Business is booming.

پروسه پیشنهاد کاری آمریکا ( جاب آفر آمریکا )

پروسه پیشنهاد کاری آمریکا
4,421

پروسه پیشنهاد کاری آمریکا ( جاب افر آمریکا )

پروسه پیشنهاد کاری آمریکا ( جاب آفر آمریکا )

دلایل پیشنهاد کاری چیست؟

بسیاری از مردم وقتی می فهمند قبل از دریافت گرین کارت نیاز به پیشنهاد شغلی دارند غافلگیر می شوند. دلیل این امر این است که شما فقط به این خاطر گرین کارت دریافت می کنید که کار شما را هیچ کارگر آمریکایی نمی تواند انجام دهد، در حقیقت آمریکا بخاطر شما بهتون گرین کارت نمی دهد بلکه بخاطر منافع کشورش و پیشرفت در صنعت این کار را می کند.
شاید پیدا کردن یک کارفرما که تمام وقت و زمان خود را بگذارد تا شما را برای دریافت گرین کارت کمک کند کمی سخت باشد.

این فرآیند چیزی است به نام گواهی اشتغال به کار که طی آن کارفرما باید قید کند هیچ کارگر آمریکایی قادر به انجام کار شما نیست.

همینطور او باید از سوابق مالی شرکت و برگشت مالیات اطلاعاتی دهد. کارفرمای شما باید مقداری صبور باشد مگر اینکه شما قبلا یک ویزای غیر مهاجرتی داشته باشید. در غیر اینصورت تا وقتی که درخواست گرین کارت شما صادر نشود نمی توانید کار خود را آغاز کنید. این قضیه بین چند ماه تا چند سال طول میکشه بستگی به ملیت و مدرک تحصیلی شما دارد گرچه یک کارفرما اگر به کار شما نیاز داشته باشد. با همه شرایط شما کنار می آید و باهاتون همکاری می کند. پروسه پیشنهاد کاری آمریکا ( جاب آفر آمریکا )

جاب افر آمریکا

آیا پیش زمینه خوبی دارید؟

شما باید در آموزش و تحصیل برای شغلی که می خواهید تجربه خوبی داشته باشید. برای مثال اگر شما دانشمند هسته ای واجد شرایط هستید. اما پیشنهاد کاری برای مدیریت یک شیرینی فروشی در آمریکا را دارید، نمی توانید از این پیشنهاد شغلی برای دریافت گرین کارت استفاده کنید چون هیچ تجربه ای در زمینه مدیریت شیرینی فروشی ندارید. پروسه پیشنهاد کاری آمریکا ( جاب آفر آمریکا )

شاید هوش ذاتی شما و دانش عمومی شما باعث شود شما قادر به مدیریت شیرینی فروشی هم داشته باشید

به همین ترتیب:

  • اطمینان
  • صداقت
  • سخت کوشی

که ویژگی های مورد نیاز کارفرمایان هست ولی خیلی برای رسیدن به آمریکا کمک نمی کند، بلکه باید شغل شما و سابقه کاریتون به هم مرتبط باشد. بهتر است که قبل از شروع کار با کارفرما شما سابقه کاری یا تحصیلات داشته باشید. در صورتی که در حین کار کردن به تحصیلات یا آموزش دیدن ادامه دهید. USCIS شدیدا برخورد می کند چون این فرصتی که شما دارید را یک کارگر آمریکایی هم می تواند داشته باشد، پس اولویت با آنهاست.
از طرف دیگر کارفرما حق ندارد شما را برای انجام تمام امور به کار بگیرد و سایر افراد را حذف کند. برای مثال اگر کارفرما شما را بعنوان درمانگر استخدام کند ولی بعدش ادعا کند که باید تاریخ هنر رنسانس را نیز بلد باشید، بسیار تند رفته و معقول نیست. پروسه پیشنهاد کاری آمریکا ( جاب آفر آمریکا )

مگر اینکه بتواند دلیل خوبی برای انجام آن کسب و کار پیدا کند.

چه کسانی باید درخواست کار دهند؟

کسانی باید درخواست کار دهند که نیاز به شغل دارند و سطحشان در حد حرفه ای نیست.

در پایگاه اینترنتی دولت جستجو کنید طبق آن کارفرما حق ندارند کارگرانی که تجربه کمتر از حد دارند یا کمتر از حد مشخص آموزش دیده اند را استخدام کند.

