Business is booming.

مدت انتظار و اخذ ویزا مهاجران خاص

اخذ ویزا مهاجران خاص
491

در انتظار تعداد ویزای موجود

اخذ ویزا مهاجران خاص آنقدر ها نیز سخت نمی باشد. به دلیل وجود محدودیت سالانه در مورد تعداد افرادی که می توانند به عنوان مهاجران ویژه کارت سبز دریافت کنند (این احتمال کم وجود دارد که مجبور شوید تا زمانی که تعداد ویزا در دسترس قرار گیرد منتظر بمانید). ویزایی که به شما اجازه می دهد برای ویزای مهاجرت یا کارت سبز اقدام کنید(جایگاه شما در صف انتظار توسط تاریخ اولویت شما ردیابی می شود. از تاریخی که درخواست ویزای I-360 را پر کرده اید می آید.

گفتن دقیق مدت زمان انتظار غیر ممکن است. به تعداد افرادی که قبل از شما در صف انتظار هستند بستگی دارد. در حالت کلی دوران انتظار برای انواع ویزاها برای افراد کشورهای چین، هندوستان، مکزیک و فیلیپین بیشتر است.  این مدت زمان طولانی تر به دلیل وجود تبعیض برای این کشورها نیست بلکه صرفاً نشانگر این واقعیت است که افراد بیشتری از این کشورها، نسبت به سایر کشورها، برای ویزا اقدام می کنند و برای هر کشوری محدودیت وجود دارد. اخذ ویزا مهاجران خاص

ارائه ویزا برای آن کشورها، اغلب کمتر از تعداد افراد درخواست کننده برای ویزا است بنابراین لیست انتظار طولانی و طولانی تر می شود.

اگرچه نمی توانید مدت زمان انتظار خود را پیش بینی کنید اما می‌توانید از طریق سیستم پیشرفت،  تاریخ اولویت خود را پیگیری نمایید و میزان سرعت پیشروی پرونده ی خود را دریابید.  برای انجام این کار، ابتدا باید به بولتن ویزای ماهانه وزارت امور خارجه نگاه کنید که تاریخ های اولویت افرادی که مجاز به اخذ ویزا در آن ماه شده اند را لیست می کند. این بولتن در پیام صوتی شماره تلفن ۱۵۴۱-۶۶۳-۲۰۲ موجود است. نیز می توانید با مراجعه به وبسایت وزارت امور خارجه به آدرس www.state.gov (تحت Travel، بر روی Visas، کلیک کنید و به Visa Bulletin بروید) آن را ببینید.

وزارت امور خارجه در اواسط هر ماه این جدول را به روزرسانی می‌کند اما روز دقیق آن مشخص نیست.  زمانی که به بولتن ویزا نگاه می کنید، دنبال جدولی مانند آنچه که در زیر می‌بینید بگردید.
اخذ ویزا مهاجران خاص
اخذ ویزا مهاجران خاص
اخذ ویزا مهاجران خاص

راهنمای خواندن جدول بولتن ویزا:

