Business is booming.

روند درخواست مهاجرت برای افراد خاص

روند درخواست مهاجرت برای افراد خاص
308

نگاه اجمالی به روند درخواست مهاجرت برای افراد خاص

روند درخواست مهاجرت برای افراد خاص ساده می باشد. بر خلاف بسیاری از انواع دیگر درخواست های کارت سبز، تمام مراحل را می توانید خودتان نیز انجام می دهید، بدون نیاز به اینکه کسی در ایالات متحده برای شما پرونده تکمیل کند. مراحل عبارتند از:

  • درخواست ویزا را به یک مرکز خدمات منطقه ای USCIS ارسال می کنید، که ثابت می کند به یکی از دسته های مهاجر ویژه تعلق دارید.
  • هنگام درخواست، اگر تعداد تقاضانامه ها بیشتر از تعداد ویزاهای EB-4 در دسترس باشد، صبر کنید تا تاریخ اولویت شما جاری شود و ویزا برای شما در دسترس است. (خوشبختانه، به ندرت این دسته در انتظار باقی می ماند)
  • پس از تأیید درخواست، شما و بستگان همراه درخواست های خود برای کارت سبز را به یک کنسولگری ایالات متحده در خارج از ایالات متحده و یا احتمالا به یک دفتر USCIS در ایالات متحده (گزینه ای که اساسا در دسترس افرادی است که در حال حاضر به طور قانونی در ایالات متحده هستند) ارسال می کنید.
  • اگر مصاحبه شما در یک کنسولگری ایالات متحده در یک کشور دیگر برگزار شد، با ویزای مهاجرت خود وارد ایالات متحده می شوید، که در آن زمان اقامت شما تبدیل به دائم می شوید.

روند درخواست مهاجرت برای افراد خاص

 نکته

برخی از انواع مهاجرین خاص می توانند برخی از این مراحل را ترکیب کنند.

فرزندان کارکنان سازمان بین المللی و همچنین نوجوانان مهاجر ویژه مجازند درخواست مجوز اقامت خود را همزمان با درخواست کارت سبز خود ارائه دهند (فرض بر این است که زمان انتظاری برای جاری شدن تاریخ های اولویت نیست). این استثنا قائل شده تلاش می کند از آنها محافظت کند تا از سن واجد شرایط بودن برای کارت سبز عبور نکنند. با این حال، پیشه وران مذهبی و دیگران نمیتوانند همزمان تکمیل پرونده کنند.

روند درخواست مهاجرت برای افراد خاص
روند درخواست مهاجرت برای افراد خاص

تکمیل پرونده درخواست ویزا

برای شروع پروسه مهاجرت، باید فرم I-360 را جهت درخواست ویزا تکمیل کنید. هدف آن نشان دادن این است که شما واجد شرایط قرار گرفتن در گروه مهاجرت خاص هستید و به طور معمول باید مدارک مورد نیاز را جمع آوری و ارائه دهید. فرم I-360 با دستورالعمل تفصیلی اسناد و مدارک مورد نیاز همراه آن در www.uscis.gov موجود است. همچنین، این فرم شامل بعضی جزئیات دیگر، مانند اطلاع رسانی USCIS مبنی بر ادامه روند درخواست در یک کنسولگری خارج از ایالات متحده و یا یک دفتر USCIS واقع در ایالات متحده خواهد بود. اگر مطمئن نیستید، کنسولگری را انتخاب کنید. اگر بعدا نظر خود را عوض کنید، تنها کاری که باید انجام دهید، تکمیل یک پرونده درخواست در یک دفتر USCIS است. انجام معکوس، انتقال پرونده شما از یک دفتر USCIS به یک کنسولگری، نیاز به ثبت درخواست جداگانه، با استفاده از فرم I-824 USCIS دارد. روند درخواست مهاجرت برای افراد خاص

فهرست زیر کمک می کند تا فرم ها و اسناد مورد نیاز برای درخواست ویزای اولیه را تهیه و گردآوری کنید.

