Business is booming.

ریسک متوقف شدن در مرز آمریکا

ریسک متوقف شدن در مرز آمریکا
294

ریسک متوقف شدن در مرز آمریکا شامل چه مواردی می شود؟

تمام ورودی های کشور ایالات متحده آمریکا در اصل مرز آن کشور نیز به حساب می آید. برای مثال بنادر، فرودگاه ها، ایستگاه های قطار یا مرزی همگی جزو این دسته بندی بوده و حتما شما را بازرسی خواهند کرد. ما چند نکته برای بازگو می نماییم تا در صورت متوقف شدن در مرز سریعا از حق بازگشت استفاده کرده و از یک تعلیق طولانی مدت جلوگیری نمایید.

حتی اگر یک مامور کنسولگری آمریکا در کشور خودتان متوجه اینکه شما برای ورود به آمریکا غیر قابل  پذیرش هستید نشود.  بازرس مهاجرت و گمرک آمریکا که شما را در فرودگاه ، مرز یا دیگر نقاط ورود به خاک آمریکا ملاقات می کند می تواند از اختیار قانونی که اخراج فوری نامیده می شود استفاده نماید.

در صورتیکه یکی از شرایط ذیل صادق باشد بازرس مهاجرت و گمرک می تواند از شما بخواهد که بلافاصله به کشور خود بازگردید:

  • اگر بازرس به این نتیجه برسد که شما در رابطه با هر موردی که مربوط به درخواست شما برای ورود به آمریکا باشد جعل (دروغگویی) کرده اید . مثلا در رابطه با هدف آمدنتان به آمریکا ، قصدتان برای بازگشت، سابقه مهاجرت قبلی ، یا استفاده از اسناد جعلی .
  • اگر شما اسناد و مدارک مناسب برای ورود به خاک آمریکا از طریق دسته قانونی که درخواست داده اید را به همراه نداشته باشید.

مثال: بوریس با یک ویزای توریستی B-2 از روسیه به مرز آمریکا می رسد. با اینکه مهر ویزای او معتبر است اما بازرس مهاجرت در وسایل او یک حلقه و نامه هایی عاشقانه پیدا می کند. که در آنها از قصد ازدواج صحبت به میان آمده است. بعد از تحقیق در مورد این موضوع، بوریس اعتراف می کند که او قصد داشته تا با دوست دخترش که شهروند آمریکا است ازدواج نموده و سپس برای دریافت گرین کارت درخواست بدهد. این موضوع  به معنی استفاده شیادانه از ویزای توریستی می باشد و بازرس مهاجرت او را بلافاصله  به کشورش باز می گرداند.

متوقف شدن در مرز آمریکا
متوقف شدن در مرز آمریکا

استفاده از فرصت صرف نظر از درخواست ورود

اگر بازرس مهاجرت و گمرک آمریکا شما را از ورود به آن کشور محروم نماید، شما به مدت پنج سال نمی توانید درخواست مجددی برای ورود داشته باشید. مگر اینکه یک استثنای قانونی برای شما در نظر گرفته شود.

اگر بازرس قصد این را داشته باشد که شما را غیر قابل پذیرش اعلام کند، شما می توانید برای اینکه از ثبت شدن یک حکم منع ورود پنج ساله در پرونده تان جلوگیری کنید.

در این صورت باید از درخواست خود برای ورود به خاک آمریکا صرف نظر کنید.

اگر بازرس CBP احساس کند که شما به نحو دیگری نمی توانید برای ورود به آمریکا پذیرفته شوید، به احتمال زیاد با این امر موافقت می نماید. پس در صورت لزوم آماده باشید تا اگر اینگونه به نظر می رسید که تنها راه پیش روی شما اخراج فوری خواهد بود، بلافاصله از فرصت صرف نظر از درخواست خود برای ورود به خاک آمریکا استفاده کنید.

پس به هیچ وجه بر خواسته خود پا فشاری نکنید. متوقف شدن در مرز و تعلیق پس از آن ممکن است برای درخواست های بعدی شما نیز مشکلاتی را ایجاد نماید. حتما قبل از پرواز یا ورود به مرز با وکیل خود صحبت کنید تا مشاوره دقیقی را به شما بدهد.

شما می توانید برای کسب اطلاع بیشتر درباره مهاجرت به آمریکا با مشاوران ما در تماس باشید

مرکز ویزا با داشتن وکلایی مجرب، آماده کمک به شما جهت مهاجرت به هر کشور در دنیا است !

شماره تماس:

۰۲۱-۶۶۷۴۶۴۵۴

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.