Business is booming.

استثنا هایی در قوانین درباره منع ورود به دلیل اقامت غیر قانونی

استثنا های قوانین منع ورود به آمریکا
464

استثنا هایی در قوانین درباره منع ورود به دلیل اقامت غیر قانونی

افرادی که بدون مجوز اقامت غیر قانونی در آمریکا داشته اند ممکن است با جریمه های مختلفی رو برو شوند. کسانی که ۱۸۰ روز یا بیشتر را به صورت غیر قانونی در آمریکا سکونت داشته اند دچار منع ورود از ۳ سال و بیشتر شوند.

شما برای تمدید اقامت خود نیاز دارید که از کشور آمریکا خارج شده و درخواست خود را ثبت نمایید. اگر تخلفی انجام داده باشید، از ورود شما به خاک آمریکا جلوگیری می شود.

اگر این جرم را تکرار نمایید ممکن است این جریمه از ۳ به ۱۰ سال یا بیشتر برسد. البته در نظر داشته باشید شما برای همیشه منع نمی شوید، تنها به مدت مشخص شده ای از ورودتان جلوگیری می شود.

برای این اتفاق نیز استثنا هایی وجود دارد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

اقامت غیر قانونی
اقامت غیر قانونی

دلایلی که می تواند سبب کاهش یا به صورت کلی برداشته شدن ممنوعیت ۳ یا ۱۰ ساله شما شود بدین شرح است:

 • اگر زیر ۱۸ سال سن داشته باشید.
 • اگر پیش از تاریخ ۱ آوریل ۱۹۹۷ در آمریکا بوده باشید (بر اساس قانون جدید تنها مدت زمانی که پس از آن تاریخ در آمریکا اقامت داشته اید محاسبه می شود).
 • اگر تنها برای دوره های زمانی کوتاهی که هر بار زیر سه ماه بوده اند در آمریکا اقامت داشته اید. به منظور تعیین ممنوعیت سه یا ده ساله ورود مجدد به آمریکا دوره های زمانی اقامت غیر قانونی با همدیگر جمع نمی شوند. به عبارت دیگر اقامت غیر قانونی  شما بایستی به صورت پیوسته بوده باشد.USCIS  نود  روز اقامت در یک دوره را با نود  روز اقامت در دوره ای دیگر جمع نمی زند تا مثلا نظر بدهد که شما ۱۸۰ روز به صورت غیر قانونی در آمریکا اقامت داشته اید.
 • اگر یک درخواست دهنده پناهندگی با حسن نیت بوده اید (شامل زمانیکه بررسی اداری یا قضایی پرونده شما در دست رسیدگی بوده است) مگر اینکه شما بدون مجوز در جایی مشغول به کار شده اید.
 • اگر به خاطر اینکه از اعضای خانواده یک کارگر کشاورزی خاص هستید  تحت حمایت لایحه حمایت از خانواده باشید.
 • اگر همسر یا فرزندی باشید که مورد آزار و خشونت واقع شده است و بتوانید ثابت کنید تخلف یا ورود غیر قانونی به آمریکا  بخاطر سوء استفاده و بدرفتاری با شما بوده است .
 • اگر به صورت قانونی در آمریکا مورد پذیرش قرار گرفته اما منتظر تصمیم  USCIS در مورد یک درخواست نامه معتبر و به موقع در مورد تغییر یا تمدید وضعیت قانونی بوده اید (تا زمانی که بدون مجوز در جایی مشغول به کار نشده باشید). البته این موضوع تنها برای حداکثر ۱۲۰ روز اعتبار دارد.
 • اگر منتظر تصمیم  USCIS در مورد یک  درخواست نامه تغییر وضعیت که به نحو صحیحی تکمیل و ارائه شده باشد هستید.
 • اگر به عنوان یک پناهجو در آمریکا مورد پذیرش قرار گرفته اید.
 • اگر به شما حق پناهندگی اعطاء شده است.
 • اگر برای شما حکم منع دیپورت / اخراج صادر شده است.
 •  اگر برای شما دستور تعویق اجرای حکم اخراج  صادر شده است.
 • اگر به شما وضعیت حمایت موقت اعطاء شده است
 • اگر شما اهل  کوبا یا هایتی هستید و سایر شرایط خاص تعیین شده را هم دارید.
 • اگر درخواست ” استمرار وضعیت”  (D/S) شما مورد پذیرش قرار گرفته است (مانند یک دانشجو یا برنامه تبادل بازدید کننده) – با این حال اگر یک قاضی مهاجرت رای بر این داد که شما از وضعیت قانونی خود تخلف نموده و باید دیپورت شوید. یا USCIS طی پروسه بررسی درخواست نامه شما به این نتیجه برسد که از وضعیت قانونی خود تخلف داشته اید. ممکن است اقامت شما غیر قانونی باشد.
 • اگر دارای یک ویزای معتبر هستید – با این فرض که شما تا یک تاریخ خاص مورد پذیرش واقع شده اید در زمانی که تاریخ مشخص شده در کارت I-94 شما (یا تاریخ تمدید شده) بگذرد و USCIS یا یک قاضی مهاجرت رای به این بدهد که شما از وضعیت قانونی خود تخلف داشته اید آنگاه ادامه اقامت شما غیر قانونی می باشد.

 

چندین قانون دیگر نیز مخصوص افرادی که در پروسه اخراج (دادگاه مهاجرت) به سر می برند وجود دارد:

 • هنگامی که تعیین اقامت غیر قانونی بر اساس رای  USCIS یا قاضی مهاجرت در خصوص تخلف از وضعیت قانونی باشد آنگاه روزشماری اقامت غیر قانونی از زمانی که تخلف از وضعیت قانونی رخ داده است انجام می شود.
 • اعطای خروج داوطلبانه، شامل یک دوره اقامت با مجوز می گردد. این شامل دوره زمانی مابین  تاریخ حکم و تاریخی که به شما گفته می شود از کشور خارج شوید می گردد. اگر شما موفق به خروج در تاریخی که در حکم تعیین شده است نگردید روزشمار اقامت غیر قانونی برای شما فعال می شود.

 

توجه داشته باشید قوانین کشور آمریکا بسیار سفت و سخت اجرا می شود و هیچ گونه رحمی ندارد. بهتر است همیشه طبق روال قانونی پیش بروید و قبل از هرکاری با وکیل خود مشورت نمایید. بعضا یک اشتباه کوچک (اقامت غیر قانونی ) از طرف شما می تواند باعث نابودی تمام آرزو هایتان شود.

محتوای بعدی را بخوانید : فرم I-864 مهاجرت به آمریکا چیست؟

شما می توانید برای کسب اطلاع بیشتر درباره مهاجرت به آمریکا با مشاوران ما در تماس باشید

مرکز ویزا با داشتن وکلایی مجرب، آماده کمک به شما جهت مهاجرت به هر کشور در دنیا است !

شماره تماس:

۰۲۱-۶۶۷۴۶۴۵۴

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.