Business is booming.

با تاخیر روند مهاجرت به آمریکا چه کار کنیم؟

با تاخیر روند مهاجرت به آمریکا چه کار کنیم؟
2,716

برخورد با تاخیرها

با توجه به تعداد افراد درخواست کننده ویزا و کارت سبز تقریبا تضمین می شود که درخواست شما چند ماه یا حتی سال ها در برزخ روند پردازش بماند و تاخیر روند مهاجرت به آمریکا برای شما پیش بیایید..  اخیراً هشت ماه طول می کشد تا اکثر مراکز خدمات USCIS درمورد درخواست های اولیه برای کارت های سبز مبتنی بر اشتغال تصمیم گیری کنند.احتی این مدت نسبتا کوتاه برای انسان منتظر طولانی به نظر می رسد. اگر چه تاخیرها اجتناب ناپذیرند و نمی توانید از وقوع شان جلوگیری کنید، اما قابل پیش بینی هستند و میتوانید خود را برای اقدامات لازم آماده کنید.

چه زمانی تحقیق و استعلام در مورد تاخیرها را آغاز کنید؟

چه میزان تاخیر خیلی طولانی است؟ این یک سوال میلیون دلاری است. زمان پردازش درخواست های مهاجرت بسته به تعداد افراد درخواست کننده متفاوت است.  دریافت رسید اولیه درخواستی مانند ویزای I-130 یا I-140 که اعضای خانواده یا کارفرما در مرکز خدمات USCIS ثبت کرده اند، حداکثر شش هفته است. پس از آن، عضو خانواده یا کارفرما باید نامه ای مانند نمونه زیر بنویسند.

توجه اضطراری

اگر دلیلی وجود داشته باشد که درخواست شما واقعا باید فورا مورد توجه قرار گیرد، یعنی پیش از همه درخواست های در صف انتظار ــ  حتماً در نامه ای آن را برجسته کنید. اما گریه های خود را به کمک گرفتن در شرایط اضطراری واقعی محدود کنید، مانند:

  • عضوی از خانواده در کشورتان بسیار بیمار و یا در حال مرگ است ونیازمند اجازه ترک کشور در طول پردازش کارت سبز خود برای بازدید از آنها هستید.
  • یک جراحی برنامه ریزی شده در همان روز قرار ملاقات مهم USCIS دارید.

در صورت امکان، مدرک هر گونه مورد اضطراری ادعا شده، مانند نامه دکتر را ضمیمه نمایید.

به یاد داشته باشید، آنها قوانین را بر وفق مراد شما تغییر نخواهند داد – مثلا اگر در انتظار یک ویزای خانوادگی هستید و دولت  در آن سال حداکثر تعداد را ارائه کرده است، کاری نمی توانید انجام دهید که آنها را متقاعد کند به شما از سهم سال آینده ویزا بدهند. اما اگر فقط منتظر هستید که دولت چیزی را انجام دهد که همواره قابل انجام است، می توانید به طور قانونی درخواست رسیدگی فوری انجام دهید.

برآورد زمان USCIS برای تصویب درخواست
برآورد زمان USCIS برای تصویب درخواست

برآورد زمان USCIS برای تصویب درخواست

دیر یا زود، در پاسخ به استعلام نخست شما یا در روند طبیعی پردازش از طریق مرکز خدمات USCIS یک اطلاعیه رسید دریافت خواهید کرد ( نمونه زیر را ببینید). این اطلاعیه، شماره رسیدی به شما می دهد که می توانید از آن در وب سایت USCIS برای بررسی اطلاعات در مورد پردازش آن،استفاده کنید. نگاهی به جعبه بالایی سمت چپ در نمونه رسید در زیر بیاندازید ــ شماره ای می بینید که با “CSC” شروع می شود.  به وب سایت USCIS (www.uscis.gov) بروید و شماره خود را در کادر زیر “Check Case Status.”  وارد کنید.

