Business is booming.

چگونه وکیل مهاجرت به آمریکا خوب پیدا کنیم؟

وکیل مهاجرت به آمریکا
3,710

چگونه وکیل مهاجرت به آمریکا مناسب را از بین وکلا انتخاب کنیم؟

اکنون این سوال مطرح میشود که وکیل مهاجرت به آمریکا مناسب را چطور انتخاب کنم؟ پاسخ به این سوال شما در موارد زیر شرح داده شده است:

آشنایی با پرونده‌های مشابه پرونده شما

برخی از وکلای مهاجرت، زمان زیادی را در تخصص‌هایی از جمله کمک به افراد برای به دست آوردن پناهندگی سیاسی یا ویزای استخدام (کاری) صرف کرده‌اند. به منظور اینکه بدانید یک وکیل در زمینه ویزا یا گرین کارت چقدر تجربه دارد سؤال‌هایی از این قبیل بپرسید:

فکر می‌کنید کار پرونده من چقدر طول بکشد؟

رابطه مبتنی بر اعتماد و درک متقابل با مشتری

از آنجایی ‌که ممکن است لازم باشد که برخی مسائل بسیار محرمانه را با وکیل مهاجرت به آمریکا خود در میان بگذارید، باید مطمئن شوید که این شخص با ملاحظه و با درایت است.

همچنین مطمئن شوید که وکیل در ادارات مهاجرت ادب را رعایت می‌کند، وکیل‌های تقلبی معمولاً برخورد دیوان سالارانه ای دارند، در حالیکه وکلای دارای روابط کاری خوب با USCIS در آنجا درها را به روی شما باز می‌گذارند.

وکیل مهاجرت به آمریکا 22
وکیل مهاجرت به آمریکا ۲۲

دسترسی به وکیل مهاجرت به آمریکا

شما می‌خواهید بدانید که آیا قادر خواهید بود که در مدت چندین ماه که پرونده شما در تشریفات اداری USCIS یا کنسولگری است وکیلی را بیابید یا خیر. نمی‌توان به‌راحتی در مورد قابلیت دسترسی یک وکیل مهاجرت به آمریکا در ابتدا نظر داد، اما هنگامی که برای اولین بار در دفتر او منتظر می‌مانید، تلاش کنید به مسئول پذیرش او گوش کنید.

اگر متوجه شدید که مسئول پذیرش برخورد خشنی دارد و سعی می‌کند افراد را بیرون کند یا عذرهای غیرمنطقی در مورد عدم پاسخ تماس‌ها یا صحبت با آن‌ها می‌آورد، این وکیل مهاجرت به آمریکا را استخدام نکنید.

بسیاری از وکلای مهاجرت از سیستم پاسخ‌گویی خودکار استفاده می‌کنند نه مسئول پذیرش. در این حالت باید زمان پاسخ دادن او به اولین تماس‌ها را مدنظر قرار دهید. در اولین ملاقات از او بپرسید چه موقع مجدد می‌توانید به او مراجعه کنید. البته شما هم این مسئولیت را دارید که با تماس‌های مکرر، وکیل خود را کلافه نکنید. وکیل باید برای سؤالات حقوقی در مورد پرونده در دسترس باشد که شامل پرس ‌و جوهایی در مورد نزدیک شدن مهلت‌های زمانی می باشد.

توضیح خدمات و هزینه‌ها

با دقت به مواد چاپ‌شده‌ای که وکیل در اولین ملاقات به شما می‌دهد نگاه کنید. آیا کاغذهای چشمگیر و پر زرق و برقی هستند که بیشتر شبیه به آگهی می‌رسند تا یک‌چیز مفید؟ یا اینکه برای آشنا کردن شما با فرایندی که در آن خواهید بود و نقش وکیل در آن طراحی شده است؟ قبل از اینکه قرارداد با وکیل مهاجرت به آمریکا را امضا کنید مجدد در این مورد فکر کنید. در ادامه در مورد این موضوع صحبت خواهیم کرد اینکه شخص، فروشنده خوبی باشد به این معنی نیست که وکیل مهاجرت به آمریکا خوبی است.

