Business is booming.

سازمان های مرتبط با مهاجرت به آمریکا

سازمان-های-مرتبط-با-درخواست-مهاجرت-به-آمریکا
557

سازمان های مرتبط با مهاجرت به آمریکا کدامند؟

به طور کلی ۵ دپارتمان مختلف درخواست مهاجرت به آمریکا شما را برسی می کنند و بعد از تاییدیه آنان شما موفق به اخذ ویزا دائم یا موقت (بسته به خواسته خودتان) خواهید شد. سازمان های مرتبط با مهاجرت به آمریکا

این دفاتر که وابسته به دولت آمریکا هستند که ممکن است خصوصی یا دولتی باشند ولی توجه داشته باشید شما همچنین ممکن است فقط با یکی از این دفاتر سرکار داشته باشید که در ادامه این ادارات را همراه با وظایفشان برای شما شرح می دهیم.

وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا
وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا

وزارت خارجه امریکا ( DOS )

سفارتخانه ها و کنسولگری های آمریکا که در اقصی نقاط جهان مستقر هستند. اگر شما از خارج از آمریکا می آیید، ابتدا با کنسولگری آمریکا سروکار خواهید داشت. اگر در حال حاضر در آمریکا به سر می برید باز هم ممکن است لازم باشد تا برای تکمیل درخواست نامه خود به یکی از کنسولگری سفر کنید. سازمان های مرتبط با مهاجرت به آمریکا

همه کنسولگری های ایالات متحده آمریکا خدمات بررسی ویزا را ارائه نمی دهند. برای اینکه اطلاعات بیشتری در رابطه با کنسولگری های آمریکا که نزدیکترین فاصله را تا محل سکونت شما دارند پیدا کنید می توانید به آدرس وبسایت www.usembassy.gov  مراجعه نمایید.

توجه داشته باشید که شما به طور معمول نمی توانید در یک سفارت یا کنسولگری آمریکا خارج از کشور محل اقامتتان درخواست ویزای مهاجرتی  (اقامت دائم) بدهید. مگر اینکه ایالات متحده آمریکا هیچ رابطه دیپلماتیکی با دولت کشور شما نداشته باشد (همانن ایران).

مرکز ملی ویزا ( NVC )

این شرکت خصوصی بوده و با وزارت خارجه آمریکا جهت برسی پرونده های ارسالی فعالیت و در مراحل میانی پروسه درخواست گرین کارت قرار دارد. بعد از آنکه دپارتمان خدمات شهروندی و مهاجرت به آمریکا ( USCIS ) درخواست شما را تایید می کند، پرونده شما به NVC داده می شود و توسط آنان برسی می گردد تا زمانی که پرونده به کنسولگری آمریکا یا USCIS برسد. سازمان های مرتبط با مهاجرت به آمریکا

سازمان خدمات مهاجرت و شهروندی آمریکا
سازمان خدمات مهاجرت و شهروندی آمریکا

خدمات شهروندی و مهاجرت به آمریکا ( USCIS )

این سازمان ( قبلا INS نامیده می شد ) که زیر نظر دپارتمان امنیت داخلی ( DHS ) می باشد. شما ممکن است با این سازمان سروکار داشته مخصوص در زمانی که می خواهید ویزا موقت خود را به گرین کارت تغییر دهید.

بهتر است درخواست گرین کارت شما توسط یکی از اعضای خانواده یا آشنایان به این سازمان تقدیم شود. خود این سازمان دارای چند زیر شاخه می باشد که هرکدام وظیفه برسی یک نوع در خواست را دارند، برای مثال دفاتر پناهندگی.

دپارتمان کار آمریکا ( DOL )

اگر درخواست ویزا یا گرین کارت شما بر اساس کار باشد. این دپارتمان مسئولیت برسی کار شما را دارد و تمام مراحل و تشریفات بایستی طبق قوانین و هماهنگی DOL انجام شود تا کارگران بومی آمریکا دچار مشکل نشوند. سازمان های مرتبط با مهاجرت به آمریکا

همچنین این برسی ها برای آن است که شما دستمزد منصافه ای دریافت نمایید. این امر برای اطمینان است که دستمزد شما باعث پایین آمد دستمزد دیگر کارگران آمریکایی نشود.

اداره گمرک و حفاظت مرزی ( CBP )

این اداره همانطور که از نامش پیداست وظیفه حفاظت از مرز های ایالات متحده آمریکا را دارد. این افراد در زمان ورود شما از طریق هر گونه مرز آمریکا همانند فرودگاه ها منتظر شما هستند.

در اصل آخرین مرحله از مهاجرت به آمریکا می باشد. برسی های لازم را انجام می دهند و از جعلی نبودن و انجام تشریفات ویزا شما مطمئن می شوند.

مقاله پیشنهادی: پیدا کردن کار در آمریکا
محتوای بعدی را بخوانید : موارد به شدت مشکل آفرین ممنوعیت ورود

شما می توانید برای کسب اطلاع بیشتر درباره مهاجرت به آمریکا با مشاوران ما در تماس باشید

مرکز ویزا با داشتن وکلایی مجرب، آماده کمک به شما جهت مهاجرت به هر کشور در دنیا است !

شماره تماس:

۰۲۱۸۸۹۸۵۱۷۸
۰۲۱۸۸۹۸۵۱۷۹
۰۲۱۸۸۹۸۵۱۸۰

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.