حتی بدون استفاده از رسید، وب سایت USCIS اعلام می کند که هنوز با درخواست های قبل از شما سروکار دارند و بنابراین نمی توان انتظار داشت در مورد پرونده شما تصمیم گرفته شود. در صفحه اصلی (www.uscis.gov)، روی “Processing Times” کلیک کنید. مرکز خدمات خود را انتخاب کنید، روی “Processing Dates” کلیک کنید و دستورالعمل ها را دنبال کنید.

تاخیر بیشتر از زمان تخمینی USCIS

قبل از به پایان رسیدن تعداد روزهای پیش بینی شده در وب سایت برای بررسی مرکز خدمات نیازی به استعلام نیست. اما اگر طی تاریخ مشخص شده نتیجه ای دریافت نکردید وقت آن است نامه ای باید بنویسید.

اگر بعد از چهار هفته خبری از USCIS نشد، نامه دیگری بنویسید. هر دو هفته یکبار نامه بنویسید تا پاسخ دریافت کنید. بهتر است با نامه های بسیار مودبانه و کوتاه شروع کنید، و با گذشت زمان مصر تر ادامه دهید.

با این حال، مراقب باشید. هرچند فصاحت و تحکم توجیه پذیر ممکن است در نهایت توجه USCIS را جلب کند، هرگز به یک مقام دولتی توهین نکنید یا او را تهدید نکنید. اگر نامه شما به عنوان تهدید تفسیر شود، نه تنها به هدف خود نمی رسید بلکه ممکن است منجر به پیگرد قانونی شود و همچنین رد بی قید و شرط درخواست تان را در پی خواهد داشت.

زمان بندی مصاحبه

پس از ارائه تمام مدارک لازم، حال برای مصاحبه آماده هستید، اما نمی توانید پیش بینی کنید که چه مدت طول خواهد کشید تا مصاحبه انجام شود. برای مصاحبه ها درایالات متحده، یک سال اتظار یا بیشتر رایج است؛ اگر خارج از ایالات متحده هستید، انتظار چند ماهه برای مصاحبه در کنسولگری غیر عادی نیست.

با این حال، ضرری ندارد که برای مطلع شدن از زمان مصاحبه خود تلاش کنید. اگر در ایالات متحده هستید، قرار ملاقات InfoPass را برای بازدید از میز اطلاعات در دفتر محلی USCIS خود ترتیب دهید. اگر خارج از ایالات متحده هستید، ممکن است کنسولگری ایالات متحده در مورد مدت زمان انتظار معمولی به شما بگوید، حتی اگر آنها نمیتوانند به درخواست شما دسترسی پیدا کنند.

نمونه ای از درخواست های مربوط به تاخیر مصاحبه های کنسولگری و USCIS در زیر نشان داده شده است.

توجه داشته باشید که اولین نامه به آدرس صندوق پستی در تگزاس فرستاده شده در حالی که کنسولگری در سیوداد خوارس٬ چیئوائوا مکزیک است. (صندوق پستی کنسولگری در تگزاس است.) اگر آدرس کنسولگری خود را ندارید، می توانید کنسولگری خود را از طریق www.travel.state.gov پیدا کنید؛ یا با شماره اداره امور ویزا وزارت امور خارجه در واشنگتن دی سی،  ۲۰۲-۶۶۳-۱۲۲۵ تماس بگیرید.

تاخیر روند مهاجرت به آمریکا
تاخیر روند مهاجرت به آمریکا

پرسش از طریق پست

اگر بررسی درخواست بیش از حد طول بکشد یا مشکل دیگری پیش آید، با نوشتن نامه های مودبانه و واضح درخواست اقدام کنید. همانطور که در مثال زیر نشان داده شده است. تمام مکاتبات باید شامل شماره پردازشی باشد که توسط اداره ای مربوطه به شما اختصاص داده شده و شماره A باشد. ( شماره A شما شامل حرف A ــ برای Alien (خارجی) ــ و هشت عدد است.) اگر با مرکز خدمات USCIS سروکار دارید، رسید، شماره پردازش را نشان می دهد. مثل ” CSC11 202 50007″.  با اختصار سه حرفی آغاز می شود . اصلی ها عبارتند از CSC, LIN, EAC, SRC یا MSC.

