Business is booming.

رسیدگی به پاکت دستورالعمل مهاجرت به آمریکا

رسیدگی به پاکت دستورالعمل
289

رسیدگی به پاکت دستورالعمل مهاجرت به آمریکا

پاکت دستورالعمل شامل تعدادی فرم و موارد برای مطالعه شماست. برخی فرم ها برا باید تکمیل کرده و برگردانید تا فرایند پرونده شما در جریان باشد. این فرم ها شامل بخش ۱ DS-230 و فرم DS-2001 هستند. (این فرم ها به طور نرمال با DS شروع می شوند و به دنبال آن عدد قرار می گیرد. نسخ  بسیاری از آنها در وب‌سایت وزارت امور خارجه به آدرس www.state.gov در دسترس است. با این حال بهتر است منتظر بمانید تا کنسولگری آنها را برای شما ارسال کند چراکه برخی از آنها تفاوت اندکی با فرم های اصلی در سایت وزارت امور خارجه دارد. برای مثال بسیاری از کنسولگری ها فرم هایی را با ترجمه های دو زبانه استفاده می کنند)

نکته

فرآیند را جاری و در حرکت نگاه دارید. هنگامی که فرم DS-2001ا را ارسال می کنید، نیازی نیست تمامی اسناد خود را در دست داشته باشید. با اینکه این فرم از شما میخواهد تنها پس از آماده کردن فرم های لیست شده آن را امضا کنید. بسیاری از افراد برای صرفه جویی در زمان به محض اینکه می توانند تمام فرم ها را جمع آوری کنند آن را امضا می کنند.

پس از اینکه فرم های ضروری را ارسال کردید کنسولگری محلی ایالات متحده ارتباط مستقیم با شما را آغاز خواهد نمود.  نامه مصاحبه را برای شما ارسال خواهد کرد که شامل فرم های لازم، لیست اسناد و دیگر کارهای لازم است.

آماده سازی فرم ها و اسناد برای مصاحبه

لیست ذیر توضیح مختصری از برخی اسناد که باید برای آمادگی جهت مصاحبه ویزای مهاجرت گرد آوری کنید را تهیه کرده است. توجه داشته باشید که کنسولگری محلی ممکن است موارد دیگری را به این لیست اضافه کند. اسناد و مدارک اصلی و مجموعه‌ کپی­ها را برای مصاحبه بیاورید. مصاحبه­گر ممکن است بخواهد اسناد اصلی را بررسی کند تا اطمینان حاصل نماید که جعلی نیستند. اما کپی های فایل های خود را نگه دارید. اسناد و مدارک خود را برای کنسولگری پست نکنید.

در اینجا برخی اطلاعات اضافی در رابطه با بعضی از موارد چک لیست زیر را آورده ایم:

فرم I-134، تاییدیه حمایت. تمامی مهاجران باید مسئولان مهاجرت ایالات متحده را متقاعد سازند که در صورت دریافت کارت سبز به دنبال کمک خرجی عمومی نخواهند بود. اگر درخواست شما بر پایه اشتغال است، مدرک مناسبی جهت نشان دادن توانایی پشتیبانی شما از خانواده است.

با این حال در صورتی که همسر یا فرزندان همراه شما هستند، فرم I-134 را پر کنید.
رسیدگی به پاکت دستورالعمل
رسیدگی به پاکت دستورالعمل

چک لیست اسناد و فرمهای لازم برای مصاحبه کنسولی

فرمها

فرمهای DS (ارسال شده توسط مرکز ملی ویزا و کنسولگری ایالات متحده)
فرم I-134 تاییدیه حمایت، امضا شده توسط درخواست کننده اصلی، در صورتی که شاغل است، از طرف هر عضو خانواده همراه، و تعهد مبنی بر اینکه آنها را از نظر مالی حمایت خواهد کرد. نوجوانان مهاجر ویژه لازم نیست این را ارسال کنند. اگر عضو اصلی خانواده شاغل نیست، فرم توسط یک دوست یا خویشاوند ساکن ایالات متحده امضا شود، یا مدرک دیگری مبنی بر حمایت مالی از قبیل پیشنهاد کار از سوی یک کارفرمای ایالات متحده یا اسناد مالی نشان دهنده سرمایه کافی درخواست کننده اصلی و خویشاوندان همراه بدون شغل.

