Business is booming.

صدور گواهینامه توسط کارفرما

وظایف کارفرما در آمریکا ( صدور گواهینامه )
258

صدور گواهینامه توسط کارفرما

اگر تا بعد از اینکه استخدام کامل شد کارفرما کسی را که لایق باشد نتوانست پیدا کند، می تواند درخواست گزارش کار را برای DOL بفرستد. یک برنامه معتبر که از طرف کارفرما ارسال می شود و شما به تنهایی نمی توانید این کار را انجام دهید. هدف از صدور گواهینامه این است که دولت آمریکا بفهمد هیچ کارگر لایقی در آمریکا وجود ندارد، تا مایل به انجام آن کار باشد.

کارگران گروه اول اولویت و آنهایی که در  گروه مشاغل A هستند لازم نیست دنبال گواهی اشتغال به کار روند و مستقیم سراغ قسمت ویزا روند با این حال باید ثابت کنند، که حق دارند از این مرحله بگذرند. پس باید یک فرم جدید را پر کنند.

وقتی اقدام کردید کارفرما باید تقریبا ده فرم را پر کند. می توانید از طریق انلاین یا پست ارسال کنید. اما DOL انلاین را ترجیح می دهد.

برای تسریع در پردازش و اطمینان از پیگیری باید تلاش کنید تا انلاین بفرستید و مطمئن شوید که ان را امضا کردید. بسیاری از سوالات فرم با بله یا خیر است کارفرما تمامی اسناد شما را نیاز دارد پس باید در دستتان باشد.

برای موارد خاصی که امکان دارد مشکل کوچکی باشد : ممکن است یک مشکل جزئی در پرونده شما باشد یا اینکه به چیزی مشکوک شوند،وزارت کار اعلام کرده که ۱۰ تا ۲۰% تمام درخواست ها سالانه ممیزی می شوند. ( پس نباید فکر کنید همه چیز درست است ) اگر مورد شما ممیزی شد جای تعجب نیست.

اسنادی که کارفرما باید در صورت ممیزی بودن در دست داشته باشند:

  • اصل گواهی نامه صادر شده و امضا شده (یعنی صدور گواهینامه)
  • اسناد و مدارک توجیهی برای هرگونه شرایط کار مثل توانایی فهم زبان خارجه
  • کپی تمام تبلیغات و سایر اسناد مرتبط با استخدام مانند اطلاعیه های استخدام درخارج و یا داخل محوطه دانشگاه یا قرار داد با شرکت خصوصی.
    اگر کارفرمای شما از وب سایت استفاده می کند باید تمام کپی صفحات را داشته باشید. اگر ازتلوزیون یا رادیو استفاده کرده برای آگهی بعنوان یک سند قوی درنظر گرفته میشود و همینطور داشتن متن آگهی و تائیدیه کتبی از رادیو یا تلوزیون که آگهی پخش می شود.
  • شواهدی که نشان دهد قرار دادی بین کارفرما و کارگر تشکیل شده که مکان اصلی کار را به طور کامل مشخص کرده است.
  • گزارش استخدام که نشان دهد چرا و به چه دلیلی کارگر آمریکایی واجد شرایط این شغل نبود .
  • هرگونه استاد اضافی مورد نیاز برای خاص مثل گوسفند داری،زندگی در خانه، فیزیک دانان، معلمان کالج یا دانشگاه.

درخواست گواهینامه هیچ گونه هزینه ای ندارد مگر اینکه بعدها یه مقدار ازتان پول بگیرند سازمان وزارت کار چند ماه طول میدهد تا PERM را بررسی و حکم کند. بستگی به میزان حجم کاری دارد. در گذشته زمان بررسی بین شش ماه تا یکسال بود البته به شرطی که ممیزی نباشند. اگر همه چیزخوب پیش رود شما تائید می شوید.

حواستان باشد که این گواهی کار است و شما با این اجازه تنها اجازه کار و حق زندگی در امریکا دارید. برای دریافت گرین کارت باید اقدام کنید ولی اگر درخواستتان ممیزی بود و رد شد ۳۰ روز فرصت دارید تا دوباره تجدید نظر کنید.
محتوای بعدی را بخوانید : مدارکی که باید کارفرما جمع آوری کند

شما می توانید برای کسب اطلاع بیشتر درباره مهاجرت به آمریکا با مشاوران ما در تماس باشید

مرکز ویزا با داشتن وکلایی مجرب، آماده کمک به شما جهت مهاجرت به هر کشور در دنیا است !

شماره تماس ما :۸۰-۸۸۹۸۵۱۷۸-۰۲۱

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.