کارفرمایان معمولا یک سری شرایط خاصی را برای افرادی که متقاضی دریافت گرین کارت هستند و نیاز به شغل دارند در نظر می گیرند. مثل دانستن زبان خارجی که متاسفانه خیلی ها بخاطر نداشتن این شرط حذف می شوند. در نتیجه قانون اینگونه تعیین کرده که نیاز به زبان را نمیتوان جزو شروط دریافت کار کرد مگر اینکه نیاز اساسی در آن کسب و کار باشد. این وضعیت خیلی هم امیدوار کننده نیست، چراکه کارفرما به راحتی می تواند نشان دهد که زبان خارجه جزوه ملزومات شغلش است. عواملی مثل نوع شغل (مترجمی) و یا شغلی که نیاز به برقراری ارتباط با اکثر مشتریان یا کارمندان دیگر دارد.  پروسه پیشنهاد کاری آمریکا ( جاب آفر آمریکا )

جاف افر آمریکا
جاف افر آمریکا

به کار فرمایتان چه باید بگوییم؟

شما هنگامی که در آمریکا به دنبال کار می گردید یک کارفرمایی پیدا می کنید که تمامی خطرات قانونی احتمالی برای کمک به شما برای دریافت گرین کارت را میپذیرد. و او باید برای دریافت گواهی اشتغال به کار پول پرداخت کند، پس به شما پولی نمیدهد و وقتی شروع به کار کردید کارفرما حق دارد طبق عرف برای شما دستمزد تعیین کند. پروسه پیشنهاد کاری آمریکا ( جاب آفر آمریکا )
و همچنین او حق دارد تا هر وقت که خواست بنا به هر دلیلی درخواست گرین کارت را کنسل کند و وقتی که گرین کرت را گرفتید می تواند برای همیشه شما را اخراج کند. به احتمال زیاد کارفرمایان به USCIS خوانده می شوند تا سوابق مالی کسب و کار خود را ارائه دهند. بسیاری از این موضوع می ترسند چون قانع کردن USCIS سخت است.

آیا واقعا کارفرما شما نمی تواند یک کارگر ماهر آمریکایی پیدا کند؟

سیاستمداران در آمریکا اصرار زیادی دارند که نشان دهند که تا وقتی شهروندان خود آمریکا هستند، به راحتی به افراد خارجی کار نمی دهند. برای کاهش این فشار قانون کارفرمایانی میخ واهد که برای کارگران خارجی دنبال گواهی اشتغال به کار هستند.

بعضی از مشاغل کارگرانی میخواهند که گواهی اشتغال به کار نیاز ندارند

صدور گواهینامه باید توسط وزارت کار آمریکا تائید شود که کارگر ماهری که برای این کار مناسب باشد در آمریکا وجود ندارد ، و یا اینکه مایل به انجام این شغل نیست کارفرما باید اینکار را تبلیغ و بعدش مصاحبه کند و اگر کسی را پیدا کند که دنبال کار است. ( حتی اگر به او کار ندهد ) شما مجاز به دریافت آن شغل نیستید.

اگر شما از همه بهتر باشید ولی کارگر آمریکایی کوچکترین استعداد شما را داشته باشید، بازهم اولویت با او است حتی اگر لازم باشد به آموزش داده شود بازهم او مقدم است. اگر شما استاد دانشگاه یا فردی با استعداد خاص در علوم یا هنر هستید، دریافت گرین کارت از طریق اشتغال برای شما آسانتر است. پروسه پیشنهاد کاری آمریکا ( جاب آفر آمریکا )

بدین صورت می توانید ثابت کنید که در آمریکا از همه بهتر هستید. شاید تفاوت های کوچکی بین شما و کسان دیگر باشد. اما برای دریافت گرین کارت حتی این تفاوت های کوچک مهم است و می توانید جای کسی دیگر را بگیرید.

باور کنید یا نه تعدادی از شغل ها هستند که کارفرمایان نمی توانند فرد مناسب آمریکایی را برای آن پیدا کنند. به همین علت کارفرما مایل است تا شما را برای دریافت گرین کارت کمک کند. چگونگی کار و میزان رقابت شما بستگی به نوع شغل شما و محل کار دارد. برای مثال در برخی از قسمتهای امریکا کارفرمایان هرکسی که دنبال شغل است را جذب می کنند. در حالی که در شهر های بزرگ مثل سانفرانسیسکو یا نیویورک رقابت سنگین است. مشاغل مهم معمولا نیازمند یک مدرک دانشگاهی، یک دانش خاص،یا یک مهارت خاص است.

هدف اصلی آنها این است که بدانند، ایا کسب و کار کارفرمای شما انقدری درآمد دارد که بتواند حقوق شما را پرداخت کند.

شما می توانید برای کسب اطلاع بیشتر درباره مهاجرت به آمریکا با مشاوران ما در تماس باشید

مرکز ویزا با داشتن وکلایی مجرب، آماده کمک به شما جهت مهاجرت به هر کشور در دنیا است !

شماره تماس ما :۸۰-۸۸۹۸۵۱۷۸-۰۲۱

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.