  • در ستون اول دسته چهارمین الویت را پیدا کنید ( توجه کنید که برای پیشه وران مذهبی خاص، ورودی مجزا وجود دارد)
  • کشور خود را در بالای جدول پیدا کنید. اگر نام کشورتان در لیست نیست  به ستون ” تمام مناطق قابل تحویل به جز لیست شده ها نگاه کنید.
  • از ردیف دسته الویت خود یک خط و از ستون زیر نام کشور خود خطی دیگر بکشید. خانه ای که این دو خط به هم دیگر می رسند تاریخ کات آف ویزای شماست. اغلب، به جای تاریخ، با یک حرف مشخص می شود. حرف “C” یعنی خبر خوب. معنی آن این است که لازم نیست کسی منتظر بماند و در حال حاضر تمامی درخواست کننده ها مورد توجه قرار گرفته اند و به زودی برای ویزا یا کارت سبز واجد شرایط خواهند شد. حرف “U” می تواند خبر بد باشد. معنی آن این است که سهمیه ویزا برای آن سال به اتمام رسیده است و تا اکتبر ویزایی صادر نخواهد شد.  (زمانی که دولت فدرال سال مالی جدید خود را آغاز می کند).
  • اگر، به جای حرف، خانه شما شامل تاریخ کات آف ویزا است، آن را با تاریخ اولویل خود مقایسه کنید. اگر تاریخ کات آف ویزا با تاریخ اولویت شما یکی است، اکنون می توانید برای کارت سبز اقدام کنید. اگر این تاریخ ها یکی نباشند مجبورید منتظر بمانید. زیرا تنها افرادی که اندکی پیش از شما اقدام کرده اند اکنون حق مهاجرت را دریافت می کنند. اخذ ویزا مهاجران خاص
اخذ ویزا مهاجران خاص
اخذ ویزا مهاجران خاص

مثال

آماندا شهروند سومالی و کارمند بازنشسته دولت ایالات متحده است.  او در ۵ می سال ۲۰۰۹ پرونده درخواست ویزای خود را تکمیل کرد.  در آگوست ۲۰۱۰ درخواست او تصویب شد و او تاریخ اولویت خود را چک کرد.  همانطور که در جدول آگوست ۲۰۱۰ بالا ملاحظه می کنید، حرف C بدین معناست که تمامی درخواست کننده­ها اکنون می توانند اقدامات خود برای پروسه کارت سبز را ادامه دهند. بیایید بگوییم اگرچه آن تاریخ کات آف ویزا در آن هنگام ۱ آگوست ۲۰۰۸ بود. یعنی افرادی که درخواست ویزای خود را در ۱ آگوست ۲۰۰۸ یا قبل از آن ارائه داده‌اند در نهایت مجاز شدند تا فرایند درخواست برای کارت سبز را در آگوست ۲۰۱۰ ادامه دهند.  مدت زمان انتظار آنها تقریبا دو سال بود که این نکته را به آماندا گوشزد می‌کرد که آماندا مجبور است مدت زمان مشابهی را انتظار بکشد. اخذ ویزا مهاجران خاص

 

اگر شما یک درخواست تصویب شده دارید تاریخ اولویت شما هنوز جاری نیست باید تا جاری شدن آن صبر کنید و آن موقع قدم بعدی را بردارید و درخواست کارت سبز را آغاز نمایید.  اگر در یک کنسولگری برای کارت سبز اقدام کرده اید مرکز ملی ویزا به وسیله ی یک نامه تاریخ اولویت شما را اعلام خواهد کرد که چه زمانی خواهد رسید(بنابراین اطمینان حاصل کنید که هرگونه تغییر آدرس را به اطلاع آنها برسانید). اخذ ویزا مهاجران خاص

اگر با یک ویزای موقت کار در ایالات متحده است مواظب باشید که وضعیت شما قبل از جاری شدن تاریخ اولویت تان منقضی نشود تا  بتوانید برای کارت سبز خود اقدام کنید. دارا بودن یک درخواست ویزای تصویب شده هیچگونه حقی برای زندگی در ایالات متحده برای شما ایجاد نمی کند.

اگر فکر می کنید ممکن است برای شما مشکلی ایجاد کند هر چه سریعتر با یک وکیل مهاجرت مشورت کنید.
محتوای بعدی را بخوانید : درخواست برای کارت سبز مهاجران خاص

شما می توانید برای کسب اطلاع بیشتر درباره مهاجرت به آمریکا با مشاوران ما در تماس باشید

مرکز ویزا با داشتن وکلایی مجرب، آماده کمک به شما جهت مهاجرت به هر کشور در دنیا است !

شماره تماس ما :۸۰-۸۸۹۸۵۱۷۸-۰۲۱

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.