Business is booming.

روش مصاحبه با USCIS

روش مصاحبه با USCIS
1,272

روش ها برای مصاحبه های USCIS

روش مصاحبه با USCIS یا همان اداره امور مهاجرت و شهروندی آمریکا، دارای نقاط بسیار حساسی می باشد. حتی یک اشتباه کوچک می تواند باعث نابود شدن رویاهای شما شود. چند ماه پس از اینکه پاکت تنظیم وضعیت خود را به مرکز خدمات USCIS ارسال می کنید، USCIS مصاحبه شما را در یکی از دفاتر محلی خود برنامه ریزی می کند. امیدوارم نزدیک به محل زندگی شما باشد. اگر مصاحبه خوب پیش برود، به عنوان مثال، رابطه شما با متقاضی عضو خانواده یا کارفرما واضح و واقعی باشد، دلیلی مبنی بر عدم پذیزش وجود نداشته باشد، اسناد مرتب و حاضر باشند – مصاحبه می تواند حداقل ۲۰ دقیقه طول بکشد.

در پایان، اقامت دائم شما تایید خواهد شد. استثنا این است که اگر با ویزای سرمایه گذاری وارد شده اید یا درخواست کارت سبز مبتنی بر ازدواج کرده اید و کمتر از دو سال است که ازدواج کرده اید (که به طور خودکار برای هر فردی که با ویزای نامزدی به ایالات متحده وارد شده اعمال می شود). این دو دسته اقامت مشروط دریافت می کنند. بسیار شبیه به اقامت دائم است با این تفاوت که بعد از دو سال منقضی می شود.  باید سه ماه قبل از تاریخ انقضاء، اقامت مشروط تان را به اقامت دائم تغییر دهید.

دعوتنامه قرار ملاقات مصاحبه بسیار شبیه به نمونه زیر است. دعوتنامه را به دقت بخوانید. این شانس وجود دارد که دفتر محلی USCIS  موارد مورد نیاز را که در این کتاب پوشش داده نشده است را اضافه کند.
روش مصاحبه با USCIS
روش مصاحبه با USCIS

هماهنگ کردن یک مترجم

یکی از روش مصاحبه با  USCIS  ایالات متحده آمریکا پیدا کردن یک مترجم می باشد، چرا که در مصاحبه ها مترجم شفاهی ندارد (حتی در دفاتر پناهندگی). چند تن از افسران آنها اسپانیایی یا زبان های دیگر صحبت می کنند، اما نمی توانید بر روی یک افسر دو زبانه حساب کنید، و نمی توانید آن را درخواست کنید. اگر به زبان انگلیسی مسلط نیستید، باید یک دوست آشنا به انگلیسی یا یک مترجم همراه شما باشد.

مترجم باید بالای ۱۸ سال باشد و به زبان شما و زبان انگلیسی مسلط باشد. بعضی از افسران همچنین می خواهند که مترجم مقیم قانونی یا شهروند ایالات متحده باشد (البته اگر آنها به طور غیرقانونی در آمریکا زندگی می کنند، باید احمق باشند که به دفتر USCIS بروند).

احتیاط
استخدام یک مترجم شفاهی کارآزموده ارزشش را دارد. ترجمه همزمان نیاز به مهارت زبانی بالا، تفکر سریع و تجربه بالا دارد. اگر کارش را به درستی انجام دهد، پرونده شما می تواند به طور دائمی تحت تاثیر قرار گیرد.

 

مقامات USCIS چه کاری انجام خواهند داد و چه خواهند گفت

با توجه به این واقعیت که هر روز صدها نفر در سراسر ایالات متحده مصاحبه می شوند، مصاحبه های تنظیم وضعیت  از یک الگو پیروی می کنند. چیزی است که احتمالا اتفاق خواهد افتاد، را گام به گام توضیح می دهیم. روش مصاحبه با USCIS

