Business is booming.

دلایل ریجکت شدن ویزا کانادا

دلایل ریجکت شدن از کانادا
431

دلایل ریجکت شدن ویزا کانادا

دلایلی وجود دارد که باعث عدم پذیرش درخواست ویزای شما شده و موجب می شود از ورودتان به خاک کانادا جلوگیری به عمل بیاید. دلایل ریجکت شدن ویزا کانادا را به هیچ وجه دست کم نگیرید، مانند:

 • دلایل امنیتی
 • نقض حقوق بشر یا نقض قوانین بین المللی
 • جنایت
 • سازمان دهی اعمال جنایت کارانه
 • دلایل بهداشتی
 • دلایل مالی
 • ارائه اطلاعات نادرست
 • عدم تطابق با قانون مهاجرت و پناهندگی (IRPA)
 • داشتن یک عضو خانواده با اقامت غیر مجاز

محکومیت قبلی DUI

اگر شما سابقه رانندگی در حال مستی یا در زمان استعمال مواد مخدر را دارید و به این دلیل محکوم شده اید؛ احتمالاً از ورودتان به خاک کانادا ممانعت به عمل خواهد آمد.

دلایل ریجکت شدن ویزا کانادا
دلایل ریجکت شدن ویزا کانادا

گذر از محکومیت های مجرمانه

بسته به نوع جرم و مدت زمانی که از وقوع آن گذشته است، ممکن است ورود فرد به خاک کانادا مجاز اعلام شود؛ اگر شما:

 • مأمور مهاجرت را مجاب کنید که شرایط قانونی شما را بازبینی کند؛ یا
 • درخواست تجدید نظر داده باشید و با درخواست شما موافقت به عمل آمده باشد؛ یا
 • دریافت حکم تعلیق؛ یا
 • داشتن مجوز اقامت موقت
برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه گذر از احکام کیفری مراجعه کنید

 معافیت های وزارتی

اگر متقاضی ورود به کانادا با مشکلات امنیتی از جمله قوانین مربوط به نقض حقوق بشر یا نقض مقررات بین المللی یا جرایم سازمان یافته مواجه باشد، می تواند درخواست خود را بر اساس بند ۴۲٫۱ (۱) قانون حمایت از مهاجرین و پناهندگان (irpa) و در صورت رضایت وزیر و عدم منافات با منافع ملی، به وزارت امنیت عمومی و آمادگی اضطراری (وزیر) ابلاغ کند.

این فرآیند معمولا تحت عنوان معافیت های وزارتی نام برده می شود. شما می توانید با تکمیل و ارسال فرم BSF766 برای دریافت معافیت وزارتی اقدام کنید.

عوارض و مالیات چیست؟

عوارض، تعرفه قابل پرداختی است که بر روی کالاهای وارداتی به کانادا اعمال می شود. نرخ عوارض پرداختی توسط دولت کانادا تعیین شده و ممکن است مطابق توافق نامه های تجاری، از کالایی به کالای دیگر تفاوت چشمگیری داشته باشد. برای کالاهایی که به عنوان «ساخته شده در کانادا یا مکزیک» علامت گذاری شده اند، عوارضی در نظر گرفته نمی شود و اگر بر روی کالاها برچسب یا نشانی وجود نداشته باشد، به این معنا است که کالای مورد نظر در خارج از کانادا یا مکزیک تولید شده است.

اطلاعات بیشتر در زمینه عوارض اعمال شده بر کالاهای وارداتی به کانادا، در قسمت مربوط به تعرفه گمرکی ارائه شده است.

اکثر کالاها مشمول مالیات بر کالاها و خدمات فدرال (GST) و مالیات بر فروش استانی (PST) یا در برخی از ایالت ها و مناطق، مالیات همگانی (HST) می شوند.

