Business is booming.

جریمه و استثنا های قانون مهاجرت به آمریکا

جریمه و استثنا های قانون مهاجرت به آمریکا
591

 جریمه و استثنا

اگر شما به هیچ نحوی شرایط لازم برای دریافت گرین کارت توسط تغییر وضعیت قانونی در آمریکا را ندارید. شاید آخرین امید شما این باشد که  مشمول “تبصره جریمه و استثنا” شوید یا واجد شرایط یک قانون قدیمی باشید. که بر اساس آن افراد با پرداخت یک جریمه ۱۰۰۰ دلاری می توانند وضعیت قانونی خود را تغییر دهند.

 

در حال حاضر، تنها افرادی که شاید بتوانند وضعیت قانونی خود را با پرداخت مبلغی جریمه تغییر دهند افرادی هستند که:

  • درخواست نامه ی ویزا یا مجوز کارشان تا ۱۴ ژانویه ۱۹۹۸ ثبت شده است.
  • درخواست نامه ویزا یا مجوز کارشان تا ۳۰ آوریل ۲۰۰۱ ، ثبت شده است و همچنین می توانند اثبات نمایند که تا ۲۱ دسامبر ۲۰۰۰ در آمریکاحضور داشته اند.

اکثر افرادی که تحت این دسته ها قابلیت پذیرش به عنوان مهاجر را داشته اند. تا کنون این کار را انجام داده اند اما البته همه آنها چنین کاری نکرده اند. اهمیتی ندارد که چه کسی درخواست ویزا یا گواهی اشتغال شما را تکمیل نموده است تا بتوانید از آنها  به عنوان بلیط تغییر وضعیت قانونی خود استفاده کنید.

همسر و فرزندان ازدواج نکرده ی کمتر از ۱۷ سال یا فرزندان کمتر از ۲۱ سال اتباع خارجی دارای مجوز اقامت قانونی که شرایط لازم را داشته. که البته درخواست استفاده از برنامه اتحاد خانواده را داده اند می توانند بدون پرداخت وجه جریمه وضعیت قانونی خود را تغییر دهند.

به عنوان مثال

اگر برادر شما که شهروند آمریکا بوده است، برای شما درخواست نامه ویزا را تکمیل نموده است اما پیش از اینکه شما بتوانید گرین کارت خود را دریافت کنید فوت کرده است. شما همچنان مجاز به استفاده از آن درخواست نامه به جهت تغییر وضعیت قانونی خود می باشید. حتی اگر شما اکنون از طریق یک کارفرما، همسری که شهروند آمریکا است یا روشهای دیگر برای دریافت گرین کارت درخواست داده باشید.

تنها مشکل احتمالی این روش اینست که درخواست نامه ویزا بایستی در هنگام تکمیل “قابل تصویب” بوده باشد. به عبارت دیگر ، اگر بهترین دوست شما که شهروند آمریکا بوده است برای شما تقاضانامه ویزایی را تکمیل نموده است. آن تقاضا نامه به احتمال زیاد مورد تایید قرار نمی گیرد. زیرا هیچ دسته ویزایی وجود ندارد که به شهروندان آمریکا این اجازه را بدهد که برای سایر افراد تنها بر اساس دوستی تقاضای ویزا نمایند. به همین خاطر آن درخواست در آینده هم برای تغییر وضعیت قانونی به شما کمکی نخواهد کرد.

 استثنائات خاص برای برخی درخواست نامه های گرین کارت بر اساس اشتغال
استثنائات خاص برای برخی درخواست نامه های گرین کارت بر اساس اشتغال

 

استثنائات خاص برای برخی درخواست نامه های گرین کارت بر اساس اشتغال

اگر شما گرین کارت خود را از طریق اولویت اول، دوم یا سوم دسته اشتغال دریافت می کنید. یا یک مهاجر خاص هستید. شما می توانید تا حداکثر ۱۸۰ روز بدون مجوز مشغول به کار شده یا وضعیت قانونی خود را از دست بدهید. اما همچنان امکان درخواست تغییر وضعیت قانونی را داشته باشید.

