر را ارائه دهید.
 • کپی کارت l-94  ( کارت کوچکی که در پاسپورت شما قرار دارد ) برای خود و تمام همراهان.
اگر این کارت را ارائه ندهید اینطور به نظر میرسد که شما ورود غیر قانونی به امریکا داشته اید و ملزم به پرداخت ۱۰۰۰ دلار جریمه هستید.
 • عکس های دو رنگ از خود و تمام همراهانتان به حالت عکس های پاسپورتی آمریکا که نام و شماره شما با مداد پشت آن نوشته شده باشد.
 • تاییدیه پزشکی برای شما، باید تمام همراهانتان از طرف دکتر تایید شده uscis هزینه هر معاینه تقریبآ ۱۵۰ دلار است.
پزشک سابقه شمارا بررسی می کند و آزمایش خون می گیرد و ام آر آی و اگر واکسن نیاز باشد تزریق می کند.  گرین کارت لاتاری آمریکا

مقابله با تآخیر های احتمالی

اگر شما قبل از آمدن جواب گرین کارتتان قصد کار کردن دارید شما باید باید فرم جداگانه ای با عنوان اجازه کار دریافت کنید. برای اینکار باید فرمI-765  را پر کنید و با بقیه فرم های اقامیتان ارسال کنید. این فرم احتیاج به همراهی کارت I-94 دارد. رسیدی که از طرفuscis  بدستتان میرسد را نزد خود نگاه دارید تا بتوانید نشان دهید کهI-765  تحویل شده است. به طورعادی شما فرم درخواست کار را همزمان با سایر فرم های مهاجرت تحویل می دهید.

نکته

به طور قانونی uscis  نمیتواند روند احازه نامه شما را بیشتر از ۹۰ روز به تعویق بیاندازد. اگر تا ۹۰ روز اجازه نامه قطعی برایتان صادر نشد می توانید از گواهی موقت استفاده کنید که ۲۴۰ روز اعتبار دارد. متآسفانه رسیدن به این حقوق بسیار سخت است.در این صورت اگر نتیجه کار شما تا ۷۵ روز بعد مشخص نشد شما می توانید با اداره uscis قرار بگذارید.

برای گرفتن این وقت می توانید از سایت uscis در قسمت infopass اقدام کنید. قبل از این کار در سایت در قسمت case status با استفاده از کد رسید خود چک کنید که کار شما تا چه مرحله ای پیش رفته است. در این صورت سایت علت تآخیر را به شما اعلام خواهد کرد. روزی که به جلسه می روید رسید و کپی فرمهایتان را همراه داشته باشید آنجا به شما کمک خواند کرد که علت تآخیر را پیدا کنید و مشکل را رفع کنید.

در مراحل کنسولی چه رخ میدهد

اگر اکنون شما در آمریکا اقامت ندارید و قصد اقامت دائم گرفتن از آمریکا راندارید پس شما باید اقدام به دریافت ویزا از طریق کنسولگری آمریکا کنید. برای اینکار لازم است فرمها و مدارک را آماده کنید و هزینه ها را پرداخت کنید و زمانی که تمام اینکارها انجام شد به کنسولگری محل زندگی خود اطلاع دهید و منتظر بمانید تا زمان مصاحبه به اطلاع شما برسد. آزمایشات پزشکی و مدارک ضمیمه را برای مصاحبه آماده کنید. اگر تمام این مراحل درست پیشرود شما می توانید منتظر مراحل امنیتی باشید و کارهایتان برای ورود به آمریکا درست خواهد شد.
اصلی ترین کاری که شما باید انجام دهید این است که کنسولگری را متقاعد کنید که شما برای ورود به آمریکا غیر مجاز نیستید و سالم هستید و مشکلات امنیتی و بودجه ای ایجاد نخواهید کرد. شما تحت آزمایشات پزشکی قرار خواهید گرفت و باید شواهدی داشته باشید که نداشتن سوسابقه شما را نشان دهد. گرین کارت لاتاری آمریکا

چک لیستی که در مصاحبه uscis باید همراه داشته باشید.
چک لیستی که در مصاحبه uscis باید همراه داشته باشید.

