Business is booming.

نگاه کوتاه به روند درخواست کار در آمریکا

نگاه کوتاه به روند درخواست کار در آمریکا
318

نگاه کوتاه به روند درخواست کار در آمریکا

در این مقاله سعی شده است تا نگاه کوتاه به روند درخواست کار در آمریکا را داشته باشیم. اگر شما پیشنهاد کاری را پیدا کردید ( اگر نیاز به دریافت گرین کارت دارید ) صدور گواهینامه یک فرآیندی است که شامل مراحل زیر می شود.

درخواست کارفرما برای تعیین دستمزد  PWD – از سمت وزارت کار آمریکا با استفاده از سیستم اینترنتی i-cert.

PWD یک حکم رسمی وزارت کار است که میزان پولی که به کارگران برای مشاغل مختلف داده میشود را تعیین می کند. PWD پس از یکسال منقضی میشود پس بسیار مهمه که هرچی سریعتر نیروی تازه استخدام کنند و پس از آن سریع باید مجوز کار صادر شود و باید بعد از آن PERM را ضمیمه پرونده کنید.

وظایف کارفرما و کارمند

  • کارفرما باید آگهی دهد تا نیروی جدید استخدام کند برای شغلی که به شما پیشنهاد داده است اما در نهایت متوجه میشود که هیچ کارگر مناسبی در آمریکا وجو ندارد.
  • کارفرما باید فایل PERM را به همراه فرم درخواست گواهی اشتغال به کار از طریق USDOL الکترونیکی به اینترنت بفرستد.
  • شما چندین ماه منتظر میمانید تا وزارت کار حکم PERM گواهی اشتغال به کار را صادر کند وآن را به کارفرمای شما ایمیل کند ( این دفعه امکان دارد تا دوسال طول بکشد)
  • در ۱۸۰ روزی که طول میکشد تا PERM شما صادر شود کارفرما باید درخواست ویزا از طریق USCIS بدهد.
  • بعد از اینکه USCIS تصویب شد شما باید منتظر بمانید تا تاریخ اولویت ویزایتان مشخص شود.
  • شما درخواست صدور گرین کارت را به پرونده ضمیمه میکنید و فرم ۴۸۵ را پر میکنید و ممکن است به اداره کنسولگری داخل امریکا یا خارج امریکا دعوت شوید.
  • اگر درکنسولگری مصاحبه داشتید توسط ویزای مهاجرتی خود وارد آمریکا شوید در آن زمان دیگر یک مقیم دائمی شدید.
  • اگر شما توانستید ویزای مهاجرتی بگیرید دیگر نیازی به گواهی اشتغال به کار ندارید پس لازم نیست بسیاری از مراحل بالا را بروید.

شما یا کارفرمایتان فرم ۱۴۰ USCIS را که درخواست مستقیم مهاجرت است پر می کنید. بعد از آنکه تصویب شد میتوانید فرم ۴۸۵ که مربوط به درخواست گرین کارت هست را نیز همینجا پر کنید یا اینکه منتظر دستورالعمل های مرکز ملی ویزا باشید.

خودتان را برای مصاحبه ویزا در یک سفارت خارج از کشور آماده کنید.

هشدار

نگاه کوتاه به روند درخواست کار در آمریکا
نگاه کوتاه به روند درخواست کار در آمریکا

روند درخواست در سال ۲۰۰۵ تغییریافته است !

بخاطر راحت تر کردن روند درخواست گرین کارت، DOL (وزارت کار) مقررات فرم درخواست را تغییر داده است. همینطور برخی از الزامات استخدام و بسیاری از بخش های دیگر را نیز شامل می شود.

این مقررات PERM  نامیده می شوند. البته نام رسمی و اصلی آن گواهی اشتغال به کار دائمی بیگانگان در ایالات متحده امریکا است.

به توصیه های مهاجرانی که قبل از سال ۲۰۰۵ وارد آمریکا شدند عمل نکنید. اگر ازدواج کردید و فرزند زیر ۲۱ سال دارید و صلاحیت دریافت گرین کارت و گواهی اشتغال به کار دارید. همسر و فرزندان شما بعنوان خویشاوند همراه شما می توانند گرین کارت دریافت کنند، توسط ارائه اثبات رابطه خانوادگی خود با شما. همینطور آنها مثل همه مهاجران دیگر باید ثابت کنند که هویت جعلی ندارند.

قدم اول: تعیین دستمزد

قبل از اینکه کارفرما بخواهد درخواست مهاجرت شما را تنظیم کند باید به شما اطمینان دهد که دستمزد شما را طبق عرف پرداخت خواهد کرد. هدف این است که مطمئن شوید استخدام کارگران مهاجر کم هزینه، باعث تضعیف دستمزد وشرایط کار کارگران آمریکا نشود. برای فهمیدن این موضوع کارفرما باید به صورا الکترونیکی فرم DOL را پر کند،که درخواست تعیین دستمزد نامیده می شود (PWR). که در سایت ساختمان آمریکا وجود دارد. پاسخ می آید که کارفرما چقدر باید بپردازد، پیدا کردن میزان دستمزد دقیق خیلی مهم است چون باید حداقل آن را برای گواهی اشتغال به کار ارائه دهد. حتی اگر کارفرما یک حقوقی پیشنهاد دهد که از نظر وزارت کار مناسب باشد، بازهم PERM درخواست کار را لغو می کند.

قدم دوم: آگهی کارفرما و استخدام

قدم بعدی این است که کارفرما میتواند شروع به استخدام کند. در واقع کارفرمای شما قبل از اینکه استخدام کند باید خیلی مواظب باشد که حقوق پیشنهادیش حداقل از بالاترین نرخ حقوق بیشتر باشد. از طرفی اگر PWD دستمزدی که شما انتظار داشتید را ارائه نداد میتوانید دوباره اقدام کنید. این حقوق تعیین شده یکسال اعتبار دارد، پس کارفرما باید قبل از منقضی شدن آن، فرد را استخدام کند.

توجه داشته باشید که حتما PWD دقیقا بعد از آن صادر شده باشد.
نگاه کوتاه به روند درخواست کار در آمریکا
نگاه کوتاه به روند درخواست کار در آمریکا
هشدار

برای دریافت گرین کارت کارفرمای شما باید تلاش زیادی کند تا یک کارگر آمریکایی پیدا کند اما اگر کسی را پیدا کرد که لایق این کار باشه و مایل به انجام آن باشد دولت آمریکا دیگر شما را تائید نخواهد کرد حتی اگر کارفرما اول شما را انتخاب کرده باشد با این وجود کارفرما باید تلاش کند آگهی بگذارد و مصاحبه بگیرد. اگر وزارت کار به هرگونه از اقدامات کارفرما مشکوک باشد ممکن است او را تحت نظر بگیرد.

انواع تبلیغات که بستگی به این دارد که برای کارگر حرفه ای درخواست داید یا غیر حرفه ای پس شرایط ویژه ای برای معلمان کالج یا دانشگاهی پیش می آید تحت عنوان « فرآیند استخدام و انتخاب رقابتی».

شما می توانید برای کسب اطلاع بیشتر درباره مهاجرت به آمریکا با مشاوران ما در تماس باشید

مرکز ویزا با داشتن وکلایی مجرب، آماده کمک به شما جهت مهاجرت به هر کشور در دنیا است !

شماره تماس ما :۸۰-۸۸۹۸۵۱۷۸-۰۲۱

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.