این استثناء قانونی تنها در صورتی شامل حال شما می شود که در زمان تکمیل درخواست نامه گرین کارت آخرین ورود شما به آمریکا قانونی بوده باشد و وضعیت قانونی خود را به صورت مداوم حفظ نموده باشید. البته از شرایط وضعیت قانونی خود یا سایر شرایط قابل پذیرش بودن  تخلف نداشته باشید.

بیش از یکبار ورود غیرقانونی به آمریکا : منع دائم ورود مجدد

علاوه بر ممنوعیت های سه ساله و ده ساله ورود مجدد که در بالا شرح داده شد یک ماده قانونی دیگر وجود دارد که مجازات شدیدتری را برای افراد خاصی که به صورت غیر قانونی به آمریکا وارد شده اند در نظر گرفته است. اگر افرادی که به صورت غیر قانونی به خاک کشور وارد شده اند مجموعا یک سال را به صورت غیر قانونی در آمریکا به سر برده باشند یا از یک قاضی مهاجرت حکم اخراج دریافت کرده باشند ( حتی اگر کمتر از یک سال در آمریکا اقامت داشته اند) و پس از ترک کشور مجددا به صورت غیرقانونی به خاک آمریکا بازگشته یا برای ورود مجدد تلاش کرده باشند. آنگاه به صورت دائمی غیر قابل پذیرش خواهند شد. این قانون که اصطلاحا به منع دائم معروف است.

بر خلاف ممنوعیت های سه و ده ساله در این نوع ممنوعیت ورود شما می توانید دوره های ناپیوسته اقامت را با هم جمع زده تا به مجموع یک سال برسید – به عبارت دیگر لزومی ندارد اقامت غیر قانونی شما پیوسته بوده باشد و البته درست مانند ممنوعیت ورود سه و ده ساله، مدت زمان  اقامت غیر قانونی پیش از ۱ آوریل  ۱۹۹۷ (روزی که این قانون به اجرا گذاشته شده است) مورد محاسبه قرار نمی گیرد.

مثال:

ساندرا در سال ۲۰۰۱ به صورت غیر قانونی به آمریکا وارد شده و تا سال ۲۰۰۴ در آنجا زندگی نموده است. سپس مجددا به مکزیک بازگشته است. در سال ۲۰۰۵ ، او مجددا به صورت غیر قانونی از مرز عبور کرده و وارد آمریکا شده است. در آنجا با یک شهروند آمریکا آشنا شده و در سال ۲۰۰۸ با او ازدواج کرده است. هنگامی که او بر اساس ازدواجش تقاضای دریافت گرین کارت را نمود به او گفته شد که برای همیشه از ارائه درخواست محروم می باشد.

علت:

او به صورت غیر قانونی به آمریکا وارد شده و بیش از یک سال را پس از ۱ آوریل ۱۹۹۷ در آنجا اقامت داشته است. سپس خاک آمریکا را ترک نموده و مجددا به صورت غیر قانونی به آن کشور بازگشته است.

 

شما می توانید درخواست یک استثنای قانونی را بکنید. اگر که تمام شرایط لازم برای دریافت  گرین کارت را دارا می باشید و تنها مشکل شما این است که بایستی ده سال کامل از زمان ترک خاک آمریکا گذشته باشد تا بتوانید مجددا درخواست گرین کارت بدهید. در اینصورت یک وکیل مهاجرت را برای تجزیه و تحلیل کامل پرونده تان ملاقات کنید.

مخصوصا اگر در یکی از ایالتهای غربی آمریکا زندگی می کنید که در آنجا پرونده ای مشهور به آکوستا وی. گونزالس عنوان می کند که مجازات منع دائمی ورود، شامل افراد واجد شرایط لازم که آمریکا را ترک نموده و سپس به صورت غیر قانونی به آن کشور باز می گردند، نمی گردد.  جریمه و استثنا های بیشتری نیز در قانون مهاجرت به آمریکا وجود دارد که بعدا به آنها نیز خواهیم پرداخت.