چک لیستی که در مصاحبه uscis باید همراه داشته باشید.

یک سری کپی کامل از درخواست گرین کارت که برای استفاده خودتان باشد که اگر مامور چیزی را گم کرد شما اطلاعات را داشته باشید.
تمام پاسپورت هایی که شما و همراهانتان برای ورود به آمریکا استفاده کرده اید.اگر مدارک مسافرتی دیگری نیز دارید همراه داشته باشید.
اصل تمام مدارکی که برای مهاجرت آماده کرده اید برای مسائل اگر کپی گواهی تولد را تحویل داده اید مامور اصل آن را از شما می خواهد.
تمام مدارکی که از طرف هر اداره مهاجرتی طلب خواهد شد برای مثال اجازه کار اگر دریافت کرده اید.
هر تغییری که در وضعیت خانوادگیتان پیش آمده برای مثال اگر بچه دار شده اید، گواهی تولد او را همراه داشته باشید.

اگر دستگیر شده اید هم باید توضیحات کامل را به همراه داشته باشید

با وکیل مشورت کنید که مطمئن شوید این دستگیری، موجب غیر مجاز شدن شما برای ورود به آمریکا نمی شود

اگر کسی پشتیبانی مال شما را بر عهده گرفته باید سندی از داشتن درآمد ارائه کند.
کارت شناسایی آمریکایی و کارت امنیتی

کارهای اداری برای آماده سازی روند کنسولی

دو کار اصلی در مراحل انجام کارهای کنسولی وجود دارد. اولی بعد از ارسال پاکت راهنمایی تان انجام می شود و دومی بعد از برنامه ریزی برای مصاحبه شما در کنسولگری انجام می شود. گرین کارت لاتاری آمریکا

مدیریت کردن پاکت راهنمایی

زمانی که در لاتاری برگزیده می شوید برایتان پاکتی شامل فرم ها و راهنما ها ارسال می شود
برخی فرمها را مثل DS230  و DS2001 را باید پر کرده و پس بفرستید.
فرمهایی که اسم آنها باDS  آغاز می شود با شمارهDS  مرتبط اند و در سایت www.state.gov در دسترس اند.

این بخش را مطالعه کنید اگر قصد دارید قبل از مصاحبه خود آمریکا را ترک کنید
زمانی که با درخواست اقامت شما موافقت نشد، شما نباید به هر دلیلی بدن اجازه و دریافت مجوز ورود مجدد از آمریکا خارج شوید. تنها مورد استثنا داشتن اجازه قانونی H-1B یا L-1  است که برای کسانی که ویزای غیر مهاجرتی دارند، در فرم I-485 مشخص می شود. هر نوع غیبتی بدون داشتن این اجازه نامه موجب ممنوعیت شما از دریافت گرین کارت می شود به این معنی که باید منتظر خبر کنسلی روند شوید و حق ورود به آمریکا را از دست خواهید داد.

نکته

بهترین راهکار این است که همزمان با گرین کارت برای اجازه نامه خود هم اقدام کنید یا اینکه منتظر بمانید تا مجبور به خروج از امریکا شوید و روند خود را خارج از آمریکا انجام دهید. اما شما ریسک بزرگی متحمل می شوید چون ممکن است روند کار uscis ماه ها به طول بیانجامد. درخواست شما برای اجازه نامه باید با فرم I-131 همراه با هزینه و دوقطعه عکس پاسپورتی و کپی رسید دریافتیتان ارائه شود.
اگر موافقت شود اجازه دارید بدون قطع شدن مراحل از آمریکا خارج شوید اما نمی توانید بیشتر از شش ماه آنجا بمانید و در این صورت ۳ تا ۱۰ سال اجازه ورود ندارید.

بهتر است که منتظر باشید تا پاکت فرمها و راهنما ها از طرف کنسولگری برایتان ارسال شود چون آنچه در سایت هست با آنچه کنسول ها ارسال می کنند اندکی تفاوت دارد. برای مثال کنسول ها از فرمهای دوربانه که به زبان شما هستند استفاده می کنند. همچنین از شما درخواست می شود هزینه ویزا و امنیت را به مقدار ۳۷۹ دلار پرداخت کنید.