اسناد و مدارک

نامه تصویب درخواست ویزا
گواهی تولد طولانی‌مدت خود و هر یک از بستگان همراه، همچنین هر کدام از فرزندان خردسال مجرد که همراه شما مهاجرت نمی کنند.
سند ازدواج، در صورتی که متاهل هستید و همسرتان را همراه خود می آورید.
اگر شما یا همسرتان ازدواج قبلی داشته­اید، کپی گواهی های طلاق یا مرگ همسر قبلی که نشان دهنده ی خاتمه تمامی ازدواج های قبلی است
گذرنامه خود و هر یک از بستگان همراه که قبل از تاریخ مصاحبه نهایی حداقل دارای ۶ ماه اعتبار باشد
گواهی پلیس هر کشوری که از سن ۱۶ سالگی حداقل برای ۶ ماه خود یا هر یک از بستگان همراه در آنجا زندگی کرده اید.
انگشت نگاری، در صورت درخواست کنسولگری (هزینه فعلی ۸۵ دلار)
سوابق نظامی خود و هر یک از بستگان همراه.
دو قطعه عکس خود و دو قطعه عکس هر یک از بستگان همراه. برخی کنسولگری ها عکس ها را در روز مصاحبه می گیرند. این مورد در دستورالعمل ها به صورت شفاف توضیح داده خواهد شد.
گزارش آزمون پزشکی برای شما و هر یک از بستگان همراه

 

نوجوانان مهاجر ویژه لازم نیست تاییدیه حمایت یا مدرک دیگری مبنی بر ظرفیت مالی ارسال نمایند. زیرا زمینه غیر قابل پذیرش بودن هزینه عمومی در این مورد نادیده گرفته شده است.

با امضای فرم I-134، در واقع برای حمایت از بستگان همراه خود متعهد نمی شوید.  با امضای این فرم تعهد می دهید که مجموعه هرگونه پرداخت حمایتی دولت که ممکن است آنها برای رفاه خود دریافت کنند را به دولت بازپرداخت کنید. با امضای این فرم برای ۳ سال متعهد می شوید. ( اگرچه بسیاری از  وکلا می گویند هرگز دادگاهی برای آن تشکیل نمی شود.). پس از طی سه سال مسئولیت شما نسبت به دولت پایان می پذیرد.

اگر درخواست کننده اصلی شاغل نیست و بنابراین نمی تواند فرم‌ I-134 را امضا کند، باید منبع دیگری برای پشتیبانی از خانواده پیدا کند. این منبع می تواند یک تاییدیه امضا شده توسط دوست یا خویشاوند ساکن ایالات متحده، یک پیشنهاد شغلی، یا مدرکی دال بر سرمایه و دارایی باشد.

رسیدگی به پاکت دستورالعمل
رسیدگی به پاکت دستورالعمل

نامه پلیس

برخلاف درخواست هایی که در ایالات متحده انجام می شوند،  باید شخصاً اقدام به جمع آوری گواهی‌های پلیس از کشورهایی که از سن ۱۶ سالگی یک سال یا بیشتر در آنها زندگی کرده اید،  نمایید.  علاوه بر این،  لازم است گواهی پلیس وطن خود یا آخرین کشور محل اقامت خود را نیز داشته باشید. البته در صورتی که از سن ۱۶ سالگی  حداقل ۶ ماه در آن کشورها زندگی کرده باشید.  نیازی به گرفتن گواهی پلیس از ایالات متحده نیست.

برای کسب دستورالعمل چگونگی دریافت گواهی تایید پلیس با اداره پلیس محلی کشور خود ارتباط برقرار کنید یا از وب سایت   travel.state.gov/visa/reciprocity/index.htm دیدن فرمایید.

