Business is booming.

چند نکته درباره درخواست مهاجرت به آمریکا

چند نکته درباره درخواست مهاجرت به آمریکا
1,044

در این مقاله سعی شده چند نکته درباره درخواست مهاجرت به آمریکا را برای شما آماده نماییم تا مدارک و فایل های خود را کامل و بدون هیچ گونه نقصی ثبت کنید. البته توجه توجه داشته باشید

آیا به کپی فایل های USCIS در کیس خود نیاز دارید؟

اگر درخواست های گذشته را برای USCIS ارسال کرده اید و کپی های خود را گم کرده اید یا می خواهید ببینید آنها نکته ی جدیدی به پرونده شما اضافه کرده اند، می توانید کپی پرونده خود را درخواست کنید. روش انجام این کار این است که قانون آزادی اطلاعات و یا درخواست FOIA نامیده می شود، را پر کنید. هزینه ای ندارد و کپی ۱۰۰ صفحه نخست رایگان است. برای ارائه درخواست خود، فرم  G-639 (قابل دسترس در وبسایت USCIS) را پر کنید و به اداره مرکزی ارسال نمایید. متاسفانه، به دلیل اینکه اکنون این درخواست ها به صورت مرکزی بررسی می شوند (برخلاف سال های گذشته)، برای پاسخ حداقل باید چند هفته صبر کنید.

 قبل از ارسال یک درخواست

بسیاری از درخواست ها به جای تحویل به صورت حضوری، باید به USCIS، یک کنسولگری، یا اداره ای دیگر ارسال شوند. در هنگام ارسال، از این سه قانون مهم پیروی کنید:

  • کپی بگیرید.
  • درخواست های خود را با روشی قابل پیگیری و ردیابی ارسال نمایید.
  • چیزی را که نمی توانید جایگزین کنید را ارسال نکنید.

دلایل این فواعد کلی و نحوه دنبال کردن آن ها را توضیح خواهیم داد.

کپی های کامل بگیرید

هنگامی که در نهایت پر کردن فرم های مورد نیاز مهاجرت را تمام کرده اید، غریزه به شما می گوید که آن ها را در پاکت قرار داده و ارسال کنید و برای مدتی فراموش شان نمایید. این امر می تواند تمام کار سخت شما را هدر دهد.

یک دستگاه فتوکپی پیدا کنید و تمام صفحات هر درخواست، همچنین تمام عکس ها، اسناد، چک ها، و حواله جات پول را کپی کنید. از این کپی ها به دقت نگه داری کنید. این امر در صورت گم شدن آنها در پست یا در میان انبوه پرونده های تلنبار شده در برخی ادارات دولتی به شما کمک خواهد کرد. همچنین کمک می کند تا USCIS و کنسولگری را متفاعد سازید تا دنبال موارد گم شده بگردند.

پست کردن با یک روش قابل ردیابی

امکان گم شدن پرونده در هر سازمان دولتی وجود دارد. به نظر می رسد زمان رایج ناپدید شدن، هنگام مرتب سازی درخواست های جدید است. اگر این برای درخواست شما اتفاقی بیافتد در وهله اول ثابت کردن ارسال آن از طریق پست مهم است.

در ایالات متحده، یک گزینه خوب رفتن به اداره پست و استفاده از پست سفارشی دوقبضه با یک رسید بازگشت برای تمام درخواست ها یا مکاتبات با USCIS یا کنسولگری است. وقتی درخواست رسید بازگشت می کنید، یک کارت پستال کوچک آماده می کنید که بر روی پاکت شما الصاق می شود و توسط شخصی که در USCIS یا کنسولگری پاکت شما را دریافت می کند امضا می شود. این کارت پستال برای شما پست خواهد شد، و مدرک رسیدن پاکت شما خواهد بود.

در صورت گم شدن درخواست می توانید از این کارت پستال برای متقاعد کردن USCIS یا کنسولگری جهت جستجوی آن استفاده کنید. بهتر است، از پست اکسپرس ایالات متحده استفاده کنید که شامل ردیابی آنلاین و امضای اثبات است. ممکن است هزینه بیشتری داشته باشد، اما با توجه به اهمیت این اسناد، زمان صرفه جویی نیست. اگر از خارج ایالات متحده چیزی پست می کنید، باید قابل اعتماد ترین راه را پیدا کنید. از جمله این روش ها استفاده از خدمات پستی مانند شرکت پست آمریکایی فدکس یا شرکت پست آمریکایی یوپی‌اس است. هر چند، خدمات پستی نمی تواند به یک صندوق پست تحویل دهد و بسیاری از آدرسهای USCIS (به ویژه مراکز خدماتی) صندوق های پستی هستند. باید آدرس دیگر مرکز خدمات را برای تحویل توسط پیک جستجو کنید، که در وب سایت USCIS در www.uscis.gov نشان داده شده است.