 

 استخدام وکیل مهاجرت به آمریکا

وکلای زیادی از شما می‌خواهند یک قرارداد با آن‌ها امضا کنید که سرویس‌ها و هزینه‌هایی که به آن‌ها می‌دهید را پوشش می‌دهد. این برای هردوی شما ایده خوبی است و باعث جلوگیری از سوءاستفاده می‌شود. قرارداد باید طوری نوشته شود که شما بتوانید آن را بفهمید. هیچ قانونی بیان نمی کند که این قرارداد باید با اصطلاحات مبهم و رسمی نوشته شود. وکیل مهاجرت به آمریکا باید با دقت قرارداد را با شما مرور کند، نه اینکه فقط آن را مقابل شما بگذارد و بگوید «این را امضا کنید». برخی مواد قرارداد عبارتند از :

حوزه کاری

 شرحی دقیق از آنچه وکیل مهاجرت به آمریکا برای شما انجام می‌دهد.

دستمزد

تعیین هزینه‌ای که شما پرداخت می‌کنید که بصورت یک هزینه کلی (مجموع هزینه‌ای که برای وظیفه بیان شده پرداخت می‌کنید، مثلاً ۲ هزار دلار برای تنظیم یک برگه تقاضای ویزا)

مسئولیت برای مخارج

 اکثر وکلا از شما می‌خواهند که هزینه‌های واقعی مربوط به کاری که انجام می‌دهند، از جمله تماس‌های تلفنی، پست و فتوکپی‌ها را پوشش دهید. این منصفانه است. اگر مثلاً پرونده شما نیاز به یک تماس تلفنی یک‌ساعته با کنسولگری برونئی داشته باشد هزینه ‌این تماس واقعاً نباید به عهده وکیل مهاجرت به آمریکا باشد. اما کاملاً مطمئن شوید که وکیل هزینه‌های واقعی این آیتم‌ها را ذکر کرده است. این بیان می‌شود که برخی وکلا مثلاً ۲۰ سنت برای فتوکپی یک صفحه حساب می‌کنند، در حالیکه هزینه واقعی آن سه سنت است.

در مورد افراد غیر وکیلی که با قانون مهاجرت آشنا هستند مراقب باشید.
به علت اینکه اکثر قوانین مهاجرت شامل پر کردن فرم ها می باشد، افراد فکر می‌کنند که کار آسانی است. اما این طرز تفکر اشتباه است. مراقب باشید که با چه کسی مشورت می‌کنید و پرونده‌ خود را به چه کسی می‌سپارید. مگر اینکه گواهی خود را ارائه دهد مبنی بر اینکه وکیل مهاجرت به آمریکا، نماینده معتبر یا یک دستیار است که تحت نظارت یک وکیل مهاجرت به آمریکا کار می‌کند، در غیر این صورت مطمئن باشید که او یک ماشین‌نویس است (منظور از نماینده معتبر، وکیلی است که USCIS صلاحیت ارائه برگه‌های تقاضای USCIS و وکالت مشتریان در دادگاه را داده است) و این صحیح است حتی اگر این افراد نام‌هایی نظیر «مشاور مهاجرتی»، «سردفتر اسناد رسمی » یا «سردفتر ثبت» معرفی کنند، آن‌ها هیچ مدرک قانونی ندارند. برای دانستن اینکه آیا کسی واقعاً وکیل است می توانید درخواست کنید تا مدرک تحصیلی وکالت او را ببینید.
استخدام یک فرد غیروکیل یا نماینده غیرمعتبر تنها در صورتی مناسب است که بخواهید فرم‌ها را تهیه کنید، نه بیشتر. اما حتی جزئیات به‌ظاهر ناچیز مثل تاریخ ورود شما به آمریکا یا آدرس شما می‌تواند عواقب قانونی در پی داشته باشد. وضعیت پرونده را بر عکس نکنید و به وکیل مهاجرت به آمریکا اجازه دهید تصمیمات را بگیرد.

تاثیر عدم پرداخت حق‌الزحمه

بسیاری از وکلا اگر پول آنها را به‌موقع پرداخت نکنید دیگر علاقه‌ای به پیگیری پرونده ندارند. این کاملاً طبیعی است و ارزش ندارد در مورد آن چالش ایجاد کنید.

عدم ضمانت

ممکن است وکیل به شما اخطار دهد که تضمینی برای پیروزی در پرونده وجود ندارد. اگرچه به نظر می‌رسد این راهی است برای وکیل که برای پرونده عذر بیاورد، اما در واقع این راهی مسئولیت پذیرانه برای حفاظت از خود در برابر مشتریانی است که فکر می‌کنند او پیروزی در پرونده را تضمین کرده است یا وکیل را به دادن چنین وعده‌هایی متهم می‌کنند. مجزا از تمام این موارد، USCIS یا کنسولگری است که تصمیم نهایی را در مورد پرونده شما می‌گیرد.