دلایل ریجکت شدن از کانادا
دلایل ریجکت شدن از کانادا

کدام محصولات گیاهی، محصولات گیاهی یا محصولات حیوانی را می توان به کانادا آورد؟

آیا می دانید که واردات یک قطعه میوه یا گوشت به کانادا می تواند برای اکوسیستم ما مضر باشد؟ محصولات غذایی مختلف، گیاهان و حیوانات (FPA) از جمله اقلامی هستند که برای ورود به خاک کانادا با ممنوعیت یا محدودیت مواجه هستند. دلیل اعمال این محدودیت ها و ممنوعیت ها این است که ممکن است ورود این اقلام به کانادا موجب شیوع بیماری ها و آفات حیوانی و گیاهی شود. ورود کنترل نشده این قبیل محصولات ممکن است با وارد آوردن آسیب به محصولات و محیط زیست کانادا، اقتصاد این کشور را تهدید کند. محصولات متنوعی به سبب احتمال ورود تهدیدات خارجی به خاک کانادا با محدودیت یا ممنوعیت ورود مواجه هستند؛ از جمله:

 • مواد غذایی مانند گوشت خام یا پخته شده، میوه ها و سبزیجات و شیر؛
 • محصولات خانگی مانند اقلام ساخته شده از چوب و گیاهان مختلف؛
 • گیاهان آپارتمانی؛
 • حیوانات زنده از جمله حیوانات خانگی؛
 • هیزم؛
 • قلمه های گیاهی و بذرها؛ و
 • کفش های مخصوص پیاده روی در مسیرهای گل آلود
لطفاً از وب سایت آژانس بازرسی مواد غذایی کانادا دیدن کنید، تا اطلاعات بیشتری در مورد آنچه که لازم است در باره مواد غذایی، گیاهان، حیوانات و محصولات مرتبط با آن که قصد دارید به کانادا منتقل کنید، کسب نمایید.

قبل از سفر، شرایط لازم در مورد آنچه که می توانید به خاک کانادا وارد کنید را بررسی نمایید

پیش از سفر به کانادا، شرایط مورد نیاز درمورد محصولات غذایی، گیاهان و محصولات حیوانی که قصد دارید به کانادا بیاورید را بررسی کنید. شما می توانید برای انجام این کار، از سیستم اتوماتیک مرجع واردات (AIRS) یا آژانس بازرسی مواد غذایی کانادا (CFIA) استفاده کنید.

اگر مجاز به ورود به خاک کانادا شده اید، محدودیت های اعمال شده بر اقلام وارداتی بسته به نوع محصول، کشور مبدأ و استانی که واردات به آن صورت می گیرد، متفاوت است. این محدودیت ها به منظور حفاظت از گونه های گیاهی و جانوری و زیستگاه های طبیعی و امن و سالم نگاه داشتن آنها اعمال می شود. با توجه به تغییراتی که ممکن است در نحوه شیوع آفات و بیماری ها رخ دهد، این محدودیت ها ممکن است در هر زمانی تنظیم شود؛ در نتیجه لازم است که هربار پیش از سفر، شرایط را کاملا بسنجید!

برای آگاهی از موارد لازم الاجرا و موارد ذکر شده در AIRAS، می توانید با مرکز خدمات واردات CFIA تماس بگیرید. دستورالعمل های عمومی در مورد اقلام مجاز یا غیر مجاز برای ورود به خاک کانادا، در وب سایت CFIA نیز یافت می شود. بسیاری از کالاها مطابق مصوبه های کنوانسیون تجارت بین المللی، فائو و  فلورا (CITES)، حتی اگر در فهرست اقلام ممنوعه CITES نیز نباشند، ممکن است برای صادرات به کشورهای مختلف ممنوع محسوب شوند. اطلاعات بیشتر در مورد الزامات CITES و لیست قابل جستجو از تمام اقلام موجود در CITES را می توان در وب سایت محیط زیست و تغییرات اقلیمی کانادا، مشاهده کرد.

همچنین CFIA و وزارت امور خارجه کانادا (GAS) نیز محدودیت هایی برای مقدار و ارزش دلاری محصولات غذایی خاصی که شما مجاز به وارد کردن آنها به کانادا هستید و مالیاتی برای آنها در نظر گرفته نشده است و مشمول معافیت شخصی هستند،اعمال می کنند. لطفا برای اطلاع از فهرست محصولات کشورزی و کنترل صادرات و واردات، از وب سایت GAC بازدید کنید.

