Business is booming.

تمدید گرین کارت باطل شده

تمدید گرین کارت
3,642

چگونگی تمدید گرین کارت باطل شده

در ابتدای مقاله ی تمدید گرین کارت باطل شده به خود گرین کارت پرداخته می پردازیم، کارت لایه ای کوچکی که اقامت شما را ثابت می کند. اگر اتفاقی برای کارت شما رخ دهد، گم شود یا تاریخ انقضای آن فرا رسیده باشد، وضعیت شما از دست نرفته است (بجز برای اقامت های مشروط که زمان اقامت شخص هم گذشته باشد).

با این وجود مطابق قانون، شما باید یک گرین کارت در اختیار داشته باشید و در هنگام مسافرت، شغل جدید یا زمانی که یک مسئول مهاجرتی فکر می کند بصورت غیرقانونی حضور یافته اید، داشتن کارت در دست می تواند مفید واقع شود.

صدور مجدد گرین کارت

اگر اقامت دائم داشته باشید وضعیت شما منقضی نمی شود اما گرین کارتی که در دست دارید اعتبار ده ساله دارد. زمانی که هنوز از تاریخ انقضای گرین کارت شش ماه مانده است باید درخواست تمدید گرین کارت باطل شده را انجام دهید. همچنین فرزندانی که مقیم دائم هستند باید در هنگام تولد ۱۴ سالگی درخواست جایگزین کردن گرین کارت دهند. اگر گرین کارت موجود قبل از تولد ۱۶ سالگی بچه منقضی نشود نیازی به پرداخت هزینه تقاضا نیست اما هزینه بیوسنجی در هر حال باید پرداخت شود.

از فرم I-90 در اداره محلی USCIS یا پست به آدرس ۸۰۰-۸۷۰-۳۶۷۶ استفاده کنید یا از طریق وبسایت USCIS اقدام کنید. می توانید این فرم را به صورت الکترونیکی یا از طریق وبسایت USCIS ثبت کنید اگرچه باز هم باید همراه با اسناد حمایتی آن را پست نمایید. در این کتاب دستورالعمل های مربوطه بیان نشده است اما در فرم I-90 مجموعه کاملی از دستورالعمل ها ارائه شده اند.

اگر آمادگی و شایستگی اقدام برای شهروندی آمریکا را دارید، می توانید برگه شهروندی را به جای تمدید گرین کارت باطل شده ثبت نمایید.

در این صورت احتمالا یک سال طول می کشد تا شهروندی خود را بگیرید، اما در این حالت USCIS اهمیتی نمی دهد که با گرین کارت تاریخ گذشته در آمریکا مانده اید.

اما اگر قصد تغییر شغل یا مسافرت داشتید، احتمالا تمدید گرین کارت باطل شده الزامی است زیرا باید به بقیه دنیا نشان دهید که هنوز مقیم دائم هستید.

ممکن است به علت اینکه به USCIS تغییر آدرس خود را اطلاع نداده اید، اخراج شوید.

تمدید گرین کارت باطل شده
تمدید گرین کارت باطل شده

حفاظت از گرین کارت

در سال ۲۰۰۲، سرویس مهاجرت و اعطای تابعیت (INS که در حال حاضر به آن USCIS گفته می شود) با شروع مقرارت شناخته نشده قانون مهاجرت که مطابق آن عدم ثبت فوری آدرس، جرم محسوب می شد، مهاجرین را شوکه کرد. جرایم احتمالی شامل غرامت، حبس یا اخراج می باشند. اگرچه مقامات مهاجرتی، از تایید قانونی در گذشته چشم پوشی می کردند، اما تمرکز امنیتی بعد از یازده سپتامبر این قضیه را تغییر داد. متاسفانه افراد بی گناه زیادی ممکن بود دستگیر شوند.

شما به عنوان دارنده گرین کارت باید برای حفاظت از خود گام هایی بردارید. با گذشت ده روز از اقدام به تمدید گرین کارت باطل شده، با استفاده از فرم AR-11 با USCIS مشورت کنید. توجه نمایید که نمی توانید صرفا یک اطلاعیه به ازای خانواده بفرستید بلکه تمام اعضای خانواده باید فرم جداگانه ای را توسط پست یا به صورت آنلاین ثبت کنند.

تغییر آدرس بصورت آنلاین آسان تر است. در صفحه اصلی سایت www.uscis.gov بر روی «online change of address» کلیک کنید. سوال در مورد «آخرین آدرس» تنها به آخرین آدرس شما در آمریکا اشاره دارد، نه آخرین آدرس در کشور دیگر. آدرسی که ارائه می دهید باید جایی باشد که واقعا در آنجا زندگی می کنید، نه آدرس محل کار. ثبت فرم AR-11 هزینه ای در بر ندارد.

علاوه بر این، اگر هرگونه تقاضایی دارید که در انتظار تصمیم گیری USCIS است، به عنوان مثال، تقاضای شهروندی، باید بصورت جداگانه تغییر آدرس را در اداره USCIS که مسئول رسیدگی به کار شما می باشد، پر کنید. رویه های آن را از اداره مربوطه سوال کنید. تمدید گرین کارت باطل شده

چه اتفاقی رخ می دهد اگر بیش از ده روز بگذرد و شما تازه مسئولیت خود برای پر کردن فرم AR-11 را متوجه شده باشید؟

اکثر وکلا پیشنهاد می کنند که همین اکنون تغییر آدرس خود را به USCIS اطلاع دهید تا ثابت کنید که برای مشخص شدن اطمینان USCIS از آدرس خود تلاش کرده اید. USCIS چنین اشتباهاتی را می بخشد اگر عمدی نبوده باشد.

مانند همه مدارکی که به USCIS می فرستید، اگر AR-11 را پست کنید لازم است بدانید احتمال گم شدن آن وجود دارد. لذا از فرم AR-11 خود و همه آگهی هایی که به اداره USCIS ارسال کرده اید یک کپی بگیرید. سپس همه چیز را همراه با رسید برگشت از طریق پست ارسال کنید. رسید برگشت مخصوصا به این دلیل مهم است که USCIS هیچ تصدیق جداگانه ای برای شما نفرستد که ثابت کند فرم AR-11 را دریافت کرده است. کپی ها و رسید برگشت را در جای امنی در گاوصندوق خود قرار دهید. با این حال، اگر شما نیاز به تغییر شغل یا سفر دارید، احتمالا می خواهید گرین کارت خود را تمدید کنید تا به بقیه دنیا ثابت کنید که هنوز یک مقیم دائمی هستید. تمدید گرین کارت باطل شده

 

شما می توانید برای کسب اطلاع بیشتر درباره مهاجرت به آمریکا با مشاوران ما در تماس باشید

مرکز ویزا با داشتن وکلایی مجرب، آماده کمک به شما جهت مهاجرت به هر کشور در دنیا است !

شماره تماس ما :۸۰-۸۸۹۸۵۱۷۸-۰۲۱

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.