Business is booming.

مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج

مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج
1,711

اکثر افراد از مزایای اخذ گرین کارت از طریق ازدواج ، مطلع هستند. بسیاری از افراد از این نیز خبر دارند که افرادی که وابسته یا وابستگان شهروند آمریکا را ندارند تلاش می‌کنند که مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج را برای خود فراهم سازند.

دوره تست دو ساله برای گرین کارت‌های مبتنی بر مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج

به علت پرونده های مشکوکی که در مورد ملیت های خارجی که با شهروندان آمریکایی ازدواج می‌کنند وجود دارد، لذا اخذ گرین کارت از طریق ازدواج با فرایند دشواری مواجه است.

اگر مدت ازدواج شما در زمان تقاضای گرین کارت و مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج کمتر از دو سال باشد، کارت بصورت مشروط صادر می‌شود. این کارت‌های شرطی دو سال اعتبار دارند.

در طول سه ماه قبل از انقضای کارت باید با فرم I-751 این موضوع را اطلاع داده و گرین کارت خود را دائمی کنید. اگر هنوز با آن شخص (شهروند آمریکا) زندگی مشترک داشته باشید، باید همراه با همسرتان یک برگه تقاضا مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج پر کنید.

در این صورت اگر USCIS باز هم معتقد باشد که ازدواج شما واقعی است، گرین کارت دائمی خواهید گرفت. اما اگر طلاق گرفته باشید کمکی از دست همسر شما بر نمی آید و باید لغو شرایط مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج را اعلام کنید.
مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج
مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج

شرایط حفظ گرین کارت ازدواج:

  • همسر شما فوت کرده است، اما شما واقعا به ازدواج خود پایبند بودید: به عبارت دیگر ازدواج شما دروغین نبوده است.
  • اکنون طلاق گرفته‌اید اما هدف قبلی شما صرفا اخذ گرین کارت از طریق ازدواج نبوده است.
  • اخراج شما از کشور باعث مشکلات بزرگی می‌شود که با مشکلات دیگر افراد دارای شرایط مشابه تفاوت دارد.
  • همسر شما که شهروند آمریکا بوده از شما سوء استفاده نموده یا در حق شما ظلم کرده است.

گرین کارتی که بعد از این دو سال تائید شود دائمی خواهد شد و شرایط دیگری برای اخذ گرین کارت از طریق ازدواج وجود ندارد.

اگر مصاحبه شما در کنسولگری در کشور دیگری باشد، تاریخ دوساله گرین کارت شما از زمانی محسوب می‌شود که از ویزای خود برای ورود به آمریکا استفاده کرده اید.

حتی زمانی که این مدت دو سال یا بیشتر را متاهل مانده باشید و گرین کارت خود را اخذ نمایید، اگر بعدا طلاق بگیرید مزایای مهاجرتی شما محدود خواهند بود.

اگرچه گرین کارت شما حفظ می‌شود اما اگر در مدت پنج سال مجددا ازدواج کنید و برای همسر جدید خود درخواست گرین کارت بدهید، USCIS فرض می کند که ازدواج شما ساختگی بوده است مگر اینکه از طریق مستندات ثابت کنید که این موضوع حقیقت ندارد.

اگر این مساله را ثابت کنید می‌توانید در پنج سال اول ازدواج از همسر خود حمایت کنید. در غیر اینصورت باید این پنج سال را منتظر بمانید.

ازدواج دروغین و قانون اخذ گرین کارت از طریق ازدواج

مطابق قانون، گرین کارت برای افرادی که تنها به منظور مهاجرت ازدواج کرده‌اند صادر نمی‌شود. این ازدواج حتی اگر بعدا قانونی شود، ادارات مهاجرتی اخذ گرین کارت از طریق ازدواج را جعلی و دروغین تلقی می‌کنند.

USCIS و وزارت خارجه بیان نموده اند که بیش از نیمی از تمام تقاضاهای ازدواجی که بررسی می‌کنند، جعلی هستند. این موضوع جای تعجب ندارد چرا که آن‌ها تحقیقات دقیقی در مورد پرونده های ازدواج انجام می دهند.

تشکیل پرونده تقاضای گرین کارت از طریق ازدواج ساختگی جرم محسوب می‌شود. اگر بخواهید با مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج گرین کارت اخذ کنید، ممکن است هزینه ای که پرداخت نموده اید را هدر داده و تا مدت زیادی در زندان بمانید و سپس به کشور خود نیز برگردانده شوید.

علاوه بر این برای همیشه از گرفتن گرین کارت محروم خواهید شد. ممکن است شخص به دادن غرامت هم محکوم شود.

شما می توانید برای کسب اطلاع بیشتر درباره مهاجرت به آمریکا با مشاوران ما در تماس باشید

مرکز ویزا با داشتن وکلایی مجرب، آماده کمک به شما جهت مهاجرت به هر کشور در دنیا است !

شماره تماس ما :۸۰-۸۸۹۸۵۱۷۸-۰۲۱

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.