Business is booming.

شش دلیل برای تحصیل در کانادا

شش دلیل برای تحصیل در کانادا
727

تحصیل در کانادا

آیا تاکنون رویای تحصیل در خارج از کشور داشته اید؟ آیا تا حالا به تحصیل در کانادا فکر کرده اید؟ در این مقاله سعی کرده ایم شش دلیل برای تحصیل در کانادا را برای شما ذکر نماییم. کانادا دارای برخی از بالاترین استانداردهای علمی در جهان بوده و رهبر جهانی در تحقیقات علمی، مهندسی، پزشکی و کسب و کار به شمار می‌آید. فرصت بی نظیری که برای دانشجویان دارای مدرک تافل یا آیلتس خواهان تحصیل در کانادا وجود دارد امکان اقامت موقت برای کسب تجربه کاری و حتی دریافت اقامت دائم است. شش دلیل برای تحصیل در کانادا

تحصیل در کشور کانادا به شما کمک کند تا در مسیر موفقیت گام بردارید و آزمون تافل می تواند در پیمودن این مسیر به شما کمک کند. برای دیدن شش دلیل دیگر برای انتخاب کانادا به عنوان مقصد تحصیل‌تان ادامه مطلب را بخوانید.

شش دلیل برای تحصیل در کانادا

کشور دو زبانه

کانادا دو زبان ملی دارد، انگلیسی و فرانسوی. از آنجا که کانادا کشوری دو زبانه است، باید درک منحصر به فردی از نحوه تدریس زبان با موثرترین روشها داشت. در دانشگاه های این کشور نمرات هر دو آزمون تافل و آیلتس برای دانشجویان خارجی قابل ارائه هستند.

برنامه های تحقیقاتی محور

دانشگاه های کانادا به شدت بر اهمیت تحقیقات تاکید می کنند تا دانشجویان یک تجربه تحصیلی کامل داشته باشند. ممکن است به عنوان یک دانشجو این فرصت را داشته باشید که بخشی از آزمایش ها و پروژه هایی باشید که می توانند تاثیر ماندگاری بر مطالعات علمی شما داشته باشند! شش دلیل برای تحصیل در کانادا

ایمن و دوستانه

سازمان ملل متحد چندین بار پیاپی کانادا را به عنوان یکی از بهترین مکان های جهان برای زندگی رتبه بندی می کند. ایمنی و کیفیت زندگی اولویت های مهم دولت کانادا هستند که در بخش مراقبت های سلامت، هنر و آموزش در سراسر این کشور سرمایه گذاری می کند.

شش دلیل برای تحصیل در کانادا
شش دلیل برای تحصیل در کانادا

تنوع فرهنگی

کانادا یکی از کشورهای جهان است که جمعیت چند فرهنگی دارد. تقریبا مردمانی از تمام گروه های قومی جهان در کانادا حضور دارند. سیاست دولت کانادا ترغیب رشد یک ملت متنوع از طریق ارائه ویزا به متقاضیان واجد شرایط است.

اقامت و زندگی

به عنوان یک دانشجوی بین المللی، ممکن است پس از پایان دوره تحصیلی واجد شرایط درخواست برای اقامت دائم در کانادا باشید. کانادا به خاطر استقبال از دانشجویان و کارگران خارجی در جامعه و نیروی کار خود شهرت زیادی دارد.

مناظر طبیعی

کانادا در حدود ۴۲ پارک ملی دارد و بعضی از آنها به عنوان میراث جهانی یونسکو مشخص شده اند. حفظ اقلیم طبیعی برای بسیاری از کانادایی ها اهمیت زیادی دارد و جغرافیای متنوع آن جاهای زیادی برای کشف دارد. به کشور شکر افرا، آلبرتا بِدلندز، سواحل قرمز رنگ جزیره پرنس ادوارد سفر کنید، یا در پارک ملی بنف پیاده روی کنید. شش دلیل برای تحصیل در کانادا

 

ویزای دانشجویی کانادا

اخذ ویزای تحصیلی برای افراد خواهان تحصیل در کانادا الزامی است تا موفق به اقامت در این کشور شوند. درصورتیکه دوره تحصیلی شما کمتر از سه یا شش ماه طول بکشد نیازی به ویزا نیست. اما اگر قصد ادامه تحصیل در دوره تحصیلی دیگری را داشته باشید باید از خاک این کشور خارج شوید و برای اخذ ویزا اقدام کنید.