اگر می خواهید برگردد، ارسال نکنید

بسیاری از درخواست های مهاجرت نیاز به الصاق اسناد خاصی دارند (الصاق آنها به فرم خوب است). برخی اسناد باید در پاکت های فرم هایی که باید پر شوند قرار  گیرند و دیگر اسناد باید به مصاحبه ها آورده شوند. هر کاری که انجام می دهید، اصل مدارک را به USCIS یا کنسولگری ارسال نکنید. در عوض، مستقیما هر سند را کپی کنید (تا زمانی که نسخه اصلی نسخه رسمی است) و کپی را به USCIS یا کنسولگری ارسال کنید. مامورUSCIS یا  کنسولی در زمان مصاحبه می توانند اصل مدارک را ببینند. (البته، اگر آنها درخواست ویژه ای جهت اسال اصل مدارک داشته باشند، و میخواهید درخواست آنها را اجابت کنید،  ابتدا برای خودتان کپی بگیرید!) اگر اتاقی وجود دارد، بهتر است متن زیر را در قسمت مقابل کپی اضافه کنید:

کپی اسناد ارائه شده فتوکپی دقیق اسناد اصلی بدون تغییر  هستند، و این را درک می کنم که ممکن است در آینده لازم باشد اسناد اصلی را برای یک مقام رسمی مهاجرت یا  کنسولی ارسال کنم.

امضاء:

نام تایپ شده یا چاپ شده:

تاریخ:

فتوکپی های USCIS را تکرو و در کاغذ ۸٫۵ در ۱۱ اینچ تهیه کنید. دیده شده است که برخی متقاضیان سعی می کنند با قیچی کردن، کاغذ فتوکپی شده را عیناً به حالت اصل سند دربیاورند. برای مثال یک کارت سبز کوچک فتوکپی شده. دولت در اغلب موارد این فتوکپی های کوچک را رد خواهد نمود.

به همین ترتیب، کاغذ ۸٫۵ در ۱۴ اینچ ( یا بزرگتر) مناسب فایل های دولتی نیست ـــ در صورت امکان، از دستگاهی برای فتوکپی مدارک خود استفاده کنید که تصویر مدارک شما را به ۸٫۵ در ۱۱ اینچ کاهش دهد.

 

برخی درخواست ها می توانند آنلاین پر شوند (“e-Filing”)

به تازگی USCIS برنامه ای برای پر کردن آنلاین برخی ( نه همه) درخواست ها آغاز نموده است. USCIS می گوید مزایای پرکردن آنلاین این است که افراد را قادر می سازد تا از هرنقطه ای از جهان با دسترسی به اینترنت بتوانند درخواست های خود را پر کنند و با استفاده از کارت اعتباری یا کارت نقدی یا به طور مستقیم از طریق حساب جاری یا پس انداز خود هزینه ها را پرداخت نمایند و بلافاصله تایید رسید مدارک خود به USCIS را دریافت کنند. بعلاوه، با پر کردن به صورت آنلاین دیگر لازم نیست در وبسایت USCIS به دنبال آدرس پستی برای ارسال فیزیکی مدارک باشید. اگرچه، تشکیل پرونده الکترونیکی می تواند زحمتی اضافه باشد ــ چرا که هنوز هم مجبور به ارسال فیزیکی فتوکپی های مدارکی مانند شناسنامه و گذرنامه هستید.

USCIS قول می دهد که این برنامه به مرور زمان بهتر خواهد شد. اگر فرد تعویق اندازی هستید، یا در مورد این نگران هستید که آیا در کاغذبازی ها فلان چیز را را نقطه گذاری کرده اید یا فلان چیز را درست نوشته اید ممکن است از ویژگی” تایید فوری”  تشکیل پرونده الکترونیکی قدردانی ویژه ای داشته باشید. با مراجعه به وب سایت www.uscis.gov و کلیک بر “Immigration Forms,” سپس “Electronic Filing” می توانید اطلاعات بیشتری در باب تشکیل پرونده الکتریکی بدست آورید.

احتیاط

حتی فکر پرداخت رشوه به یک مقام دولتی ایالات متحده را هم نکنید.

اگرچه در کشورهای بسیاری تنها راه پیشبرد کار پیشنهاد پول نقد یا هدایای دیگر است، اما ایالات متحده جزو آنها نیست. پرسنل USCIS و کنسولگری ها گاهی اوقات سخت گیر می شوند ولی عموما نه به این دلیل که پول می خواهند. در حقیقت، اکثر آنها به این واقعیت افتخار می کنند که ایالات متحده به شدت با حاکمیت قانون عمل می کند. پیشنهاد رشوه به احتمال زیاد شانس گرفتن کارت سبز یا ویزا را کم خواهد کرد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.