  • پس از نشستن طولانی مدت در اتاق انتظار همراه با ده ها مهاجر دیگر، در اوج نا امیدی ناشی از فراموش شدن، به اتاق واحد تنظیمات USCIS احضار خواهید شد.
  • به دفتر افسر USCIS می روید. تعیین هویت می شوید. درحالی که راحت نشسته اید، شما، متقاضی شما و مترجم (در صورت حضور) مجبور می شوید دوباره بلند شوید، دست های راست خود را بالا ببرید و سوگند یاد کنید که حقیقت را خواهید گفت.
  • افسر با بررسی درخواست کتبی شما کار را آغاز خواهد کرد. از شما در مورد حقایق پرسش خواهد نمود و گزارش های پزشکی و انگشت نگاری را وارسی خواهد نمود. به دنبال عواملی خواهد گشت ک برای صدور کارت سبز غیرقابل قبول هستند. همانطور که قبلا گفتیم، این یکی از مهمترین بخش های مصاحبه است. شما برای تأیید صحت درخواست آن را امضا میکنید
  • افسر از شما و متقاضی شما در مورد حقایق مربوط به مبنای شما برای مهاجرت پرسش خواهد نمود. اگر درخواست مبتنی بر ازدواج داده اید سوالات زیادی از شما پرسیده خواهد شد. سوالاتی در مورد نحوه آشنایی، زمانی و چرایی تصمیم به ازدواج، تعداد مهمانان عروسی یا در آخرین تولد چه کاری انجام دادید. پاسخ های خود را با اسنادی که طبیعت واقعی ازدواج شما را نشان می دهد، از قبیل قراردادهای اجاره ای و صورتحساب های مشترک پشتیبانی کنید.
  • اگر در درخواست شما مشکلی وجود داشته باشد که می توانید با ارائه موارد اضافی اصلاح کنید، افسر ممکن است پرونده شما را به حالت تعلیق در آورده و با لیستی از اسناد اضافی برای ارسال در طی یک زمان مشخص شما را به خانه بفرستد. به عنوان مثال، اگر درآمد درخواست کننده عضو خانواده شما کافی نباشد، افسر ممکن است پیشنهاد کند که یک عضو خانواده دیگر را برای امضای I-864 تأییدیه حمایت پیدا کنید. با این حال، USCIS تمایل روزافزونی را برای رد درخواست ها در محل نشان می دهد، و در این صورت پرونده شما به دادگاه مهاجرت ارسال خواهد شد.
  • اگر براساس ازدواج درخواست می کنید و افسر مظنون به سوری بودن ازدواج شماست، یک گام کاملا جدید به روند اضافه می شود. به واحد تقلب میروید. در آنجا، یک افسر با شما و همسرتان به طور جداگانه و با کنجکاوی تمام مصاحبه می کند. این افسر نتایج دو مصاحبه شما را مقایسه خواهد کرد.

در پایان روش مصاحبه با USCIS

در پایان مصاحبه تنظیم وضعیت، اگر تایید شدید، در پاسپورت شما مهری به عنوان مدرک اقامت مشروط یا دائم زده می شود. با این مهر، می توانید تمام حقوق صاحب کارت سبز، از جمله حق کار و آزادی سفر به داخل و خارج از ایالات متحده را بدست آورید. چند ماه پس از آن کارت سبز دائمی خود را از طریق پست دریافت خواهید کرد.

اگر نتیجه انگشت نگاری شما مشخص نشده باشد، درخواست شما تنها به طور موقت تایید خواهد شدو در انتظار پاسخ FBI خواهد بود. در این موارد، گذرنامه شما مهر نخواهد خورد. در عوض، باید در عرض یک یا دو ماه یک یادداشت کتبی دریافت کنید.

این اطلاعیه کتبی تا زمان صدور کارت سبز مدرک اقامت شما خواهد بود. صدور کارت سبز به طور معمول چندین هفته طول می کشد.

اگر قبل از دریافت کارت سبز لازم است به خارج از ایالات متحده سفر کنید، باید با در دست داشتن گذرنامه و نامه کتبی تایید پذیرش خود به دفتر USCIS بروید تا در گذرنامه مهر موقت زده شود. این مهر موقت شما را قادر می سازد تا پس از سفر خود به آمریکا بازگردید. هرگز ایالات متحده را بدون کارت سبز یا مهر موقت پاسپورت ترک نکنید.

شما می توانید برای کسب اطلاع بیشتر درباره مهاجرت به آمریکا با مشاوران ما در تماس باشید

مرکز ویزا با داشتن وکلایی مجرب، آماده کمک به شما جهت مهاجرت به هر کشور در دنیا است !

شماره تماس ما :۸۰-۸۸۹۸۵۱۷۸-۰۲۱

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.