Business is booming.

آمادگی برای مصاحبه مهاجرت به آمریکا

آمادگی برای مصاحبه مهاجرت به آمریکا
3,557

آمادگی برای مصاحبه

آمادگی برای مصاحبه مهاجرت به آمریکا ، کلید موفقیت شما در مصاحبه است. تمام فرم ها و اسناد مربوطه را طبق فصل مریوطه این کتاب تهیه کنید. دفتر USCIS یا کنسولگری همراه با دعوتنامه مصاحبه لیستی را برایتان ارسال می کند، اما شما نیز باید مجموعه اسناد خود را آماده کنید تا بتوانید در طول مصاحبه به آن ها مراجعه کنید.

آمادگی برای مصاحبه مهاجرت به آمریکا

الف. چه چیزی را مرور کنید

جهت آمادگی برای بخش شفاهی مصاحبه، مهمترین تکالیف، بررسی و مرور تمام اسناذ و مدارک و فرم هاست . پرسش و پاسخ های تمام فرم ها را مرور کنید. اگرچه آنها اطلاعات خسته کننده و خشکی هستند. اما برای  یک مقام رسمی اداره شهروندی و مهاجرت ایالات متحده یا کنسولگری پر از معنا هستند. تاریخ دیدارهای شما از مکان های مختلف، ارقام مالی و تاریخچه مهاجرت شما می تواند یک تصویر واضح در ذهن مقام مصاحبه گر ایجاد کند.

آمادگی برای مصاحبه
آمادگی برای مصاحبه

مثال:

لتیسیا از مسائل پولی متنفر است، بنابراین او تأییدیه حمایت نوشت شده توسط شوهرش را نخوانده بود و در نتیجه متوجه نشده بود که شوهرش در فرم نوشته که افراد تحت تکفل ندارد. در مصاحبه، افسر پرسید، “به نظر می رسد شوهر شما درآمد زیادی ندارد. چطور حمایت خواهید شد؟ “لتیسیا پاسخ داد:” اوه، من مطمئن هستیم که از لحاظ مالی مشکلی نخواهیم داد. در ضمن، پدر و مادر پیر شوهرم و برادرزاده یتیمش با او زندگی می کنند و کار نمی کنند و او به خوبی از آنها حمایت می کند . “لتیسیا  یک مشکل بزرگ ایجاد کرد.  معلوم شد که شوهرش دروغ گفته و او چندین فرد تحت تکفل دارد. آمادگی برای مصاحبه مهاجرت به آمریکا

مثال بالا نشان می دهد که چرا شما و متقاضی شما باید تمام پرونده ها و فرم ها را به دقت بررسی کنید تا مطمئن شوید که هر دو به طور کامل بر آنها اشراف دارید. در صورتی که هر گونه تغییری صورت گرفته باشد یا پس از پر کردن فرم ها اشتباهی را متوجه شده اید، آماده توضیح تغییرات و ارائه اسناد جهت تایید اطلاعات جدید باشید.

ب. نحوه پوشش

تصمیم مأمور مصاحبه تقریبا به طور کامل به این بستگی دارد که متقاعد شود حقیقت را می گوئید. اگر لباس منظم، حرفه ای و حتی محافظه کارانه به تن داشته باشید، صادق تر به نظر خواهید رسید. از تی شرت پوشیدن یا استفاده از طلا و جواهرات با شعار و یا نماد اجتناب کنید. این عوامل ممکن است افسر را در مورد سبک زندگی یا اخلاق تان کنجکاو کند.

مثال: جان در مصاحبه خود کفش های چرم زرق و برق و گرانقیمت پوشیده بود، یک زنجیر طلا با نماد برگ ماری جوانا بر گردن داشت. افسر نگاهی به او انداخت و بلافاصله پرسید که آیا او تا به حال مواد مخدر استعمال کرده یا فروخته است. جان به هیچ چیز اعتراف نکرد و در نتیجه برای آزمایش پزشکی دیگری معرفی شد. دکتر شواهدی از استفاده از مواد مخدر در جریان خون جان پیدا کرد و درخواست ویزای او رد شد.

روش های مصاحبه های کنسولی

اگر  خارج از ایالات متحده به دنبال ویزای موقت هستید، وب سایت کنسولگری مربوطه را بررسی کنید یا برای فرایند قرار ملاقات، تماس بگیرید. ممکن است لازم به وقت گرفتن باشد یا ممکن است به راحتی در صف نوبت قرار بگیرید.

اگر درخواست ویزای نامزدی و یا ویزای مهاجرت (کارت سبز) دارید، کنسولگری دعوتنامه مصاحبه ارسال می کند و شما را از زمان و مکان مصاحبه مطلع می سازد. دعوتنامه قرار ملاقات بسیار شبیه به نمونه زیر است.