برای دریافت نامه تاییدیه پلیس کشورهایی که وطن شما نیست با نزدیک ترین کنسولگری آن کشور، برای کسب دستورالعمل‌های لازم تماس بگیرید.  برخی کشورها از ارائه گواهی پلیس خودداری می کنند و یا گواهی های ارائه شده توسط آنها قابل اعتماد تلقی نمی شود. بنابراین لازم نخواهد بود که از آن محل ها نامه تاییدیه دریافت کنید.  کنسولگری ایالات متحده به شما خواهد گفت که گواهی پلیس کدام کشورها نیاز نیست.

برخی کشورها گواهی ها را مستقیماً به کنسولگری های ایالات متحده ارسال خواهند کرد و آنها را به صورت شخصی ارائه نمی دهند.  اگر چه لازم است قبل از اینکه آنها این گواهی ها را ارسال نمایند درخواست انجام این کار را بدهید.معمولا لازم است چندین فرم درخواست برای انجام این کار پر کنید و انگشت نگاری انجام دهید.

 عکس ها

بسیاری از کنسولگری های ایالات متحده هنوز هم خواستار ۲ قطعه عکس گذرنامه­ای شما و هر یک از بستگان همراه در روز مصاحبه هستند. در بسیاری از موارد پاکت اطلاعات ارسالی به شما، حاوی لیست عکاسان محلی که قادر به گرفتن عکس های مورد تایید کنسولگری ها هستند، است. در صورتی که بنا بر اعتقادات مذهبی خود باید حجاب داشته باشید می توانید این کار را انجام دهید.  اما چشم ها و صورت شما باید قابل رویت باشد و طی نامه‌ای اعلام کنید که چرا نمی توانید عکس استاندارد ارسال کنید.

 آزمون پزشکی

پیش از مصاحبه ویزا، لازم است شما و بستگان همراه آزمونهای پزشکی را انجام دهید. برخی کنسولگری ها چند روز پیش از مصاحبه آزمون های پزشکی را انجام میدهند. برخی دیگر آزمون پزشکی و مصاحبه را در یک روز برنامه ریزی می کنند. زمان و مکان آزمون پزشکی در نامه قرار ملاقات مصاحبه اعلام می­ شود.

آزمون های پزشکی توسط دکتر های خصوصی انجام می پذیرد. هزینه آزمون ها از ۵۰ دلار تا بیش از ۱۵۰ دلار برای هر آزمون متغیر است و این قیمت ها بستگی به کشوری دارد که در آن اقدام می کنید. هزینه آزمون پزشکی در نامه قرار مصاحبه شما اعلام خواهد شد. آزمون پزشکی شامل شرح حال پزشکی، آزمایش خون، اشعه ایکس قفسه سینه، واکسیناسیون (در صورت نیاز) است. زنان حامله می توانند آزمون اشعه ایکس را بعد از به دنیا آمدن بچه خود انجام دهند. واکسیناسیون بنا به دلایل مذهبی، اخلاقی یا دلایل پزشکی می تواند نادیده گرفته شود.

 هدف اصلی آزمون پزشکی این است که تایید کند از نظر پزشکی غیر قابل قبول نیستید.  برخی زمینه های غیر قابل قبولی پزشکی قابل درمان هستند. اگر نیازمند چشم‌پوشی پزشکی هستید، دستورالعمل های کاملی توسط کنسولگری در زمان مصاحبه به شما داده خواهد شد اما باید با یک وکیل با تجربه مهاجرت مشورت کنید.
محتوای بعدی را بخوانید : با ویزای مهاجرت وارد آمریکا می شوید

شما می توانید برای کسب اطلاع بیشتر درباره مهاجرت به آمریکا با مشاوران ما در تماس باشید

مرکز ویزا با داشتن وکلایی مجرب، آماده کمک به شما جهت مهاجرت به هر کشور در دنیا است !

شماره تماس ما :۸۰-۸۸۹۸۵۱۷۸-۰۲۱

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.