نکته

روند را ادامه دهید. شما حتمآ نباید تمام مدارکتان حاضر باشد زمانی که فرم DS-2001 را ارسال می کنید. اگرچه از شما درخواست می شود که زمانی که تمام فرمهایتان آماده بود ارسال کنید اما بسیاری از مردم برای سریع تر پیرفتن و گرفتن زمان مصاحبه اینکار را نمی کنند.

بعد از ارسال فرمهای مهم کنسولگری آمریکا در نزدکی شما مستقیمآ با شما در ارتباط است. آنها فرم ها و مدارکی که باید حاضر کنید به شما می گویند.
آماده کردن فرم ها و مدارک برای مصاحبه
آماده کردن فرم ها و مدارک برای مصاحبه

آماده کردن فرم ها و مدارک برای مصاحبه

چک لیست مقابل تمام مدارکی که باید برای مصاحبه همراه داشته باشید را به طور مختصر برایتان تشریح می کند. حواستان را جمع کنید که اگر کنسولگری مدرکی اضافه کرد سریعآ آماده کنید. اصل مدارک و کپی ها را با خود همراه داشته باشید ممکن است مآمور بخواهد برای جلوگیری از تقلب اصل مدارک را چک کند مدارک خود را پست نکنید.
اینجا تعدادی از توضیحات مربوط به مدارک هست.

مدارک تحصیلی:

دریافت گرین کارت از طریق ویزای لاتاری مستلزم داشتن دیپلم دبیرستان یا معادل دوسال سابقه کاری و آموزشی است مدارک برای اثبات کپی مدرک دیپلم یا معرفی نامه کارآموزی است. پیشنهاد کار در آمریکا احتیاج نیست. گرین کارت لاتاری آمریکا

عدم سوسابقه:

شما شخصآ باید گواهی از پلیس تمام کشورهایی که از ۱۶ سالگی تا بحال بیش از ۱سال اقامت داشته اید دریافت کنید که نشان دهد شما سابقه کیفری ندارید. همچنین اگر از ۱۶ سالگی به بعد بیش از ۶ ماه در زادگاه خود بوده اید از پلیس آنجا نیز باید کسب گواهی کنید. شما لازم نیست از پلیس آمریکا گواهی بگیرید.
با اداره پلیس منطقه خود د ارتباط باشید تا از طریقه گرفتن گواهی پلیس آگاه شوید. برای دریافت گواهی از کشورهایی به جز زادگاهتان باید با کنسولگری آن کشور در ارتباط باشید‌. بعضی کشور ها از دادن گواهی امتناع می کنند و یا گواهی آنها معتبر نیست پس لازم نیست از آن کشور ها گواهی بگیرید. کنسولگری آمریکا به شما اعلام خواهد کرد که گواهی کدام کشور ها الزام نیست.

بعضی کشور ها گواهی را شخصی برای شما ارسال نخواهند کرد و مستقیمآ برای کنسولگری آمریکا میفرستند. قبل از ارسال شما باید درخواسو خود را اعلام کنید. شما باید چند فرم به علاوه اثر انگشتهایتان را برای این درخواست ارسال کنید.

اثر انگشت:

بعضی از کنسولگری ها از شما درخواست انگشت نگاری دارند و بعضی خیر.
آنهایی که انگشت نگاری می خواهند درخواست خود را با کارت خام انگشت نگاری و راهنما به علاوه قبض هزینه ۸۵ دلاری برایتان ارسال می کنند.

عکس ها:

هر یک از شما و همراهانتان باید عکس دو رنگ و مناسب با قوانین کنسولگری همراه داشته باشید (در چهارچوب پاسپورت آمریکا). گاهآ پاکت راهنمای شما عکاسی را به شما معرفی میکند که اینکار را برایتان انجام دهد‌. اگر دین شما شما را ملزم به پوشاندن موها می کند اینکار بلامانع است اما چشم ها و صورتتان باید واضح باشد و باید توضیحات کامل برای پوشاندن موها نوشته شود.
چک لیست مدارک و فرمهایی که برای مصاحبه کنسولی لازم است.