الف. سرموقع رسیدن

اگر در شهری که کنسولگری واقع است زندگی نمی کنید، طوری برنامه ریزی کنید تا حداقل چند روز پیش از مصاحبه آنجا باشید. برای انجام تست پزشکی و اخذ نتایج(در کلینیک تعیین شده توسط کنسولگری) به زمان نیاز خواهید داشت. در روز مصاحبه، به علت وجود صف بهتر است که زود برسید. اگر مجبور باشید بیش از زمان تعیین شده صبر کنید متعجب نشوید- کنسولگری ها اغلب متقاضیان را در گروه های بزرگ برنامه ریزی می کند و به تمام اعضای هر گروه می گویند که در یک زمان حاضر شوند. آمادگی برای مصاحبه مهاجرت به آمریکا

آمادگی برای مصاحبه مهاجرت به آمریکا
آمادگی برای مصاحبه مهاجرت به آمریکا

ب. مقامات کنسولگری چه کاری انجام خواهند داد و چه خواهند گفت

در اینجا میتوجه خواهید شد که وقتی برای مصاحبه به کنسولگری می روید چه اتفاقی خواهد افتاد. اول، یک کارمند پاکت فرم ها و موارد دیگری که آورده اید را بررسی می کند تا اطمینان حاصل کند که تمام اسناد و مدارک مورد نیاز را آورده اید. هزینه های باقیمانده را که قبلا پرداخت نشده است را پرداخت خواهید کرد.

دلار آمریکا یا واحد پول کشور محل استقرار کنسولگری مورد قبول است. برخی از کنسولگری ها تنها چک تضمینی، حواله پول، و یا چک مسافرتی قبول می کنند. برخی ذیگر پول نقد دریافت می کنند. روش مناسب پرداخت در دعوتنامه یا وب سایت کنسولگری ذکر می شود.

پس از این مقدمات، با یک افسر کنسولی ملاقات خواهید کرد و سوگند می خورید که حقیقت را بگوئید.  محتویات درخواست را بررسی می کند. در دفتر مقام رسمی انتظار گپ و گفت گرم و دوستانه نداشته باشید. بسیاری از کنسولگریها مصاحبه را پشت پنجره های ضد گلوله ای انجام می دهند. احساس می کید در بانک یا زندان هستید. آمادگی برای مصاحبه مهاجرت به آمریکا

افسر مربوطه احتمالا با بررسی فرم ها و اسناد شما شروع خواهد کرد. ممکن است سوالاتی بپرسد که با فرمها یکسان است. از آنجا که اینها را با دقت بررسی کرده اید، نباید دشوار باشد، اما اگر چیزی را به یاد نیاورید، خیلی بهتر است که تا حد امکان پاسخ دهید.

احتمالا همچنین باید به سؤالات دیگری در مورد رابطه خانوادگی، پیشنهاد شغلی یا سایر موارد پاسخ دهید

این پرسش ها جهت راستی آزمایی طراحی شده اند. به عنوان مثال، اگر درخواست ویزای دانشجویی دارید، افسر کنسولی با سوالت خود سعی در راستی آزمایی ادعایتان خواهد داشت تا ببینید آیا قصد واقعی شما یافتن یک شغل و اقامت دائمی در ایالات متحده است. (در این صورت برای ویزای دانشجویی واجد شرایط نیستید). اگر درخواست ویزای نامزدی و یا ویزای مهاجرت مبتنی بر ازدواج دارید، ممکن است سوالاتی در مورد نحوه آشناییتان با نامزد یا همسر آمریکایی، زمان تصمیم به ازدواج و سایر موارد مربوط به بازدید یا مکاتبات شما، مطرح کند. اگر قبلا ازدواج کرده اید، ممکن است  پرسش هایی از قبیل تعداد افراد حاضر در مراسم و نحوه دیدار و یا ارتباط با یکدیگر در سال های اخیر را بپرسد.

با فرض اینکه شرایط لازم شما برای رفتن به ایالات متحده واقعی است، همه اسناد منظم و مرتب وجود دارند و دلیلی برای عدم صلاحیت شما وجود ندارد مصاحبه می تواند ۲۰ یا ۳۰ دقیقه طول بکشد. اگر طولانی تر شد، نترسید. اگرعصبی و مضطرب شدید، پر حرفی نکنید. بسیاری از متقاضیان با پر حرفی، خود را در معرض مشکلات عمیق قرار می دهند.

آمادگی برای مصاحبه مهاجرت به آمریکا

احتیاط
دراطراف کنسولگری های ایالات متحده از تبهکاران بر حذر باشید. تبهکاران کنسولگری های ایالات متحده را می شناسند و می دانند که بسیاری از افراد مراجعه کننده برای مصاحبه جهت پرداخت هزینه های ویزا پول زیادی با خود حمل می کنند. هر گونه اقدام احتیاطی مناسب را انجام دهید. افراد فریبکاری که در اطراف کنسولگری ها پرسه می زنند و تلاش می کنند شما را متقاعد کنند که با پرداخت پول به آنها می توانید سریعتر وارد کنسول گری شوید.
محتوای بعدی را بخوانید : روش مصاحبه با USCIS

شما می توانید برای کسب اطلاع بیشتر درباره مهاجرت به آمریکا با مشاوران ما در تماس باشید

مرکز ویزا با داشتن وکلایی مجرب، آماده کمک به شما جهت مهاجرت به هر کشور در دنیا است !

شماره تماس ما :۸۰-۸۸۹۸۵۱۷۸-۰۲۱

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.