Business is booming.

پناهندگی به آمریکا

پناهندگی به آمریکا
319

پناهندگی به آمریکا

هر ساله مردم زیادی برای حفاظت از جان و مالشان، درخواست پناهندگی به آمریکا را می دهند.  زیرا آنها آزار و اذیت بسیاری را تحمل کرده اند یا از این می ترسند که به دلایل زیر تحت شکنجه قرار بگیرند و رنج بکشند:

دین

ملیت

عضویت در یک گروه خاص اجتماعی

عقاید سیاسی

فرم I-589 را برای درخواست پناهندگی به آمریکا

اگر شما واجد شرایط پناهندگی باشید، ممکن است که به شما مجوز اقامت در ایالات متحده داده شود. در مدت یکسالی که در ایالت متحده آمریکا هستید، فرم I-589 را برای درخواست پناهندگی پر کنید. هیچ هزینه ای برای درخواست پناهندگی وجود ندارد.

اضافه کردن لیست خانواده خود در درخواست پناهندگی به آمریکا
اضافه کردن لیست خانواده خود در درخواست پناهندگی به آمریکا

اضافه کردن لیست خانواده خود در درخواست پناهندگی به آمریکا

شما ممکن است در زمانی که درخواست پناهندگی می دهید، اسامی همسر و فرزندان خود را در درخواستتان برای پناهندگی ایالات متحده ذکر کنید و آنها را هم در درخواستتان با ذکر نسبت خانوادگی درج کنید. زمانی که تصمیم نهایی برای درخواست شما گرفته می شود به کل خانواده شما حق پناهندگی و اقامت در ایالت متحده آمریکا داده شود. برای اینکه فرزندتان را به درخواست خود اضافه کنید، فرزندان شما باید زیر ۲۱ سال و مجرد باشند. برای اطلاعات بیشتر به فرم I-589 که فرم درخواست پناهندگی است، مراجعه کنید. پناهندگی به آمریکا

مجوز کار در ایالات متحده

شما درحال حاضر نمی توانید برای مجوز کار (مجوز استخدام) در ایالات متحده درخواست پناهندگی دهید.
شما تنها زمانی می توانید برای مجوز کار درخواست دهید که شرایط زیر را داشته باشید:
۱۵۰ روز باید از زمان ارسال درخواست پناهندگی شما گذشته باشد بدون توجه به تاخیراتی که شما خودتون بوجود آورده باشید مانند درخواست برای زمان بندی مجدد مصاحبه و در مورد درخواست شما هیچ تصمیم گیری انجام نشده باشد.

عدم نیاز به مجوز کار برای پناهندگان

اگر درخواست پناهندگی به آمریکا شما پذیرفته شود، امکان این وجود دارد که بتوانید فوراً بعد از آن کار کنید. بعضی از پناهنده ها دوست دارند برای راحت تر بودن یا تعیین هویت خود جهت اشتغال در ایالات متحده آمریکا مجوز کار یا همان مجوز EAD را بگیرند، اما اگر شما یک پناهنده باشید، مجوز برای کار کردن لازم نیست.

شرایط و روند درخواست مجوز کار برای پاهندگان
شرایط و روند درخواست مجوز کار برای پاهندگان

شرایط و روند درخواست مجوز کار

برای درخواست مجوز کار، باید فرم I-765 را پر کنید و درخواست خود را برای مجوز کار ارسال کنید. به کسانی که برای اولین بار درخواست EAD داده اند، هیچ هزینه ای اعمال نمی شود. این افراد باید قبلاً درخواست پناهندگی داده باشند یا درخواست پناهندگی آنها پذیرفته شده باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر به فرم I-765 که درخواست مجوز کار است، مراجعه کنید. پناهندگی به آمریکا

برای کسب اطلاعات بیشتر، اطلاعیه ۱۸۰ روز پناهندگی EAD، توافقنامه ABT را ببینید.

آوردن خانواده تان به ایالات متحده

اگر درخواست پناهندگی شما پذیرفته شود، شما می توانید با پر کردن فرم I-730 که برای درخواست پناهندگی خانواده شما است، تقاضا کنید که همسر و فرزندان تان به ایالات متحده بیایند. برای اینکه فرزندتان را به درخواست خود اضافه کنید، فرزند باید زیر ۲۱ سال و مجرد باشد.

درخواست پناهندگی خانواده خود برای حداکثر دو سال

شما باید درخواست خود را در ظرف دو سال از زمانی که درخواست پناهندگی به آمریکا شما پذیرفته شده است، ارسال کنید. اگر چه دلایل بشردوستانه ای برای بیشتر شدن این مهلت وجود دارد اما بهتر است در طول همین دوسال درخواست خود را ارسال کنید تا در آینده با مشکلاتی مواجه نشوید. هیچ هزینه ای برای این درخواست وجود ندارد و برای کسب اطلاعات بیشتر فرم I-730 که درخواست پناهندگی است را ببینید. پناهندگی به آمریکا

درخواست اقامت دائم (گرین کارت)

شما می توانید یک سال پس از اینکه درخواست پناهندگی شما پذیرفته شد، برای گرفتن گرین کارت درخواست دهید. فرم I-485 را برای درخواست گرین کارت جهت ثبت نام برای اقامت دائم یا تنظیم وضعیت ارسال کنید. شما باید فرم جداگانه I-485 را برای خودتان و هر عضو خانواده که پناهندگی دریافت کرده اند، ارسال کنید.

شما می توانید برای کسب اطلاع بیشتر درباره مهاجرت به آمریکا با مشاوران ما در تماس باشید

مرکز ویزا با داشتن وکلایی مجرب، آماده کمک به شما جهت مهاجرت به هر کشور در دنیا است !

شماره تماس ما :۸۰-۸۸۹۸۵۱۷۸-۰۲۱

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.