۱- ارائه درخواست ویزا

اینکه پرونده درخواست ویزای خود را به کجا ارسال خواهید کرد به این بستگی دارد که بر اساس کدام زیر مجموعه  مهاجر خاص اقدام کرده اید. در اینجا برخی اطلاعات سایت USCIS موجود است. لازم است برای بررسی تغییرات، و برای دریافت آدرس دقیق و شماره صندوق پستی مرکز خدماتی که برای شما مناسب است به سایت اینترنتی (www.uscis.gov) مراجعه کنید. روند درخواست مهاجرت برای افراد خاص

۲- در انتظار تایید درخواست ویزا

اگر درخواست را به یک مرکز خدمات یا آدرس شیکاگو ارسال کنید، چند هفته پس از ارسال، همراه با رسید هزینه ها باید یک تایید کتبی دریافت کنید که پرونده در حال رسیدگی است. این اطلاعیه همچنین شماره پرونده مهاجرت شما را نیز در بر خواهد شد.

فهرست فرم ها و اسناد برای پرونده درخواست ویزا

فرم I-360
هزینه درخواست

(در حال حاضر ۴۰۵ دلار، اما برای نوجوانان مهاجر ویژه رایگان است، چک یا حوالجات پولی قابل قبول است، پول نقد نه)

 

روند درخواست مهاجرت برای افراد خاص

خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده آمریکا

اگر اداره خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده آمریکا قبل از اقدام بر روی پرونده شما اطلاعات بیشتری را درخواست کند کلیه فرم ها و اسناد را همراه با درخواست برای مدرک I-797 بر خواهد گرداند. روند درخواست مهاجرت برای افراد خاص

طی این درخواست معلوم می­شود که اداره خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده آمریکا چه اصلاحات، اطلاعات بیشتر یا اسناد افزون تری را نیاز دارد. باید اصلاحات را انجام دهید و اطلاعات اضافی مورد نیاز را جمع آوری کرده و همه آنها را در یک بسته به مرکز خدمات منطقه ای ارسال نمایید و کپی درخواست مدرک I-797 را در بالای آن قرار دهید.

پس از تکمیل فرم I-360 باید منتظر تصویب درخواست بمانید که ممکن است ماه ها طول بکشد. (برای چگونگی پیگیری طول زمان تصیم‌گیری اداره خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده در مورد درخواست ویزای شما و همچنین چگونگی پیگیری آنلاین درخواست خود فصل ۴ را ملاحظه بفرمایید.)

بعد از تایید شدن درخواست چه می شود؟

هنگامی که درخواست شما تایید شد نامه ای (نیز با فرم I-797) برای شما ارسال خواهد شد که نشان دهنده ی تصویب است.  اگر می­ خواهید در یک کنسولگری ایالات متحده در خارج از آمریکا درخواست کارت سبز کنید، اداره خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده پرونده شما را به مرکز ملی ویزا (NVC) در پورتسموث، نیوهمپشایر خواهد فرستاد.  سپس مرکز ملی ویزا پاکتی حاوی فرم ها و دستورالعمل ها جهت گام بعدی را برای شما خواهد فرستاد که در فصل بعد به طور مفصل به آن خواهیم پرداخت. روند درخواست مهاجرت برای افراد خاص

یک درخواست تایید شده، حق مهاجرت یا زندگی در ایالات متحده را به شما نمی دهد.  تنها یک پیش نیاز برای گام بعدی ارسال درخواست برای کارت سبز است.
محتوای بعدی را بخوانید : مدت انتظار و اخذ ویزا مهاجران خاص

شما می توانید برای کسب اطلاع بیشتر درباره مهاجرت به آمریکا با مشاوران ما در تماس باشید

مرکز ویزا با داشتن وکلایی مجرب، آماده کمک به شما جهت مهاجرت به هر کشور در دنیا است !

شماره تماس ما :۸۰-۸۸۹۸۵۱۷۸-۰۲۱

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.