تاثیر تغییرات در پرونده
تاثیر تغییرات در پرونده

تاثیر تغییرات در پرونده

اکثر وکلا به شما اخطار می‌دهند که اگر چیز خاصی هست (مثلاً اینکه هنوز از همسر قبلی خود جدا نشده‌اید و حالا سعی دارید از طریق همسر دوم گرین کارت بگیرید) یا تغییر عمده‌ای در زندگی‌ شما رخ داده است را بیان کنید که می‌تواند بر روی پرونده تاثیر بگذارد (به عنوان مثال، اینکه بازداشت شده‌اید) و برای پوشش این زحمات اضافی هزینه‌های بیشتری می‌خواهند. این نیز امری طبیعی است اما برای جلوگیری از سوءاستفاده مطمئن شوید که قرارداد به‌طور کامل تمام کاری که قبلا شامل بوده را تعیین کرده است.

پرداخت دستمزد وکیل

شاید لازم باشد که هزینه مشاوره اولیه را به‌عنوان هزینه خدمات وکیل پرداخت کنید. هزینه مشاوره اولیه معمولاً حدود در آمریکا ۱۰۰ دلار است. برخی وکلا مشاوره رایگان ارائه می‌دهند. اما بسیاری دریافته‌اند که فرصت کافی برای این کارها ندارند، زیرا بسیاری از مهاجران ویزا ندارند و این یعنی وکیل بعد از مشاوره اولیه کاری نکرده است. این پیش‌فرض را داشته باشید که ممکن است برای مشاوره اولیه هزینه پرداخت کنید.

بسیاری از وکلا هزینه‌های کلی برای تقاضاهای گرین کارت بیان می‌کنند. نرخ بالاتر از این مقدار ضرورتاً به معنی وکیل بهتر نیست. وکلایی که کمتر می‌گیرند شاید به دلیل کاهش فشار و حجم کار است، یا اینکه عقیده‌ای به گرفتن پول زیاد ندارند. اما هزینه خیلی پایین ممکن است به معنی آن باشد که آن شخص اصلا وکیل مهاجرت به آمریکا نمی باشد.

دولت آمریکا به سازمان‌هایی که به مهاجران خدمات ارائه می‌دهند بودجه‌ای اختصاص نمی‌دهد (مثلاً برای تعداد مشخصی از خدمات) و این یعنی اکثر سازمان‌های غیرانتفاعی وابسته به منابع خصوصی هستند. نتیجه این مساله آن است که بسیاری از سازمان‌های غیرانتفاعی موارد زیادی جهت پشتیبانی دارند و لذا نمی‌توانند به مورد شما بپردازند.

وکلا از طریق آزمون و خطا و تجربه سایر وکلایی که تلاش نموده اند تا تکنیک‌های جدیدی را امتحان کنند یا اطلاعات مفیدی از USCIS یا کانال وزارت خارجه بدست آورده‌اند، یادداشت‌ها و دیگر دستورالعمل‌ها باتجربه می‌شوند. متأسفانه شما به این منابع دسترسی ندارید.

قوانین مهاجرت به‌صورت فدرال هستند، به این معنی که توسط کنگره آمریکا نوشته شده‌اند و در ایالت‌های مختلف تفاوتی در این قوانین وجود ندارد (اگرچه رویه‌ها و اولویت‌های اعمال قوانین ممکن است در ادارات USCIS شهرها و ایالت‌ها متفاوت باشند).

اکنون شما با ویژگی های یک وکیل خوب آشنا هستید . همچنین شما می توانید متقلبان را از وکلای حقیقی با مدرک تحصیلی مرتبط تشخیص دهید.

محتوای بعدی را بخوانید : وکیل مهاجرتی ایالات متحده

شما می توانید برای کسب اطلاع بیشتر درباره مهاجرت به آمریکا با مشاوران ما در تماس باشید

مرکز ویزا با داشتن وکلایی مجرب، آماده کمک به شما جهت مهاجرت به هر کشور در دنیا است !

شماره تماس ما :۸۰-۸۸۹۸۵۱۷۸-۰۲۱

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.