جریمه و استثنا
جریمه و استثنا

 تخلف از قوانین مهاجرتی یا تقلب

با وجود اینکه شما بایستی اسناد و مدارک زیادی را به جهت تکمیل هرگونه درخواست مهاجرت ارائه نمایید. اما در مواقعی مامورین مهاجرت مجبورند بدون هیچ سندی تنها به حرف شما اعتماد کنند. به همین خاطر برای آنها بسیار مهم است که مطمئن شوند می توانند به حرفهای شما اعتماد کنند. اگر در هر شرایطی مشخص شود که به یک مامور مهاجرت دروغ گفته اید ، تقلب نموده یا از قوانین مهاجرت تخطی نموده اید آنگاه شما غیر قابل پذیرش خواهید شد.

یک استثنای قانونی برای موارد تقلب وجود دارد – اما تنها اگر شما درخواست گرین کارت داده باشید. همچنین استثنای قانونی تنها در صورتی که همسر یا والدین شما شهروند یا مقیم دائم(دارنده گرین کارت) آمریکا باشند برای شما در نظر گرفته خواهد شد. چنین خویشاوندی اصطلاحا “خویشاوند مُوَجِد شرایط ” نامیده می شود.

شما همچنین  بایستی ثابت نمایید که اگر مورد پذیرش واقع نشده یا مجبور به ترک آمریکا شوید خویشاوند شما دچار صدمه و زحمت شدید می شود.

یک مورد غیر قابل پذیرش بودن مشابه برای مهاجرانی که یک جریمه نقدی به خاطر ارتکاب جعل سند تحت بخش. برایشان تعیین شده است، می گردد. این مورد در اغلب موارد در مورد افرادی است که به صورت غیر قانونی در آمریکا زندگی کرده و گرین کارت، کارت تامین اجتماعی یا سایر اوراق مربوط به مهاجرت  جعلی  را خریداری نموده یا فروخته اند.

مجازات این کار معمولا یک قرار منع به همراه جریمه نقدی از ۲۵۰ دلار الی ۲۰۰۰ دلار می باشد. تقلب اسنادی به معنی جعل، بدل، تغییر دادن  سند و یا درست کردن اسناد سوری به جهت احراز شرایط مهاجرت می باشد. استفاده، قصد استفاده، در اختیار داشتن یا دریافت چنین اسنادی نیز تقلب اسنادی محسوب می شود. استفاده از اسناد معتبر افراد دیگر هم به معنی تقلب اسنادی می باشد.

گرچه یک استثنای قانونی برای موارد غیر قابل پذیرش بودن به خاطر تقلب اسنادی وجود دارد. اما دریافت آن بسیار مشکل می باشد. به علاوه اینکه تنها برای درخواست کنندگانی در دسترس می باشد که پیش از این درخواست گرین کارت شان مورد تایید قرار گرفته است و یک سفر موقت به خارج از آمریکا داشته اند.

یا افرادی که متقاضی دریافت گرین کارت از طریق اعضای خانواده می باشند و تنها  به جهت حمایت، مواظبت یا نگهداری از همسر یا فرزندانشان مرتکب تقلب شده اند. علاوه بر این اگر شما محکوم به پرداخت یک جریمه نقدی به خاطر تقلب اسنادی شده باشید اعطای استثنای قانونی کاملا منتفی می شود.

محتوای بعدی را بخوانید : راه های فرار دیپورت از آمریکا

شما می توانید برای کسب اطلاع بیشتر درباره مهاجرت به آمریکا با مشاوران ما در تماس باشید

مرکز ویزا با داشتن وکلایی مجرب، آماده کمک به شما جهت مهاجرت به هر کشور در دنیا است !

شماره تماس:

۰۲۱-۶۶۷۴۶۴۵۴

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.