فرمها:

فرمهای DS که از طرف NVC و کنسولگری آمریکا برایتان ارسال می شوند.
فرم I-134 که اظهار نامه پشتیبانی است که از طرف یک نفر مقیم آمریکا یا توسط خودتان امضا می شود و مدارک ساپورت مالی.

گرین کارت لاتاری آمریکا

مدرک انتخاب شدن از طریق لاتاری:

 • گواهی تولد خود و همراهانتان و حتی فرزندان خردسالی که شما را همراهی نخواهند کرد.
 • گواهی ازدواج در صورتی که ازدواج کرده و همسرتان همراهتان است.
 • اگر شما یا همسرتان قبلآ ازدواج نا موفق داشته اید گواهی طلاق و یا گواهی فوت همسر قبلی.
 • مدارکی که تحصیل یا تجربه کاری شما را نشان دهد.
 • پاسپورت خودتان و همراهانتان با حداقل ۶ ماه اعتبار قبل از موعد مصاحبه.
 • گواهی پلیس برای خود و همراهانتان از تمام کشورهایی که از ۱۶ سالگی به بعد. بیش از ۶ ماه اقامت داشتید به جز آمریکا
 • اثر انگشت ها در صورتی که از طرف کنسولگری از شما درخواست شده باشد
 • گواهی خدمت سربازی برای خود و همراهنتان
 • دوتا عکس رنگی از خودتان و برای هریک از همراهانتان به حالت پاسپورتی آمریکا
 • گزارش پزشکی شما و همراهانتان.

هزینه ها

هزینه لاتاری برای هر نفر ۴۴۰ دلار

گزارشات پزشکی:

قبل از قرار مصاحبه شما و همراهانتان باید معاینه شوید. بعضی از کنسولگری ها روزهای قبل از مصاحبه به شما اطلاع می دهند که به پزشک مراجعه کنید. برخی مصاحبه و قرار دکتر را در یک روز هماهنگ می کنند.

آنها شما را راهنمایی میکنند که کجا باید بروید و چه باید بکنید.
معاینات پزشکی به وسیله متخصصان خاص انجام خواهد شد هزینه هر معاینه مابین ۵۰ تا ۱۵۰ دلار است و بستگی به کشور شما دارد.

معاینات شامل چه چیز هایی می شود؟

معاینه شامل نشان دادن سابقه دارویی شماست و آزمایش خون و ام آر آی و چک کردن واکسیناسیون درصورتی که نیاز باشد. زنان بار داد می توانند تا بعد از به دنیا آمدن کودک ام آر آی را به تعویق بیاندازند. واکسن ها نیز ممکن است به دلایل مذهبی، اخلاقی یا پزشکی چشم پوشی شوند. هدف اصلی از معاینات پزشکی این است که نشان دهد شما از نظر پزشکی برای آمریکا خطر ساز نمی باشید. بعضی از بیماری ها را می شود درمان کرد و از برخی دیگر چشم پوشی می شود. گرین کارت لاتاری آمریکا

اگر دچار چشم پوشی پزشکی شده باشید کنسولگری شرایط را کامل برای شما توضیح خواهد داد و بهتر است با یک مشاور حقوقی مشورت کنید.

مصاحبه کنسولگری شما

کنسولگری ها مصاحبه های مرتبط با دریافت گرین کارت را برگزار می کنند. یادآور تاریخ مصاحبه شما چند هفته قبل برای شما ارسال خواهد شد. یک دعوتنامه شما شامل تمام مدارکی ست که باید در مصاحبه همراه داشته باشید.

محتوای بعدی را بخوانید : ویزا مهاجرتی آمریکا

شما می توانید برای کسب اطلاع بیشتر درباره مهاجرت به آمریکا با مشاوران ما در تماس باشید

مرکز ویزا با داشتن وکلایی مجرب، آماده کمک به شما جهت مهاجرت به هر کشور در دنیا است !

شماره تماس ما :۸۰-۸۸۹۸۵۱۷۸-۰۲۱

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.