شش دلیل برای تحصیل در کانادا

چرا کانادا مقصد مناسبی برای ادامه تحصیل است؟

کانادا طی سالیان گذشته انواع ویزاهای اقامتی را برای جذب نیروهای متخصص ارائه می‌دهد. اکنون فارغ التحصیلان دانشگاه های کانادا می توانند بدون خروج از این کشور برای این نوع ویزاها درخواست دهند. با توجه به وجود دانشگاه های بسیار معتبر و معروف کانادا و نیز سطح رفاه بالای این کشور، از جمله مقاصد تحصیلی برای طیف وسیعی از دانشجویان خارجی است. شش دلیل برای تحصیل در کانادا

ممکن است آرزوی ادامه تحصیل در کانادا را داشته باشید. آیا شرایط لازم برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا را دارید؟ ممکن است تحصیلات خود را به زبان انگلیسی به اتمام رسانده باشید، اما این برای دانشگاههای کانادا قابل قبول نیست. برای کسب شرایط لازم باید در آزمون های بین المللی زبان شرکت کنید تا مهارت های زبان انگلیسی خود را اثبات کنید. رایج ترین آزمون های زبان انگلیسی دو آزمون آیلتس و تافل هستند.

 

اهمیت نمرات تافل و آیلتس برای ادامه تحصیل در کانادا

دانشگاه های معتبر کانادا مانند سایر کشورها شروطی برای پذیرش دانشجوی خارجی دارند  که داشتن حد نصاب نمره آزمون های تافل و آیلتس از آن جمله است. البته توجه داشته باشید که نمرات آزمون های تافل و آیلتس برای هر دانشگاه متفاوت است و قانون یکسانی ندارند. بنابر این باید از شرایط هر دانشگاه اطلاع داشته باشید تا بتوانید متناسب با وضعیت خود بهترین گزینه را انتخاب کنید.

برای مثال دانشگاه تورنتو برای تافل نمره آزمون کاغذی ۵۸۰ و آزمون اینترنتی ۹۳ و برای آیلتس در مجموع ۷ را قابل قبول می داند. دانشگاه مک گیل نمره آزمون تافل کاغذی ۵۶۷ و آزمون اینترنتی ۸۶ و برای آیلتس در مجموع ۶٫۵ را می پذیرد. البته ممکن است در دوره هایی این شرایط از طرف دانشگاه ها تغییر یابند و به روز رسانی شوند.

شایان ذکر است که هر دانشگاه بر اساس قواعد خودش برای مهارتهای چهارگانه در آزمون های زبان حداقل نمره لازم قرار داده اند. می توانید هنگام دریافت مشاوره برای تحصیل در کانادا از شرایط دانشگاه های این کشور اطلاعات بیشتری کسب کنید. شش دلیل برای تحصیل در کانادا

بر این اساس در روند آمادگی برای تحصیل در کانادا، اطلاع از نمره زبان آزمون مورد نظر جزو مهمترین اقدامات است. البته برخی دانشگاه های کانادا دانشجوی بدون مدرک زبان تافل یا آیلتس را پذیرش می کنند. این دانشگاهها معمولا دوره های ۹ تا ۱۵ ماهه برای این دسته از دانشجویان برگزار می کنند. با گذراندن این دوره ها هم زبان انگلیسی آنها تقویت شود و هم برای رشته درخواستی آمادگی علمی پیدا می‌کنند.
تافل بهتر است یا آیتلس؟
تافل بهتر است یا آیتلس؟

تافل یا ایلتس کدام بهتر است؟

برای تحصیل در کانادا مدرک آیلتس انتخاب بهتری خواهد بود. در کانادا به زبان انگلیسی بریتانیایی صحبت می شود، هرچند که این کشور در قاره آمریکا قرار دارد. ۹۸ دانشگاه در کانادا دایر است که نزدیک ۹۰% از آنها نمره آیلتس را قبول دارند. به همین دلیل شرکت در آزمون آیلتس می تواند انتخاب اول شما باشد. شش دلیل برای تحصیل در کانادا

افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند یا باید در برنامه شاخص مهارت زبان انگلیسی کانادا (CELPIP) یا آموزش آیلتس شرکت کنند. این را بدانید که برای مهاجرت به کانادا مدرک آموزش تافل قابل قبول نیست. در نتیجه، چنانچه تصمیم دارید برای تحصیل به کانادا بروید لازم است دوره آموزش آیلتس را طی نموده و در آزمون آن شرکت کنید.

شما می توانید برای کسب اطلاع بیشتر درباره مهاجرت به کانادا با مشاوران ما در تماس باشید

مرکز ویزا با داشتن وکلایی مجرب، آماده کمک به شما جهت مهاجرت به هر کشور در دنیا است !

شماره تماس ما :۸۰-۸۸۹۸۵۱۷۸-۰۲۱

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.