Business is booming.

قوانین پناهندگی به آمریکا در رابطه با پناهجویان غیر قانونی

قوانینی در رابطه با پناهجویان غیر قانونی در آمریکا
1,815

کشور آمریکا به دلیل داشتن شرایط خاص یکی از مقاصد مهم برای درخواست پناهندگی در جهان است که در این مقاله به قوانین پناهندگی به آمریکا می پردازیم.
افراد خارجی زیادی خواهان پناهندگی به آمریکا هستند.در این میان، افراد زیادی به صورت غیر قانونی وارد این کشور می شوند. به همین دلیل دولت آمریکا قوانینی برای جلوگیری از ورود غیر قانونی مهاجران بویژه از مرزهای جنوبی وضع کرد. اگرچه این قوانین با مخالفت های بسیاری در داخل و خارج آمریکا مواجه گردید. 

حکم ممنوعیت ورود پناهجویان غیرقانونی توسط ترامپ

انبوهی از پناه جویان خواهان پناهندگی به آمریکا از طریق مرزهای زمینی مکزیک در حال حرکت به سوی مرزهای آمریکا هستند.
به همین دلیل دولت آمریکا قوانین جدیدی برای جلوگیری از درخواست پناهندگی مهاجران ورودی از مرزی جنوبی اعمال خواهد کرد.
این قوانین برای حفاظت از مردم در برابر موقعیت بحرانی اجتناب ناپذیر تهدید کننده زندگی آنها وضع می شوند. قوانین پناهندگی به آمریکا

قانون ممنوعیت پناهندگی به آمریکا طی دو مرحله اداری به تصویب رسید:

در مرحله اول وزارت امنیت داخلی و وزارت دفاع آیین‌نامه موقت مشترکی منتشر کردند. این آیین نامه موانع جدیدی بر سر راه پناهندگی ایجاد می‌کرد. سپس ترامپ رییس جمهور آمریکا برای همراهی، بیانیه ای صادر کرد.
وی تاکید کرد که این آیین‌نامه درمورد تمام افرادی اعمال می شود که از طریق ورودی‌های مرزی جنوبی، وارد کشور شده اند وکسانی که از این قانون سرپیچی کنند، فرصت درخواست و دریافت پناهندگی به آمریکا را از دست خواهند داد.
این حکم در وضعیت افرادی که از طریق مبادی ورودی شمالی وارد خاک آمریکا می شوند تاثیری ندارد.
همچنین در وضعیت کودکانی که بدون همراهی پدر و مادر خود وارد ایالات متحده شده‌اند، تغییری حاصل نمی شود.

قوانین پناهندگی به آمریکا
قوانین پناهندگی به آمریکا

ممنوعیت پناهندگی غیرقانونی

در قوانین ایالات متحده به صراحت شرح داده شده است:
هر فردی که وارد خاک این کشور می‌شود صرف‌نظر از نحوه ورود به  کشور- می‌تواند درخواست پناهندگی بدهد.

بسیاری از افراد از طریق ورودی های مرزی وارد این کشور می شوند و تقاضای پناهندگی به آمریکا می کنند. زیرا در انتخاب مبادی ورودی جایگزین، با محدودیت مواجه هستند.
برخی از آنها در معرض خطر جانی سهمگین و قریب الوقوعی هستند 
و به دلیل محدودیت در انتخاب و برای حفاظت از جان خود ناچارند از ورودی های مرزی وارد خاک آمریکا شوند. قوانین پناهندگی به آمریکا

با وجود اینکه پناه جویان با صدور حکمی از ورود به ایالات متحده با گذشتن از ورودی های مرزی منع شده‌اند. افراد زیادی سعی می کنند از طریق مبادی رسمی وارد ایالات متحده شوند.
اما به علت عدم صدور اجازه ورود و پر شدن ورودی های رسمی، قادر به انجام این کار نمی شوند. این عوامل باعث می شود که افراد مدتی طولانی و با شرایطی نامناسب و مخاطره آمیز در اطراف مرزهای کشور مکزیک معطل شوند.
افرادی که به ناچار از ورودی های غیر رسمی عبور می‌کنند، بلافاصله برای درخواست پناهندگی به وزارت امنیت آمریکا مراجعه می‌کنند.

قانون ممنوعیت پناهندگی به آمریکا به محض ابلاغ، توسط مدافعان حقوق بشر به چالش کشیده شد. این مخالفتها به دلیل وضع قانون بدون برگزاری نظر سنجی عمومی و نبود فرصت اظهار نظر در این باره بود.
علاوه بر این مخالفان قوانین جدید پناهندگی، صدور چنین بیانه‌ای را مصداق روشن نقض قوانین آمریکا می دانند.

پناه جویی قانونی

کنگره آمریکا قانون صریحی به تصویب رسانده است که بر اساس آن عبور از مرزها و ورود به کشور قانونی محسوب می‌شود. حتی حکم رییس جمهور نیز نمی‌تواند خدشه‌ای در اجرای این قانون وارد کند یا در آن تغییری ایجاد کند. قوانین پناهندگی به آمریکا

بهتر است برای تقویت گذرگاه ها و معابری که اجازه عبور منظم و حفاظت شده رابه مهاجران می دهد، تدابیری اندیشیده شود. به جای اینکه در قوانین پناهندگی به آمریکا محدودیت ایجاد کرد و زندگی انسان ها را به خطر انداخت.
پردازش قوی و اصولی قوانین پناهندگی سیاسی، به افرادی کمک می‌کند که از بیم جان ناگزیر به تغییر محل سکونتشان هستند و باعث گسترش و بهبود سیستم خدمات رسانی به پناهندگان مکزیکی خواهد شد.

تا زمانی که خشونت، بی ثباتی و عدم امنیت در دنیا ریشه کن نشده است و افرادی برای نجات جان خود مجبور به مهاجرت و فرار از کشور خود هستند. انتظار می‌رود دولت‌ها از وضع قوانین بازدارنده که مانع از مهاجرت انسان‌هایی می شود که چاره‌ای جز مهاجرت ندارند، خودداری کنند.
قوانین پناهندگی به آمریکا

شما می توانید برای کسب اطلاع بیشتر درباره مهاجرت به آمریکا با مشاوران ما در تماس باشید

مرکز ویزا با داشتن وکلایی مجرب، آماده کمک به شما جهت مهاجرت به هر کشور در دنیا است !

شماره تماس:

۰۲۱-۶۶۷۴۶۴۵۴

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.