این اختصارات به مرکز خدمات مربوط به درخواست شما اشاره دارد: کالیفرنیا از CSC (قبلا WAC) استفاده می کند، میسوری (“مرکز مزایای ملی”) از MSC  یا NBC استفاده می کند، نبراسکا از LIN استفاده می کند، ورمونت از EAC استفاده می کند و تگزاس از SRC استفاده می کند. در این مثال عدد۱۱ نشان دهنده سال مالی (۲۰۱۰ اکتبر ۱، تا ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۱) دریافت پرونده است. ۲۰۲ اشاره به روز کاری کامپیوتر است که هزینه پرداخت شده است. ۵۰۰۰۷ نشان دهنده شماره پروند اختاصصی شما است.

اگر شماره پردازشی به شما اختصاص داده نشده یا حتی رسید دریافت نکرده اید،وقتی که نامه های استعلام می نویسید، کپی مکاتبات قبلی و / یا رسید نامه های تایید شده را پیوست کنید. گاهی اوقات سه یا چهار هفته طول می کشد که رسیدها از طریق پست به دست شما برسند.

اگر انتظار دارید کارکنان USCIS نامه های شما را بخوانند آنها را واضح بنویسید و بر سر اصل مطلب بروید. افراد علاقه ای به متون طولانی درباره چک  صندوق پستی یا ایمیل  یا بیخوابی ناشی از نگرانی شما ندارند. پاسخ به نامه های استعلام معمولا حداقل شش هفته طول می کشد.

تماس های تلفنی

بدون شک مشتاق خواهید بود که گوشی را بردارید و در مورد پیشرفت درخواست بپرسید. متاسفانه، تماس ها تلفنی اغلب به جای پاسخ موجب ناامیدی می شوند.

بعد از تلاشها ی بسیار ممکن است موفق به برقرای تماس با کنسولگری شوید. اما USCIS تقریبا هرگز شماره تلفنی به جز خط اصلی اطلاعات اعلام نمی کند، که احتمالا مایل ها دورتر از جایی است که درخواست شما آنجا قرار دارد.

خبر خوب
این مراکز خدمات خطوط تلفن اطلاعات دارند. خبر بد این که نه تنها تلفن تنها انتخاب شما است، زیرا آنها برای همه بازدیدکنندگان بسته شده اند، بلکه پس از گذراندن ساعت های زیاد برای برقراری تماس، فرد (یا دستگاه) که تلفن را جواب می دهد، معمولا به فایل شما دسترسی ندارد. معمولا، بیشترین کاری که آن شخص انجام خواهد داد این است که صفحه رایانه را بخواند، و به شما می گوید که پرونده شما در نوبت است. با این حال، اگر کامپیوتر نشان دهد که مرکز سرویس درخواستی برای اسناد و مدارک بیشتر ارسال کرده یا پرونده شما رد شده است، تماس تلفنی ارزش تلاش را خواهد داشت، اما ساعت ها تلاش می خواهد. وکلا می توانند در این رابطه مفید باشند- گاهی اوقات ایمیل یا خطوط تلفن داخلی را  برای استفاده در صورت تاخیر شدید دارند.

شما می توانید برای کسب اطلاع بیشتر درباره مهاجرت به آمریکا با مشاوران ما در تماس باشید

مرکز ویزا با داشتن وکلایی مجرب، آماده کمک به شما جهت مهاجرت به هر کشور در دنیا است !

شماره تماس ما :۸۰-۸۸۹۸۵۱۷۸-۰۲۱

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.