اداره شیلات و نظارت بر پهنه های آبی کشور کانادا نیز ورود بعضی از گونه های تهاجمی آبزیان به داخل این کشور را ممنوع کرده است. لطفا برای مشاهده فهرست این گونه های ممنوعه و مقررات مربوط به بخش های مرتبط با آبزیان تهاجمی غیر بومی مراجعه کنید. توجه داشته باشید که این ممنوعیت فارغ از اطلاع یا عدم اطلاع فرد از غیرمجاز بودن ورود این دسته از آبزیان، اعمال می شود. در صورت یافتن گونه های ذکر شده و تجهیزات وابسته به آنها، ممکن است این گونه ها ضبط و معدوم شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به (BIS)، بخش اطلاعات و خدمات واردات برون مرزی CBSA مراجعه کنید.
اگر مواد غذایی را برای اهداف تجاری وارد می کنید، لطفا به قسمت های تجاری مراجعه کنید.
دلایل دیپورت شدن از کانادا
دلایل دیپورت شدن از کانادا

راهنمایی مسافران

همیشه هنگام ورود به کانادا، برنامه های FPA خود راچه تنظیم شده باشند و چه خیر، به CBSA اعلام کنید. اگر از موردی اطلاع کافی ندارید، می توانید از افسر مرزی درخواست کمک کنید!

شرایط واردات محصولات گیاهی و حیوانی که قصد دارید به کانادا وارد کنید را بررسی نمایید.

شرایط وارد کردن حیواناتی مانند گورخر، کواگا، حلزون ها، حشرات و دیگر گونه های در معرض انقراض و تجهیزات وابسته به حمل و نقل آنها مانند قایق، تریلر، وسایل نقلیه، گیاهان، وسایل بسته بندی و … را بررسی کنید.

از تکمیل کارت مربوط به بازدید از مزارع اطمینان حاصل کنید و در صورت تماس با حیوانات مزرعه، حیوانات باغ وحش یا حیات وحش و مشابه آن، مراتب را تا ۱۴ روز پس از ورود به خاک کانادا به مقامات ذی ربط اطلاع دهید.

از زدودن خاک و آلیاژهای آلی بر روی مواردی مانند چکمه های مخصوص پیاده روی، وسایل نقلیه، قایق ها و ابزار باغبانی و تجهیزات ساخت و ساز اطمینان حاصل کنید.

غیر کانادایی ها

الزامات حال حاضر برای ورودی های جدید به خاک کانادا: اتباع خارجی معاف از ویزا، به مجوز الکترونیک سفر (ETA) برای پرواز به کانادا یا عبور از آن نیاز دارند.شهروندان ایالات متحده و مسافرانی که از ویزای معتبر برخوردارند، از این قانون مستثنی هستند. شهروندان کانادایی، از جمله افراد دارای تابعیت دوگانه و ساکنان دائمی کانادا نمی توانند برای اخذ اقامت درخواست دهند.

برای این موارد آمادگی داشته باشید:

قبل از رزرو پرواز به کانادا، برای یک ETA درخواست دهید. اگرچه بیشتر متقاضیان در عرض چند دقیقه تأیید می شوند، اما گاهی ممکن است پردازش برخی از برنامه ها برای چندین روز به طول انجامد؛ پس انجام امور را به لحظات آخر موکول نکنید. حتما سؤالات احتمالی خود را پیش یا پس از انجام مراتب مورد نیاز مطرح کنید.

وب سایت های جعلی

به مسافرانی که درخواست ETA دارند توصیه می شوند در برقراری ارتباط با شرکت هایی که ادعا می کنند می توانند به آنها برای دریافت ETA کمک کنند، احتیاط کنند. این شرکت ها وابسته به دولت کانادا نیستند و برای دولت کانادا کار نمی کنند. برخی از وب سایت های ایجاد شده، برای ارائه اطلاعات و ارسال درخواست های ETA  هزینه پرداخت می کنند.

وب سایت دولت کانادا، مرجعی رسمی برای درخواست ETA است

خدمات ثانویه و بازرسی ها

ممکن است در بدو ورود به درگاه های مرزی و منطقه خدمات و بازرسی های ثانویه، به افسران ما مراجعه کنید

ما درک می کنیم که مسافران در هنگام عبور از مرز، احساس اضطراب داشته باشند و می خواهند اطمینان حاصل کنند که بازرسی های ثانویه، به منزله تجاوز به حریم شخصی آنان نیست. این امر، بخشی معمول از روند فرآیندهای مرزی به شمار می آید که اغلب افرادی که به خاک کانادا مسافرت می کنند یا باز می گردند، می بایست آن را پشت سر بگذارند.

شما می توانید برای کسب اطلاع بیشتر درباره مهاجرت به کانادا با مشاوران ما در تماس باشید

مرکز ویزا با داشتن وکلایی مجرب، آماده کمک به شما جهت مهاجرت به هر کشور در دنیا است !

شماره تماس ما :۸۰-۸۸۹۸۵۱۷۸-۰۲۱

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.